Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (3η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για την 3η αγωνιστική των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Καλαμάτα – Ιωνικός ΝΦ 62-76

Αχαγιά – Λέοντας 107-72

Ηλυσιακός – Πέρα 72-71

ΝΕΟ Ληξουρίου – Έσπερος Πατρών 73-59

Αιγάλεω – Κηφισιά

Ακράτα – Άρης Νικαίας 94-86

Μεγαρίδα – Κεραυνός Αιγίου 84-67

Φύλλα αγώνα

Καλαμάτα – Ιωνικός ΝΦ 62-76

Δεκάλεπτα: 19-20, 26-38, 45-55, 62-76

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Λαμπίρης

ΣΚ Καλαμάτα (Κούτρης): Μιχόπουλος 3(1), Γκοντόπουλος 10(2), Πεζός, Σιδέρης, Μαθιόπουλος 1, Γιαννακάκης 4, Παθιάκης, Καλογερόπουλος 22(1), Κοντόπουλος 6(1), Κοντίβας 2, Γιαννακόπουλος 6, Μπάκας 8.

Ιωνικός ΑΣ Νέας Φιλαδέλφειας (Δεσποτάκης, Ζαφειρόπουλος): Παπανδρέου 17(3), Άρχος 2, Παπαπέτρος, Κουμουνδούρος 2, Πέττας 13, Μουμπάρακ 21(3), Σταθόπουλος, Γκίνης 8(1), Κουλούρης, Κατιάκος 6, Χριστόδουλος 7, Μαλτέζος.

ΝΕΟ Ληξουρίου – Έσπερος Πατρών 73-59

Δεκάλεπτα: 15-16, 39-26, 52-46, 73-59

Διαιτητές: Ρίζος, Ντάση

ΝΕΟ Ληξουρίου (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 3(1), Σαρικάς 11(2), Ανδρικόπουλος 11(1), Συνοδινός 7(1), Ιωακειμίδης 3, Μαρούλης 10, Τρυφωνόπουλος 9, Λαμπρόπουλος 8(2), Αναστασάκης 11.

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Χατζής 20(2), Δεργανελάκης 2, Ζαφείρης 4, Ροκανάς 7(1), Καλγιάννης 2, Σερέτης 3(1), Μπαρδάκας 11, Βύρλας 10.

Αιγάλεω – Κηφισιά 91-82

Δεκάλεπτα: 24-18, 46-42, 66-63, 91-82

Διαιτητές: Τσολάκος, Μελισσάρης

Αιγάλεω (Ζωντός): Μπάρδας 6(1), Φακοπουλίδης, Καράβολας 27(4), Κούρτης, Ντακούλιας 5(1), Γκαγκαλούδης 22(1), Αγγελόπουλος 16, Οικονόμου 4, Καλλινικίδης 11(3).

Κηφισιά (Παπαδόπουλος): Μοσχοβίτης 13(1), Μακρυγιάννης 6(2), Χατζηνικόλας 23(1), Σταθούλης 7(1), Πρέκας, Μανούσος 15, Σιούτης 14(4), Σκούταρης 4.

Μεγαρίδα – Κεραυνός Αιγίου 84-67

Δεκάλεπτα: 28-13, 52-31, 68-46, 84-67

Διαιτητές: Ξυλάς, Σκανδαλάκης

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Παπασπύρος, Κοντόπουλος 16(2), Σπυρόπουλος 8(1), Παλαιοχωρίτης 15(3), Μπίμπας 4, Μπαλάφας 13(3), Στεφάνου, Αβραμίδης 2, Βούρτης 3(1), Μαλούκος 11, Θέος 5, Σιδέρης 7.

Κεραυνός Αιγίου (Λιόνας): Μπιτσάκος, Δημόπουλος, Κουκουλομάτης 1, Ράπτης 4, Μούκας 4, Οικονομίδης 1, Σένα 2, Μπεκρής 15(2), Σταθακόπουλος, Αγγελόπουλος 20(2), Λυμπερέας 7(1), Τζελέπης 13(3).

