Επικράτησε η ΑΕΚ Αρχαγγέλου της ΑΕΝ Σαμψούντας στο γειτονικό ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Π-Λ

Νικήτρια αναδείχθηκε η ΑΕΚ Αρχαγγέλου σήμερα Κυριακή 22 Οκτωβρίου στο ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής του Β΄ ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, αφού επικράτησε στην έδρα της, της ΑΕΝ Σαμψούντας με σκορ 2-1.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν ο Παλάντζας με πλασέ στο 22ο λεπτό του αγώνα και ο Τουμανίδης στο 52ο λεπτό, ενώ ο τελευταίος είχε την ευκαιρία να διευρύνει το σκορ στο 64ο λεπτό με πέναλτι του Τουμανίδη αλλά ο Κιόσγια είπε όχι.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με πέναλτι του Κάππα στο 89ο λεπτό.

Διαιτητής: ΡΙΠΠΗΣ Μ.

Βοηθοί: ΣΙΣΚΑΣ Σ. ΖΗΚΑΣ Ν

ΑΕΚ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ ( Καραμούτσιος): ΠΑΝΤΑΣ, ΣΟΦΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΒΑΣΙΟΣ, ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ, ΣΟΦΟΠΟΥΛΟΣ Χ. (60΄ΣΜΥΡΗΣ), ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ, ΠΑΛΑΝΤΖΑΣ, ΤΣΕΝΙΚΟΓΛΟΥ, ΤΟΥΜΑΝΙΔΗΣ (85΄Λ.ΤΡ. ΣΙΩΡΗΣ), ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ (38΄Λ.ΤΡ.ΣΑΜΙΟΣ), ΖΕΡΗΣ.

ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ (Μπρούβας): ΚΙΟΣΓΙΑ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΜΙΝΟΣ, ΧΑΝΤΖΑΡΑΣ, ΚΑΤΣΕΝΟΣ, ΠΟΛΑΤΙΔΗΣ, ΜΑΡΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ Ε. (73΄Λ.ΤΡ. ΑΔΑΜΙΔΗΣ Ν.), ΜΟΥΣΤΑΚΙΔΗΣ (74΄ΑΔΑΜΙΔΗΣ Ι.), ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ Σ. (25΄ ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ), ΚΑΠΠΑΣ