Επικράτησε ο Θρίαμβος Λούρου στον εξ αναβολής αγώνα με την Α.Ε Πρέβεζας (φώτο)

Διεξήχθη σήμερα Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 15:30 στο Δημοτικό Στάδιο Λούρου ο  εξ αναβολής αγώνας της 20ης αγωνιστικής ανάμεσα στον γηπεδούχο Θρίαμβο Λούρου και την φιλοξενουμένη Α.Ε. Πρέβεζας.

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε και ενός λεπτού σιγή για την απώλεια του Αντώνη Ναστούλη από την οικογένεια του Θρίαμβου Λούρου, ο οποίος ήταν και ο λόγος που είχε αναβληθεί ο αγώνας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι την πρώτη καλή ευκαιρία είχε ο Θρίαμβος στο 17΄με τον Μπρούβα αλλά με την άμυνα της Α.Ε. να διώχνει με ασφάλεια την μπάλα από την περιοχή. Στο 23΄άλλη μια καλή ευκαιρία για τον Θρίαμβο με σέντρα του Γεωργίου και τον Μπρούβα να πιάνει την κεφαλιά, με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ. Στο 24΄η Α.Ε. Πρέβεζας πήρε το πάνω χέρι στο ματς και προηγήθηκε με τον Τάσση που διαμόρφωσε το 0-1. Στο 27’ η Α.Ε. απείλησε πάλι την εστία του Θρίαμβου αλλά με το σκορ να παραμένει στο 0-1. Στο 32΄ο Κολιός ισοφάρισε για τον Θρίαμβο αλλά με τον βοηθό να δείχνει ότι είναι σε θέση οφσάιντ. Στο 43΄και 44΄ο Θρίαμβος έψαχνε το γκολ με τον Κολιό και τον Δήμα αλλά με την τύχει να μην είναι με το μέρος του ενώ πριν την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου είχε και οριζόντιο δοκάρι, με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια του ημιχρόνου με το σκορ στο 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο την πρώτη καλή φάση είχε η Α.Ε. στο 46΄ με τον Γεωργόπουλο από πάσα του Σκάρπου με το σκορ να παραμένει στο 0-1. Στο 54΄ο Θρίαμβος είχε μια καλή ευκαιρία  με τον Καρπούζο όπου με σουτ έστειλε  την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Στο 55΄η λύτρωση για τους γηπεδούχους ήρθε από τον Τζαφέρη που ισοφάρισε το ματς. Στο 56΄ ο Θρίαμβος απείλησε ξανά με τον Γεωργίου αλλά με τον τερματοφύλακα της Α.Ε. να του λέει όχι. Στο 59΄ο Γκούρας έπιασε το σουτ με τον Καρπούζο να την βρίσκει πριν καταλήξει στα δίχτυα  για το 2-1 των γηπεδούχων. Συνεχείς απειλές στη συνέχεια  προς την εστία της Α.Ε. από τον Θρίαμβο με τον Τζαφέρη στο 61΄και  τον Μπρούβα στο 69΄αλλα με το σκορ να παραμένει στο 2-1. Στο 87΄η Α.Ε. Πρέβεζας έμεινε με δέκα παίκτες όταν ο Γκουνέλας δέχτηκε την κόκκινη κάρτα(δεύτερη κίτρινη κάρτα) σε φάουλ στον Γεωργίου.

Το τελευταίο σφύριγμα του αγώνα έστειλε τις δυο ομάδες στα αποδυτήρια, με τον Θρίαμβο να παίρνει το τρίποντο με σκορ 2-1.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΣΟΛΔΑΤΟΣ

ΒΟΗΘΟΙ: ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ – ΠΑΤΣΗΣ

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ (ΜΠΑΛΑΦΑΣ): ΠΕΤΡΟΥ, ΣΑΚΚΟΣ, ΓΚΟΥΡΑΣ, ΔΗΜΑΣ, ΠΑΝΟΥ, ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ (ΚΑΡΠΟΥΖΟΣ 45’), ΜΠΡΟΥΒΑΣ, ΤΖΑΦΕΡΗΣ (ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ 84΄), ΚΩΣΤΑΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΚΟΛΙΟΣ.

Α.Ε. ΠΡΕΒΕΖΑΣ (ΤΑΓΚΑΣ): ΜΠΑΛΑΦΑΣ, ΤΑΣΣΗΣ (ΝΤΕΝΤΕΣ 63΄), ΔΗΜΑΣ (ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ 68΄), ΜΠΟΥΚΟΥΡΑΣ, ΖΙΩΓΚΑΣ, ΣΠΑΝΟΣ, ΓΚΟΥΝΕΛΑΣ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ (ΒΑΝΙΩΤΗΣ 81΄), ΣΚΑΡΠΟΣ, ΖΑΡΚΑΝΤΩΝΗΣ (ΔΡΑΓΟΥΤΑΣ 87΄).