Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Λούρου ο αγώνας της 11ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με γκολ του Χαλάστρα στο 75ο λεπτό.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Κολιός για τους γηπεδούχους βρέθηκε μόνος μπροστά από το τέρμα με τον Σκάρπο να αποκρούει εξ επαφής. Στο 15ο λεπτό ο Κολιός Π. με  ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Στο 25ο λεπτό δεύτερο δοκάρι για τους γηπεδούχους με  απευθείας φάουλ του Γεωργίου. Ο Απόλλων Πάργας απείλησε στο πρώτο μέρος με δυο συνεχόμενα κόρνερ αλλά χωρίς να αλλάζει κάτι στο ματς.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο. Οι παίχτες του Μουστάκα προσπάθησαν να μπουν στην περιοχή του Παναγιωτίδη χωρίς όμως αποτέλεσμα. Ο Λούρος απείλησε στο 65’ με τον Κολιό Γ. , ενώ στο 75’ μετά από κάθετη μπαλιά του Γεωργίου και τακουνάκι από τον Δήμα Θ. ο Χαλάστρας βρέθηκε μόνος του στην περιοχή και πλάσαρε για το 1-0, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 90’ με κεφαλιά του Τσομπάι μετά από κόρνερ και με το Βέκιο πάλι από κόρνερ, χωρίς όμως να αλλάζει κάτι.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ:ΡΟΥΣΟΣ-ΜΠΕΚΕΡΤΖΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΒΟΗΘΟΙ: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ-ΝΤΟΜΑΡΗΣ.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ(ΜΠΑΛΑΦΑΣ): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΣΑΚΚΟΣ, ΔΗΜΑΣ Χ., ΠΑΝΟΥ, ΓΟΓΟΛΟΣ, ΚΟΛΙΟΣ Π., ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ, ΔΗΜΑΣ Θ., ΚΩΣΤΑΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ(90’ ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ), ΚΟΛΙΟΣ Γ.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΓΑΣ(ΜΟΥΣΤΑΚΑΣ): ΣΚΑΡΠΟΣ, ΚΙΖΙΡΟΓΛΟΥ(50’GLLUCAD), ΜΠΙΣΤΙΩΛΗΣ, ΜΑΡΚΟΣ, GOGA(80’ ΒΕΚΙΟΣ), TOPE, ΠΑΠΠΑΣ, ΓΚΙΖΓΚΙΖΓΙΑΝ (69’ ΤΣΟΜΠΑΙ), ΒΑΣΙΟΣ(66’ MAΡΚΟ), ΜΗΛΙΩΝΗΣ, ΝΤΙΣΙΟΣ.