Ηλυσιακός – Πέρα 72-71

Δεκάλεπτα: 16-20, 35-36, 52-49, 72-71

Διαιτητές: Αυγερινός, Νερομυλιώτης

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 20(4), Φώτσης 11(1), Κοψιάς 7(1), Μαραγκουδάκης 7(1), Καραμπάς 11(2), Μπουργάνος 15(1), Ζαραϊδώνης, Προύντζος 1, Κουρκουτσάκης.

Πέρα (Γκαναβίας, Φέρτης): Βαρδάλος 2, Θεολογίτης 13(3), Παπάδης, Τσιρόπουλος, Τσολάκης 23(4), Χολέβας, Πιτούλης 13, Σωτηράκης 9, Παπαδούλης 7(1), Ντιφαντής 4.

Ακράτα – Άρης Νικαίας 94-86

Δεκάλεπτα: 29-22, 54-37, 76-52, 94-86

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ντάνος

Ακράτα (Παπαδόπουλος): Γιοβάς, Μαλλής 4, Τσιακμάς 2, Ονάσογλου 13(2), Λάφης 4, Θανόπουλος 3(1), Αμβράζης 5, Γκιζόγιαννης 21, Γκόβας 7(1), Σίνης 10, Βεσκούκης 25(2).

Αρης Νίκαιας (Ζερβουλάκος): Κριτσωτάκης, Διαμαντής 10, Αλεξανδρόπουλος 5(1), Γούνης 2, Πορτελάνος 3(1), Κρητικός 32(5), Κόλλιας 24, Χατζόγλου, Χατζόβουλος, Σιδερής, Παπουτσής 10(1).

Αχαγιά – Λέοντας 107-72

Δεκάλεπτα: 30-19, 60-40, 88-52, 107-72

Διαιτητές: Μαντήλας, Ασημακάκη

Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος 2, Βουρνάς 14, Αζαρίας 3(1), Κωνσταντινόπουλος 21(5), Νικολάου 5, Οικονομόπουλος 8(1), Σέρμπος 2, Καρκούλιας, Κάλλης 3(1), Τσάμης 23(4), Δ. Λυμπέρης 16(4), Μακρής 10.

Λέοντας (Κόλλιας): Μακρής 32 (2), Ράπτης 2, Πασπαλάς 7, Ποτήρης 5(1), Ντορμπάρης 2, Μπαλτζής 10(2), Χρήστου, Ντιλλής, Σταυριανόπουλος 8, Αμπαδιωτάκης 4, Κουρούπης 2.

Βαθμολογία

1. Μεγαρίδα 6

2. Αιγάλεω 6

3. Ιωνικός ΝΦ 6

4. Κηφισιά 5

5. Αχαγιά 5

6. Ληξούρι 5

7. Ακράτα 5

8. Πέρα 4

9. Λέοντας 4

10. Κεραυνός Αιγίου 4

11. Ηλυσιακός 4

12. Καλαμάτα 3

13. Έσπερος Πατρών 3

14. Άρης Νικαίας 3

Επόμενη αγωνιστική (4η, 11/11)

Λέοντας – Καλαμάτα

Πέρα – Αχαγιά

Έσπερος Πατρών – Ηλυσιακός

Κηφισιά – Ληξούρι

Άρης Νικαίας – Αιγάλεω

Ακράτα – Μεγαρίδα

Ιωνικός ΝΦ – Κεραυνός Αιγίου

2ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΠ – Άρης Θήβας 76-70

ΟΦΗ – Λοκρός Αταλάντης 75-66

Ικαρος Νέας Σμύρνης – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 67-59

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας – Δειλινό 84-57

Μελίσσια – Ερμής Σχηματαρίου 87-79

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Κορωπί 72-62

ΒΑΟΛ Χίου – Καλλιθέα 75-67

Φύλλα αγώνα

Ικαρος Νέας Σμύρνης – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 67-59

Δεκάλεπτα: 19-15, 32-32, 47-42, 67-59

Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Μαρινάκης

Ικαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος): Ανέστης 12(1), Σταμάτης 3, Χόρτσας, Μπάζιος 4, Γιαννακοδήμος 11, Μόσωρας 17(5), Μιχαλόπουλος 4, Διαμαντόπουλος 6, Αντωνούσος 10(1), Μούκας.

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Παπαδόπουλος): Θεοδωράκος, Κουτσογιάννης 3, Σέττος 11(3), Θεοδωράκος Ι. 7, Ξιούρας 4, Μανταλβάνος 4, Μανιάτης 3(1), Γκιζόγιαννης 22(3), Γεωργουσόπουλος 2, Καραμπέκης 3.

Μελίσσια – Ερμής Σχηματαρ;iου 87-79

Δεκάλεπτα: 17-28, 35-48, 58-65, 87-79

Διαιτητές: Φάκαρος, Ελ Ανύ

Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσσης 15(2), Στεργίου 8(1), Γεραμάνης, Οικονομόπουλος 19, Λεπούρης, Κοντός 19(3), Πολυτόπουλος, Ζήρος, Ηλιόπουλος, Τρίχας 2, Καραχάλιος 16, Καραβανάς 8.

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Σπηλιώπουλος 11(2), Πανταζής 21(2), Κουτής, Γκρινιάρης 2, Μεϊντάνης, Κώνστας, Φλώτσιος 3(1), Μαράντος 5, Μαλισιώβας, Ετζιάκα 8, Γιανναλέτσος 29(2).

ΚΑΠ – Άρης Θήβας 74-70

Δεκάλεπτα: 23-21, 19-11, 15-18, 19-20

Διαιτητές: Κατσαπρακάκης, Ασλανίδης

ΚΑΠ (Κακαλιάς): Μόκκας 13 (1), Βενιτουράκης 9 (1), Χανιάς-Πανταζής 2, Βαφιάς 8 (1), Χρονόπουλος 16 (3), Φασιανός, Μαυροειδάκος 14, Παπανίκος 6 (2), Τσιρίμπασης, Γαρδέλης, Τσαμπής 7.

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 7, Καδιγιαννόπουλος 4, Ματσαγγούρας 3, Γκόλιας, Μελετίου, Παναγιωτίδης 6 (1), Καλεμτζάκης 17 (3), Χαραλάμπης 14, Κουμπές 4, Δαχρεντζής 4 (1), Ντέντα 11, Πανδής.

ΒΑΟΛ Χίου – Καλλιθέα 75-67

Δεκάλεπτα: 15-15, 40-25, 52-46, 75-67

Διαιτητές: Τεφτίκης, Μαρτινάκος

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης 7(1), Ανδρουλάκης 4, Σουλίκας 4(1), Αγγελίδης 13, Καραφαντής 3(1), Τσουρής 13(2), Κουιμτζής 5, Τρόβας 14(1), Σουλινάρης 6, Κωνσταντινάκος 6(2).

Καλλιθέα (Μπίλιας): Ματσαμάς 2, Τσακίρης, Παναγιωταράκος 11(2), Γυφτάκης 6(2), Μπιλλιάς 3, Παρδακάς 23(2), Μήτσης, Σκορδάλης 8(2), Εκινέ 5, Κανύχης 9.

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας – Δειλινό 84-57

Δεκάλεπτα: 21-9, 34-20, 58-32, 84-57

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μπακετέα

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 16(4), Χωματάς 5(1), Συγγούνας 6, Σιλιτζίρης 15(3), Τύρλας 4, Ζερβός 7(1), Σταμέλος 10(2), Κορομηλάς 2, Γαλιατσάτος 1, Μητσάκης 2, Σβάρνας.

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 4, Μπορμπίδης 5(1), Αντωνογιαννάκης 2, Γαϊτανάκης 3(1), Στέβοβιτς, Λεφής 4, Γρύλλας 11(3), Εκίζογλου, Κυρίτσης, Γκουτσίδης, Σπηλιόπουλος 12, Χασάπης 16(4).

ΟΦΗ – Λοκρός Αταλάντης 75-66

Δεκάλεπτα: 23-19, 38-36, 58-47, 75-66

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Τηγάνης

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 2, Τσερκιτζόγλου 6(1), Καρλάφτης, Αγαπιάδης 17, Πάλλης 1, Πετράκης 16(2), Αντωνόπουλος 16(4), Μπουμπάρης 2, Καραλής 15(3).

Λοκρός (Ζαρονικόλας): Ανδρέου, Φωτιτζόγλου 13, Κετέμα, Κεχρής 2, Πάσσας, Παπαηλίου, Καλογερόπουλος, Μάτος Αν. 15, Μάτος Αγγ. 27, Δουρούκης 2, Ψάλτου 7, Γεωργίου.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Κορωπί 72-62

Δεκάλεπτα: 23-12, 36-28, 52-50, 72-62

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Ναστούλης

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Ζήβας): Παλαντζάς, Γκόντγουϊν 6 (1), Πρόφκα, Ζαρμακούπης 6, Δρίβας 13(3), Παπαφωτί0υ, Σπανός 16 (1), Κανελλόπουλος 17, Βαρναβάς 14, Οκεκουογιέν.

Κορωπί (Χατζηπανηγύρης): Σβορώνος 10(1), Καμαρινός, Αγόρης 10(1), Καραδολάμης 16(1), Μερκούρης 13(2), Παπαδημητρίου 3(1), Κουτουφάς 10(1).

Βαθμολογία

1. ΟΦΗ 6

2. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 6

3. Μελίσσια 6

4. ΚΑΠ 5

5. ΕΦΑΟΖ 5

6. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 5

7. ΒΑΟΛ Χίου 5

8. Κορωπί 4

9. Λοκρός Αταλάντης 4

10. Καλλιθέα 4

11. Ερμής Σχηματαρίου 4

12. Άρης Θήβας 3

13. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 3

14. Δειλινό 3

Επόμενη αγωνιστική (4η, 11/11)

Λοκρός Αταλάντης – ΚΑΠ

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC – ΟΦΗ

Δειλινό – Ίκαρος Νέας Σμύρνης

Ερμής Σχηματαρίου – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας

Κορωπί – Μελίσσια

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΒΑΟΛ Χίου

Άρης Θήβας-Καλλιθέα

3ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟΚ Βέροιας-Νικόπολη Πρέβεζας 80-53

ΑΟ Καλαμπάκας-ΠΑΣ Γιάννινα 56-67

ΓΑΣ Μελίκης-Εύαθλος Πολυκάστρου 59-62

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Μαντουλίδης 88-68

Τιτάνες Παλαμά-Ολυμπιακός Βόλου 75-85

Πρωτέας Γρεβενών-Ικαροι Τρικάλων 81-60

Ρεπό: Δόξα Λευκάδας

Φύλλα αγώνα

ΑΟΚ Βέροιας-Νικόπολη Πρέβεζας 80-53

Δεκάλεπτα: 15-16, 34-25, 63-41, 80-53

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Δέλλας

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης, Ουσουλτζόγλου 4, Στόιτσης 14(1), Γκάνας 8(1), Βλάχος 17(3), Μαυρίδης 12, Καραδήσογλου 2, Κασαμπαλής 3, Ιωαννίδης 1, Μπαρμπαρούσης 15, Χατζηλαμπρινός, Χαραλαμπίδης 4.

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπιρης): Μίχος, Κοντογιάννης 5, Σουλιώτης 10, Πανταζής, Παπαχρήστος, Κακιούζης 13(1), Παπαμιχαήλ 5, Δούβλης, Μουλάς 12, Βαβέτσης, Πελίγκος 8, Ρέμπης.

Τιτάνες Παλαμά-Ολυμπιακός Βόλου 75-85

Δεκάλεπτα: 10-27, 26-47, 56-64, 75-85

Διαιτητές: Παζώλης, Γεωργούλης

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 5, Τσούμας 12, Χανέλι 5ν (1), Ζωιτσάκος 12 (1), Γκογκίδης 29 (2), Κατσιαδούρος 8 (2), Καραισκάκης 4, Κουτρούλης, Μακρής, Καραδήμας 5 (1), Αρχοντούλης, Γκαγκανάσιος

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλλας 10 (3), Μπράμι, Δαδάνης, Ίλτσογλου 11, Κυριακόπουλος 15, Γκόγκα, Μπόγδανος 36 (4), Μπουσκολίτης, Σκαμάγκας 3 (1), Αναστασόπουλος 5 (1), Χαρχαρής, Λουλούδης 5.

Πρωτέας Γρεβενών-Ικαροι Τρικάλων 81-60

Δεκάλεπτα: 22-10, 44-21, 55-38, 81-60

Διαιτητές: Πράττος, Κεντερές

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Κλωνάρας 11, Γρούδος 10, Μαλούτας 17 (3), Μιχαηλίδης 12 (4), Μιχαλόπουλος, Κολοβός, Συλλάκος, Τακίδης 12 (1), Μποζιάρης 10(2), Σιούμπουρας, Μακρής 3(1), Μαλιούρας 6

Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κολότσιος Α. 10(1), Βλάχος 10 (2), Κολότσιος Β. 2,, Αργύρης 20(6), Χατζής 4, Τζορμπατζάκης , Ντούρβας, Μπαρμπαρούσης, Μούμογλου 1, Μέξης 2, Φούντας 10(1), Μπαρμπαρούσης.

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Μαντουλίδης 88-68

Δεκάλεπτα: 20-26, 46-42, 71-55, 88-68

Διαιτητές: Καρακώστας, Κοντογιάννης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Καννής, Ζαμπέτης 18(2), Σαχπαζίδης 5(1), Αντωνίου 2, Πουρνάρας 2, Χρυσής 25 (2), Μάκης 8, Παπανικολάου, Θυμνιός 23(1), Φίλιος, Θώδης 2, Μπαζάκας 3

Μαντουλίδης (Νικολαΐδης Ι.-Καραμανώλης): Νικολαΐδης 18(1), Τάκης 8, Μπέλλος 8, Λαγός, Ρεφατλάρι 3(1), Ντίαθ 2, Καλόγηρος 17(1), Καναγκίνης, Φόρογλου 8(1), Μαλανδρής 8, Κεραμάρης, Σίμογλου.

ΓΑΣ Μελίκης-Εύαθλος Πολυκάστρου 59-62

Δεκάλεπτα: 7-24, 22-38, 36-48, 59-62

Διαιτητές: Σελεβός, Βασιλόπουλος

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 9, Μαυρίδης Β. 14, Κυριακού, Λέφας 4, Καρατζάς 2, Σταυρουλάκης 13, Κοτζαμπάσης 11, Λαπατούρας, Ρογγότης 2.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 11(3), Ημερίδης 18(2), Μαρκόπουλος 9(3), Αθανασίου, Γιαμπατζίδης, Γκαντίδης, Τσελέκης 7, Σιδηρόπουλος 13(1), Κουτούλας 4.

ΑΟ Καλαμπάκας – ΠΑΣ Γιάννινα 56-67

Δεκάλεπτα: 15-12, 25-35, 39-51, 56-67

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ιωάν., Αγραφιώτης Γρ.

ΑΟ Καλαμπάκα (Σδράκας): Μασάδης 16(4), Μπαλωμένος 2, Ούτος, Σπανός 5(1), Γαϊτανίδης 3, Παουλεάνου, Σούλκο 2, Στούκας 1, Γκάτζιας 20(2), Τσιλούλης, Παπακώστας 5, Κιουρτζίδης 2.

ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 12(2), Πανάρας 7(1), Τσίρμπας, Πρέντζας 5(1), Kαραγκιολίδης 10(1), Mάντζιος Π. 2, Mάντζιος Δ. 6, Πάτρας 23(3), Πιστιόλης, Γιωτάκης 2.

Βαθμολογία

1. ΠΑΣ Γιάννινα 6

2. Πρωτέας Γρεβενών 6

3. ΑΓΣ Ιωαννίνων 5

4. Δόξα Λευκάδας 4

5. ΓΑΣ Μελίκης 4

6. Μαντουλίδης 4

7. Εύαθλος Πολυκάστρου 4

8. Ολυμπιακός Βόλου 4

9. Νικόπολη Πρέβεζας 4

10. Τιτάνες Παλαμά 4

11. ΑΟΚ Βέροιας 3

12. Ικαροι Τρικάλων 3

13. ΑΟ Καλαμπάκας 3

*Δόξα Λευκάδας, ΑΟΚ Βέροιας και Ίκαροι Τρικάλων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (4η, 11/11)

ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΟΚ Βέροιας

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΟ Καλαμπάκας

Μαντουλίδης-ΓΑΣ Μελίκης

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ικαροι Τρικάλων-Τιτάνες Παλαμά

Νικόπολη Πρέβεζας-Δόξα Λευκάδας

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

4ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΜΕΝΤ-Λεύκιπος Ξάνθης 90-60

Αστέρας Σίνδου-Απόλλων Καλαμαριάς 57-65

ΑΟ Πολυγύρου-Μακαμπή 70-54

ΒΑΟ-Ασπίδα Ξάνθης 79-57

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΔΕΚΑ 61-68

Αίας Ευόσμου-ΠΟ Νέων Μουδανιών 91-41

Ζέφυρος-ΠΣ Ευκαρπίας 64-68

Φύλλα αγώνα

Ζέφυρος-ΠΣ Ευκαρπίας 64-68

Δεκάλεπτα: 18-21, 30-29, 45-50, 64-68

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης, Αναστασιάδης

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Μυτιληναίος, Καλπακτσίδης 9, Φωτιάδης, Ματενίδης 13 (3), Γιαννάκης, Τσάμογλου, Καναράς 8 (2), Βούλγαρης 3, Τσιόγκας 9, Ζωγράφος 2, Τσιούντος 20 (2), Μάρκου.

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου, Δαδάλας): Χαρτόπουλος, Πρεδάρης 12 (2), Κιούρκας 15 (1), Τσολακίδης, Γκαβέζος Αρ, Βαρίτης 8 (2), Χολέβας 13 (1), Μητρόπουλος Ε, Απιδόπουλος 2, Πλεξίδας 8, Παγωνίδης, Γκαβέζος Αν. 10 (1).

ΜΕΝΤ-Λεύκιπος Ξάνθης 90-60

Δεκάλεπτα: 35-13, 61-26, 74-46, 90-60

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Χατζηκώστας

ΜΕΝΤ (Καραμουσαλίδης, Κεραμιδάς): Ντισλής 22 (5), Μιχαηλίδης 14 (2), Μητακίδης 4, Νικολούδης 13, Παπαδόπουλος 16 (1), Κατσούλης 5, Χατζηλάμπρου 3 (1), Αξεχέρογλου 3, Καρανώτας 10, Βελέντζας, Καρατόλιος, Μανδράς.

Λεύκιπος Ξάνθης (Κοκκινόπουλος): Κουμπάνης, Νταβουλτζόπουλος 2, Δώδος 2, Στεργίου 2, Σταματέλος 5 (1), Χρήστου 11, Δάτσης, Χατζηαντωνίου, Σταμπουλής 6, Παλλάκης 14, Στασυνόπουλος 15, Κάλφας 3 (1).

Αίας Ευόσμου-ΠΟ Νέων Μουδανιών 91-41

Δεκάλεπτα: 25-14, 42-24, 73-32, 91-41

Διαιτητές: Καλέσης, Λαδάς

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος, Κόρκας): Βαρδής 5(1), Σκεμπής, Λαζαρίδης 9(2), Γαϊτάνης 14(3), Ρόπουτης 16(3), Καρασήμος 3, Παντόπουλος 6, Περιστεράκης 9, Σεκαδάκης 2, Νέσης 22(1), Μπρουκς 3(1), Σαββίδης 2.

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης 2, Κασαμανώλης, Φιλοξενίδης 10, Τσιγγελίδης, Μουρίκας, Κουτζούχας, Ευγενίου 3, Μαναβάκης 2, Ζάχαρης 10, Τογανίδης 14, Θαλασσινός, Καρατζίδης.

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΔΕΚΑ 61-68

Δεκάλεπτα: 17-13, 32-26, 41-53, 61-68

Διαιτητές: Δημάδης, Παπαγεωργίου

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Ιορδάνογλου 12, Καρκατσέλης, Ζολώτας 13(3), Αθανασίου 4, Λεχούδης 20(3), Λεμονίδης, Μαγουλάς 2, Μαστροδημήτρης, Παλάσκας 2, Μπορμπίδης, Χαλίλ 7.

ΔΕΚΑ(Κυριαζής): Δημητριάδης 5(1), Φυλακής, Βογιατζής 12(4), Χαρταβέλας, Ροϊδής, Κοϊμτζόγλου 11(1), Μπάκος 7(1), Κατίκας 4(1), Κοτούλας 21(2), Παπασάβογλου 11(1).

ΒΑΟ-Ασπίδα Ξάνθης 79-57

Δεκάλεπτα: 17-15, 37-23, 58-41, 79-57

Διαιτητές: Γιαννούλης Αν., Νέδογλου

ΒΑΟ (Νομικός – Κατσής): Λεπτοκαρίδης 20(1), Μπαγκντασαριάν 4, Πετρίδης 13, Ζησόπουλος, Ταζόπουλος 14(1), Χότζα 9, Μαδεμλής 2, Πισιώτης 2, Βουνάκης 9(3), Γιαννούλης 4, Πυδαράκης, Καδηγιαννάκης 2.

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος -Κουτσογιάννης): Ανθής 4, Παπαδάκης, Αναστασιάδης 2, Παπαδόπουλος, Καραμανώλης 8(2), Θεοδωρίδης 7(1), Κουτσογιάννης 7, Μανδαλάκης 5(1), Τσέλλος 16(2), Κασούρας 5, Μασμανίδης 5.

Αστέρας Σίνδου-Απόλλων Καλαμαριάς 57-65

Δεκάλεπτα: 19-20, 32-40, 49-57, 57-65

Διαιτητές: Γραικός, Λαῒδης

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Ταβλαρίδης 6 (1), Παπαπασχάλης 11, Ιωαννίδης 18, Πετρίδης 6, Μπακάλης, Δημητριάδης 10 (2), Μέλλιος, Τσίγκας 4, Μυσιρλόγλου, Ιατρίδης 2.

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμιχάλης): Κουκουλίδης, Αποστόλου 4, Μαχαιριανάκης 9 (2), Μύθιλλος 2, Τσιμπής 11, Σαμαράς 20 (5), Αγραφιώτης 9 (1), Μόρας, Ακριτίδης 2, Αθαναηλίδης, Γουναρόπουλος 8.

Βαθμολογία

1. ΜΕΝΤ 6

2. Αίας Ευόσμου 5

3. ΒΑΟ 5

4. ΔΕΚΑ 5

5. ΑΟ Πολυγύρου 5

6. ΠΣ Ευκαρπίας 5

7. Απόλλων Καλαμαριάς 5

8. Ασπίδα Ξάνθης 5

9. Ζέφυρος 4

10. ΓΑΣ Κομοτηνή 4

11. Λεύκιπος Ξάνθης 4

12. Μακαμπή 4

13. Αστέρας Σίνδου 3

14. ΠΟ Νέων Μουδανιών 3

Επόμενη αγωνιστική (4η, 11/11)

Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ

Μακαμπή-Αστέρας Σίνδου

Ασπίδα Ξάνθης-ΑΟ Πολυγύρου

ΔΕΚΑ-ΒΑΟ

ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΓΑΣ Κομοτηνή

Αίας Ευόσμου-Ζέφυρος

Λεύκιπος Ξάνθης-ΠΣ Ευκαρπίας

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.