Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των αγώνων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

  • Μελίσσια – Οίακας Ναυπλίου  62-58
  • Ενωση Ιλίου – Ν. Ιωνία  81-69
  • Ολυμπιάδα Ασσου – ΕΑ Πατρών  59-77
  • Αχαγιά 82 – Κεραυνός Αιγίου  75-71
  • Απόλλων Σμύρνης – Καλαμάτα 80
  • Εσπερος ΑΟΠΑ – Γλαύκος  65-74
  • Ακράτα – ΚΑΠ  85-74

Βαθμολογία

1. Ένωση Ιλίου 12

2. Γλαύκος 12

3. Μελίσσια 11

4. Οίαξ Ναυπλίου 10

5. Έσπερος ΑΟΠΑ 10

6. Αχαγιά ’82 10

7. Νέα Ιωνία 9

8. Κεραυνός Αιγίου 8

9. ΚΑΠ 8

10. Ακράτα 8

11. Απόλλων Σμύρνης 8

12. Καλαμάτα 1980 7

13. ΕΑΠ 7

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 6

2ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

  • Αρης Πετρούπολης – ΠΟΚ Εσπερος (6/12)
  • Παναγίτσα – Χανιά 76-56
  • Νίκη Αμαρουσίου – ΒΑΟΛ 70-59
  • ΟΦΗ – Πεντέλη 71-76
  • Εσπερος Λαμίας – Αρης Νικαίας 75-73
  • Ερμής Σχηματαρίου – Λοκρός Αταλάντης  77-62
  • Ρεπό: Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Βαθμολογία

1. ΑΕ Πεντέλης 11

2. Βούρειος ΑΟΛ Χίου 10

3. ΓΣ Έσπερος Λαμίας 10 

4. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 9 

5. Ερμής Σχηματαρίου 9

6. ΑΣ Λοκρός 8 

7. ΟΦΗ 8

8. ΠΟΚ Έσπερος 7 

9. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 7

10. ΑΟΚ Χανιά 7

11. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 7

12. ΑΕΕ Παναγίτσας 7

13. Άρης Πετρούπολης 5

3ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

  • ΑΠΣ Πτολεμαΐδα – Νικόπολη Πρέβεζας 73-58
  • ΑΓΣΙ – Φαίακας 69-66
  • ΓΕ Αγρινίου – Φίλιππος Βέροιας 51-74
  • Εύαθλος Πολυκάστρου – Νίκη Βόλου 66-77
  • ΑΟΚ Βέροιας – Πρωτέας Γρεβενών 58-71
  • Ζέφυρος ’02 Ιωνικός Ιωνίας 79-50
  • Ρεπό:  Ίκαροι Τρικάλων

Βαθμολογία

1. Φίλιππος Βέροιας 11

2. Νίκη Βόλου 11 

3. Φαίακας Κέρκυρας 11 

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 10

5. Ζέφυρος 8 

6. Πρωτέας Γρεβενών 8*

7. Ικαροι Τρικάλων 8*

8. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 8

9. Εύαθλος Πολυκάστρου 7*

10. Νικόπολη Πρέβεζας 7*

11. ΑΟΚ Βέροιας 7

12. ΓΕ Αγρινίου 6*

13. Ιωνικός 6*

* Έχουν κάνει τα ρεπό τους.

4ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

  • Μαντουλίδης – Κένταυρος Καλλικράτειας 71-59
  • Αίας Ευόσμου – ΧΑΝΘ 80-51
  • ΑΕ Κομοτηνής – Αστέρας Σίνδου 55-52
  • Ελευθερούπολη – Πολύγυρος 86-80
  • Μακεδονικός – ΓΑΣ Κομοτηνή 68-69
  • Ορφέας Νέου Σκοπού – Ευκαρπία 53-90
  • Απόλλων Καλαμαριάς – ΜΕΝΤ 66-68

Βαθμολογία

1. Μακεδονικός 11 

2. ΜΕΝΤ 11 

3. Ελευθερούπολη  11 

4. Πολύγυρος 10 

5. ΧΑΝΘ 10 

6. ΓΑΣ Κομοτηνή 10 

7. Αστέρας Σίνδου 9 

8. Ευκαρπία 9 

9. Απόλλων Καλαμαριάς  9 

10. Αίας Ευόσμου 8 

11. ΑΕ Κομοτηνής 8 

12. Μαντουλίδης 7 

13. Κένταυρος Καλλικράτειας 7

14. Ορφέας Νέου Σκοπού 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

εισάγετε το σχόλιό σας!
παρακαλώ εισάγετε το όνομά σας εδώ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.