Η φορμαρισμένη Νικόπολη σταμάτησε…στο Πολύκαστρο

Στο Γήπεδο Πολυκάστρου αγωνίστηκε την Κυριακή 22 Μαρτίου 2018 και ώρα 17:00 ο ΣΚ Νικόπολη, όπου αντιμετώπισε τον γηπεδούχο Εύαθλο Πολυκάστρου για την 9η αγωνιστική του Β γύρου στο πρωτάθλημα του 3ου Ομίλου της Γ Εθνικής Ανδρών και γνώρισε την ήττα με 69-65.

Οι παίχτες του Μυριούνη δεν ξεκίνησαν καλά το ματς με το πρώτο δεκάλεπτο να τελειώνει 14-7, ενώ στο ημίχρονο βρέθηκαν πίσω 14 πόντους (35-21). Γύρισαν στο ματς και στο 25’ έκαναν το 37-37, ενώ τελείωσαν το 3ο δεκάλεπτο στους μείον 3 πόντους (46-43). Σε ένα ματς με πολύ ένταση, διαπληκτισμούς , λάθη και αποβολές η Νικόπολη Πρέβεζας τελικά έχασε από τον Εύαθλο Πολυκάστρου με 69-55 αλλά κράτησε σε περίπτωση ισοβαθμίας το +15 του πρώτου αγώνα.

Από τον Εύαθλο ξεχώρισε ο Ημερίδης με 20 πόντους και ο Τσινόπουλος με 17. Από την Νικόπολη ο Μπάλλας είχε 14 , ο Μακρόπουλος 11 και ο Γεωργάκης  9.

Επόμενο ματς για την ομάδα της Νικόπολης στις 29/4 στην έδρα της με αντίπαλο τον Ίκαρο Τρικάλων.

Διαιτητές: Πετανίδου-Τζιοπάνος Γ. (Ελευθεριάδης)

Τα δεκάλεπτα: 14-7, 35-21, 46-43, 69-55

ΕΥΑΘΛΟΣ ΠΟΛΥΚΑΣΤΡΟΥ(ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Γ.): ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 8, ΗΜΕΡΙΔΗΣ 20, ΒΛΕΤΣΗΣ, ΤΑΣΟΥΔΗΣ 6, ΤΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ 17, ΚΟΥΦΙΔΗΣ, ΤΣΕΛΕΚΗΣ 6, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ 8, ΓΟΥΓΟΥΛΑΚΗΣ, ΚΟΥΤΟΥΛΑΣ 4.

Σ.Κ ΝΙΚΟΠΟΛΗ(ΜΥΡΙΟΥΝΗΣ): ΑΡΓΥΡΟΣ 4, ΣΟΥΛΙΩΤΗΣ, ΤΣΙΤΣΩΝΗΣ 6(2), ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ 3(1), ΚΑΚΙΟΥΖΗΣ 5, ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ, ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ 9(3),ΝΙΚΑΣ 3, ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ 11(1), ΜΠΑΛΛΑΣ 14.