Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή και ώρα 11:00 στο γήπεδο Αγίου Θωμά ο αγώνας της 7ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας για τον Α Όμιλο ανάμεσα στον γηπεδούχο Άρη Πρέβεζας και τον Α.Ο Μύτικα, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με σκορ 0-2.

Το ημίχρονο τελείωσε ισόπαλο χωρίς τέρματα σε ένα πρώτο μέρος με σκληρά μαρκαρίσματα αλλά χωρίς ιδιαίτερες φάσεις. Στο 61’ λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου ο Κουρτέσης βάζει στον παιχνίδι τον Μαλέσκο, ο οποίος αποδείχτηκε χρυσή αλλαγή, αφού δυο λεπτά μετά βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα και με σουτ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Στο 65ο λεπτό ο Βερύκιος έχασε κλασική ευκαιρία για το 0-2, κάτι όμως που πέτυχε στο 72ο λεπτό ο Οικονόμου διαμορφώνοντας το 0-2 για τον Α.Ο Μύτικα. Οι γηπεδούχοι δεν παράτησαν το ματς  και στο 74’ ο Παπαδόπουλος με σουτ έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, ενώ στο 87’ ο Τσώλης με κεφαλιά βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Ντίτσου. Το σκορ δεν άλλαξε με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τους φιλοξενούμενους νικητές με σκορ 0-2.

Διαιτητής: ΤΣΟΓΚΑΣ Α.

Βοηθοί: ΓΚΟΥΜΑΣ Γ.- ΣΙΣΚΑΣ Σ.

ΑΡΗΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ(Καρασαββίδης): ΣΕΛΦΟ, ΤΣΟΛΗΣ, IRAKLI(72’ ΝΤΕΝΤΙ), ZIAJ Ι., ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΗΣ, ZIAJ Σ.(44’ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ), ΧΑΛΚΗΣ, ΤΖΙΜΑΣ, ΚΥΡΙΑΖΗΣ, ΠΗΛΙΟΣ, ΜΠΑΜΠΗΣ.

Α.Ο ΜΥΤΙΚΑ(Κουρτέσης): ΝΤΙΤΣΟΣ Σ., ΝΟΒΑΣ(73’ ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ), ΚΑΤΩΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΩΛΕΤΣΗΣ, ΝΤΙΤΣΟΣ Ι., ΜΥΤΙΚΑΣ, ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ(61’ ΜΑΛΕΣΚΟΣ), ΝΤΟΜΑΡΗΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, ΒΕΡΜΠΗΣ, ΒΕΡΥΚΙΟΣ.