Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (26η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι τελικές βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν εξής:
1ος Όμιλος – 26η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ένωση Ιλίου – Καλαμάτα ’80 101-50

ΕΑ Πατρών – Γλαύκος 44-77

Κεραυνός Αιγίου – ΚΑΠ 89-84

Αχαγιά ’82 – Έσπερος Πατρών 85-93

Απόλλων Σμύρνης – Ακράτα 73-84

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου – Μελίσσια 77-100

Νέα Ιωνία – Οίαξ Ναυπλίου 83-85 (71-71 κ.α.)

 

Φύλλα αγώνα

Ένωση Ιλίου – Καλαμάτα ’80 101-50

Δεκάλεπτα: 27-12, 51-25, 80-41, 101-50

Διαιτητές: Αλεβίζος, Κηπώσης

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 9(3), Μπέλλας Γ. 20(6), Σκαλωμένος, Φουντάς 5(1), Πανουσόπουλος 3(1), Μπολάτογλου 12, Μαγιντόμπε 5(1), Μπέλλας Οδ. 9(2), Μανταλβάνος 11, Βαρσαμούλης 4, Τσιουμπρής 19, Θωμόπουλος 4.

Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Φραγγέας 3(1), Παπαγεωργίου 2, Χατζής 8(2), Μπαζιος 4, Βούλγαρης 20, Αναγωνστόπουλος 2, Μέντης 5(1), Πατικόπουλος, Αρώνης 6.

 

ΕΑ Πατρών – Γλαύκος 44-77

Δεκάλεπτα: 9-26, 20-49, 29-64, 44-77

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Λάμπος

ΕΑ Πατρών (Σκροπολίθας): Δούρος 9(1), Πατούχας, Κυριακίδης 5(1), Φωτιάδης 6, Ζαβέρδας 3, Φραγκισκάτος, Λαμπρόπουλος 9, Τσουλέας 9(3), Χουλιάρας 3(1).

Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 16(5), Χονδρογιάννης 5(1), Εφέπουλος 2, Λαμπρόπουλος 14(4), Σακελλαρόπουλος 7(1), Σταυράκης 10(1), Δίπλαρος 2, Κάλλης 5(1), Αγγελόπουλος 8, Σπυράκος 8.

 

Κεραυνός Αιγίου – ΚΑΠ 89-84

Δεκάλεπτα: 28-19, 47-39, 57-60, 89-84

Διαιτητές: Νάστος, Τσιμπούρης

Κεραυνός Αιγίου (Γκοργκόλης): Γκιζογιάννης 35(1), Φωτίου 11(1), Μαναβόπουλος 12, Γκόβας 22(4), Αναστασόπουλος 3(1), Ζυγάς 2, Καραγιάννης 2, Λαδικός 2, Σωτηρόπουλος, Σταθακόπουλος.

ΚΑΠ (Κακαλιάς): Πρίτσος 6, Περδικάρης 25(4), Ανδρικόπουλος 5, Κορρές 14, Εντζιάκα 6, Σακελλαρόπουλος 15(5), Ροδοστόγλου 7, Τζίμης 6(2), Κασιαντζάς, Αρσενικός, Ζαχαράκης.

 

Αχαγιά ’82 – Έσπερος Πατρών 85-93

Δεκάλεπτα: 19-21, 38-43, 60-63, 85-93

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Γεράνιος

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 7, Σταμόπουλος 13, Δουλγεράκης 4, Νικολάου 12(1), Γατσούλης 3, Χρυσανθόπουλος, Χαμηλός 12(3), Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 18, Οικονομόπουλος 16(1).

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλελής 6, Φραντζής 19(3), Σερέτης 3, Λαμπρόπουλος 2, Ροκανάς 5(1), Ζαφείρης 33(4), Βύρλας 11, Σκόνδρας 9(1), Αγγελόποπουλος 5, Λ. Καλογιάννης, Νάτσκος, Κατσαβόπουλος.

 

Απόλλων Σμύρνης – Ακράτα 73-84

Δεκάλεπτα: 28-17, 37-33, 54-63, 73-84

Διαιτητές: Ρίζος, Καρανικόλα Ελ.

Απόλλων Σμύρνης (Ασημακόπουλος): Οικονομάκης 6(1), Μπίτσικας, Πρισκομάτης 14(3), Δρόσος 2, Τσόπελας 1, Λαμπράκης, Καραμπάς 24(4), Πετρόπουλος 2, Πρόφκα 6(1), Οικονομόπουλος 10(1), Ανδρεόπουλος 8(2), Καλαντζής.

Ακράτα (Σκαραφίγκας): Γιόβας 3(1), Λάφης 4, Γκούρβελος, Κατωπόδης 19, Καλεμτζάκης 8(1), Τσότσος 8, Οικονομόπουλος, Μαλλής 2, Λυμπέρης 16(3), Βεσκούκης 23(2).

 

Τελική βαθμολογία

1. Οίαξ Ναυπλίου 48

2. Γλαύκος 48

3. Ένωση Ιλίου 47

4. Αχαγιά ’82 45

5. Ακράτα 43

6. Μελίσσια 41

7. Έσπερος Πατρών 41

8. ΚΑΠ 38

9. Κεραυνός Αιγίου 38

10. Νέα Ιωνία 37

11. Απόλλων Σμύρνης 35

12. ΕΑΠ 30

13. Καλαμάτα ’80 28

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 27

 

 

2ος Όμιλος – 26η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟΚ Χανιά – Έσπερος Καλλιθέας 60-66

ΒΑΟΛ Χίου – Άρης Νικαίας 84-81

Πεντέλη – Λοκρός Αταλάντης 83-66

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Ερμής Σχηματαρίου 84-56

ΟΦΗ – Έσπερος Λαμίας 61-64

Νίκη Αμαρουσίου – Άρης Πετρούπολης 86-72

Ρεπό: ΑΕΕ Παναγίτσας

 

Φύλλα αγώνα

Πεντέλη – Λοκρός Αταλάντης 83-66

Δεκάλεπτα: 26-22, 47-34, 64-45, 83-66

Διαιτητές: Μακρής, Κώτσου

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 8, Γεωργακόπουλος 9(1), Λίτσο 21(5), Αποστολόπουλος 7(1), Νάσης 3(1), Πάλλης 10(2), Μπίκος 5(1), Μπαλούκος 20.

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 2, Ρούζιος, Μπόλματης 2, Μπουλαντζάς, Σάκοτα 19, Μάτος Αν. 14, Μάτος Αγγ. 21(2), Ρετσινάς 8(1).

 

ΑΟΚ Χανιά – Έσπερος Καλλιθέας 60-66

Δεκάλεπτα: 14-17, 28-40, 45-54, 60-66

Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης, Μαραγκάκης

ΑΟΚ Χανιά (Θεοδωράκης): Σταθόπουλος 4, Σειραδάκης, Αλεξίου 10(1), Υφαντόπουλος 6(2), Σαράντης 9(3), Μπαγάκης, Πούρος, Σκαμνάκης 2, Κολαρετάκης 4, Αδοντάκης 6, Τασιούδης 19, Παπαδάκης.

Έσπερος Καλλιθέας (Γράψας, Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 7(1), Καραγιαννίδης, Χατζηκίδης 2, Κακαρούνας, Χαρούνι Ν. 8, Κατσούρης 13(2), Κρητικός 5(1), Βλασόπουλος 1, Χαρούνι Κ. 8, Καράμπελας 14(1), Βάρσος 2, Πρόγκας 6.

 

ΟΦΗ – Έσπερος Λαμίας 61-64

Δεκάλεπτα: 12-14, 25-31, 48-44, 61-64

Διαιτητές: Αναστόπουλος Αντ., Καρπάνος

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης, Μαϊστρέλλης, Τσερκιτζόγλου 1, Χαρωνίτης, Καρλάφτης, Αγαπιάδης 22(3), Σταράκης 4, Καραλής 21(2), Πάλλης 11.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 4, Πάππος 7(1), Ρουμελιώτης 16(2), Μαντζούκας, Φύκας 2, Παπαργυρόπουλος 19, Φούντας 2, Δαχρετζής 5(1), Κατράνας 9(1), Παπανικολάου.

 

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Ερμής Σχηματαρίου 84-56

Δεκάλεπτα: 17-14, 50-24, 65-41, 84-56

Διαιτητές: Φάκαρος, Αντωνίου

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 16(1), Στραγανιώτης 15(4), Νάτσος 11(4), Σιούρας 2, Χρονόπουλος 5, Κακαριάς, Κόης 12(1), Κοσμετάτος 3(1), Πουρνάρας 4, Πετράκος, Ανδρεάτος.

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Ζήμπρας, Πανταζής 14, Θωμάς 5, Γκρινιάρης 11, Κολοβός, Κώνστας 9(3), Φλώτσιος, Κουτής, Αγγελέτος 2, Τσιρμώκος 3(1), Γυφτονικολός, Σπηλιώπουλος 12.

 

Νίκη Αμαρουσίου – Άρης Πετρούπολης 86-72

Δεκάλεπτα: 20-15, 33-35, 60-53, 86-72

Διαιτητές: Λαζόγκα, Καλογριάς

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Σκούταρης 24(8), Δανάς, Ευαγγελούλης 2, Κυπριτζόγλου 12(1), Πολυμενάκος 7(1), Σταμάτης 19(4), Μιχαλάκης 2, Γιούλης, Κανύχης 8, Τσέκενης 6(2).

Άρης Πετρούπολης (Αρχιμανδρίτης): Μόκκας 24(3), Γλυκός 3(1), Κουλούρης 17(1), Κάκαλης, Γιατράκος 5(1), Κυρίτσης, Χριστόπουλος 6(1), Μπέλη 15(1), Γιαννακόπουλος 2.

 

ΒΑΟΛ Χίου – Άρης Νικαίας 84-78

Δεκάλεπτα: 18-21, 52-38, 66-58, 84-78

Διατητές: Μαρίγλη, Ροδίτης

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Χριστοβασίλης, Σαμιώτης 4, Ανδρουλάκης 2, Σουλίκας 16(2), Βούτας 5, Αγγελίδης 10, Καραφάντης, Τσουρής 17(1), Τρόβας 3, Μπούμπαρης 21, Κωνσταντινάκος 6(2).

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 21 (1), Στογιάνοβιτς 3, Κοροπούλης 10 (2), Θαλασσινός 22 (4), Γαλίτης, Κόλλιας 14, Καπετάνιος 2, Χατζόγλου 6, Βλάμης.

 

Τελική βαθμολογία

1. Έσπερος Καλλιθέας 43

2. Έσπερος Λαμίας 42

3. Πεντέλη 42

4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 40

5. Ερμής Σχηματαρίου 39

6. Λοκρός Αταλάντης 38

7. ΟΦΗ 35

8. ΒΑΟΛ Χίου 35

9. Άρης Νικαίας 33

10. ΑΕΕ Παναγίτσας 32

11. Νίκη Αμαρουσίου 32

12. ΑΟΚ Χανιά 30

13. Άρης Πετρούπολης 25

 

 

3ος Όμιλος – 26η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Φαίακας Κέρκυρας-Νικόπολη Πρέβεζας 58-85

Φίλιππος Βέροιας-Πρωτέας Γρεβενών 79-63

Νίκη Βόλου-Ιωνικός 20-0 (α.α.)

Ικαροι Τρικάλων-Ζέφυρος  78-55

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΟΚ Βέροιας 65-63

ΓΕ Αγρινίου-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα  20-0(α.α.)

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων      

 

Φύλλα αγώνα

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΟΚ Βέροιας 65-63

Δεκάλεπτα: 9-14, 26-30, 38-48, 65-63

Διαιτητές: Αγραφιώτης, Μαλτέσιος

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 7(2), Ημερίδης 11, Τασούδης 3(1), Βλέτσης 3(1), Τσινόπουλος 11, Τσερνικούδης, Τσελέκης 10, Σιδηρόπουλος 8, Κουτούλας 12(2).

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης 7, Ουλσουτζόγλου 5, Σισμάνης 5(1), Γκανάς 19(5), Βλάχος 9, Μαυρίδης 5, Ιωαννίδης, Ντουλαβέρης 3(1), Ορφανίδης, Χαραλαμπίδης 4, Βοργιαζίδης, Γιαννουζάκος 6(1).

 

Φίλιππος Βέροιας-Πρωτέας Γρεβενών  79-63

Δεκάλεπτα:  25-16, 44-35, 64-50, 79-63

Διαιτητές:  Πετανίδου, Καρκαλέτσης

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Μόρας, Τόκας Α., Τσεσμετζίδης 4, Τόκας Π., Βάλλιος 10(2), Τσιακλαγκάνος 13(3), Μαρκόπουλος 2, Καβαργύρης 6, Κοθράς 15(1), Παραπούρας 9(2), Σουτζόπουλος 11(1), Καντάρκος 9.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Γούλας, Γράβας 1, Μιχαηλίδης 5(1), Ρίγκος 4, Κλωνάρας 13, Μπόζιαρης 5, Κόττας 8, Καλογεράτος 10(2), Τζήμας 3(1), Χατζόβουλος 2, Τακίδης 10, Χειλάκος 2.

 

Φαίακας Κέρκυρας-Νικόπολη Πρέβεζας 58-85

Δεκάλεπτα: 17-22, 28-44, 48-62, 58-85

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Βογιατζής 9(1), Κατέχης 4(1), Ματενίδης 8(2), Νεδέλκος 10, Σπιτέρης 16, Σκούρτης 2, Γιώργος, Πάλλης, Ουστόγλου, Μαγκανάς  2, Περούλης 7(1), Αγάθος.

Νικόπολη Πρέβεζας (Μυριούνης): Βαγενάς 9(1), Αργυρός 2, Σουλιώτης 4, Τσιτσώνης 6(2), Σταμούλης 9(1), Παπαμιχαήλ 2, Γεωργάκης 2, Νίκας 20(3), Μακρόπουλος 16, Μπαλλάς 15.

 

Ίκαροι Τρικάλων-Ζέφυρος 78-55

Δεκάλεπτα: 23-10, 44-23, 64-43, 78-55

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Τσουμαχίδης

Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Φούντας Φ. 4, Στάνκοβιτς 6, Αργύρης Κ. 17, Μέξης 12, Χατζής, Ντούρβας 12, Μπαρμπαρούσης, Αργύρης Σ. 6. Φούντας Γ. 21, Θεοδώρου.

Ζέφυρος (Τσολάκης, Βουλκίδης): Ρουσομάνης 5(1), Τσάμογλου 2, Ματενίδης 8(1), Προεστόπουλος 2, Καναράς 6, Τσιόγκας 25, Μυστιλιάδης 8(2).

 

Τελική βαθμολογία

1. Φίλιππος Βέροιας  44

2. Φαίακας Κέρκυρας 41

3. Νίκη Βόλου 40

4. Πρωτέας Γρεβενών 38

5. Νικόπολη Πρέβεζας 37

6. Εύαθλος Πολυκάστρου  37

7. Ικαροι Τρικάλων  36

8. Ζέφυρος 36

9. ΑΟΚ Βέροιας 35

10. ΑΓΣ Ιωαννίνων  35

11. Ιωνικός 32

12. ΓΕ Αγρινίου 29

13. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 26

 

 

4ος Όμιλος – 26η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΧΑΝΘ-Κένταυρος Καλλικράτειας 70-53

Αίας Ευόσμου-ΓΑΣ Κομοτηνή  60-53

Αστέρας Σίνδου-ΠΣ Ευκαρπίας 62-63

ΑΟ Πολυγύρου- ΜΕΝΤ  69-79

Μακεδονικός-Απόλλων Καλαμαριάς 82-76

Ελευθερούπολη-Ορφέας Νέου Σκοπού  79-42

ΑΕ Κομοτηνής-Μαντουλίδης 68-73

 

Φύλλα αγώνα

Ελευθερούπολη-Ορφέας Νέου Σκοπού 79-42

Δεκάλεπτα: 20-11, 32-25, 60-34, 79-42

Διαιτητές:  Λάλλα, Παναγιωτίδης

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου 7 (1), Κελαηδάκης, Στυλίδης 17 (1), Γαϊτανίδης 3 (1), Πασάλης 2, Κουκουλίδης 4, Κωνσταντάρας 6, Απαζίδης 16 (1), Μανάκας 8, Ιωαννίδης 5 (1), Λογοθέτης 9, Βοϊβατόπουλος 2.

Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Γεωργόπουλος, Δροσινός 4, Χατζής 12, