Με τον ιδανικότερο τρόπο αποχαιρέτησε τους φίλους του ο Θεσπρωτός στο τελευταίο του παιχνίδι για το πρωτάθλημα της Γ’Εθνικής.

Το πλατανόφυλλο επικράτησε 3-0 του Μακεδονικού Φούφα πετυχαίνοντας μια σημαντική νίκη γοήτρου με την οποία τερμάτισε στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τον Θεσπρωτό καθώς μόλις στο 8ο λεπτό ο Φούντζουλας με καρφωτή κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Γώγου δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Δημητριάδη κάνοντας το 1-0.

Στο 27ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν την ισοφάριση όταν σε φάση διαρκείας στην περιοχή του Θεσπρωτού η μπάλα έφθασε στον Τσώτσο το σουτ του οποίου αποκρούστηκε πάνω στην γραμμή από τους αμυντικούς.

Το πλατανόφυλλο έβαλε τις βάσεις για τη νίκη στο 70ό λεπτό με τον Βασίλη Κωνσταντίνου ο οποίος στην πρώτη του επαφή με την μπάλα (μόλις είχε περάσει ως αλλαγή) πέτυχε το 2-0 με κοντινό πλασέ. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Φούντζουλας στην εκπνοή του αγώνα κάνοντας το 3-0 το οποίο έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Ρέφερι ήταν ο Γιώργος Ρούσος – Μπεκερτζής από την Πρέβεζα με βοηθούς τους Κέφη και Ντομάρη.

Θεσπρωτός (Μουρούτης): Παππάς, Βαγγ.Κωνσταντίνου (65΄Καλφούντζος), Λαγός (72΄ Γ.Μ. Κατσέλης), Καρβούνης, Σταυρίδης,Τσακανίκας, Φούντζουλας, Γώγος, Μπλέτσας (74΄Μπίκας), Ευθυμίου, Γ.Α. Κατσέλης (69′ Κωνσταντίνου Βασ.)

Μακεδονικός Φούφα: Δημητριάδης, Σιδηρόπουλος, Κοπατσάρης, Τακίδης, Τζουβάτας, Ασλαμπάλογλου, Τσότσος (74΄Πιριτζάους), Μόσχος, Καρασιούνας (49΄Τσικόπουλος), Τοπάλης, Πολυχρονίδης (49΄ Ματούλας)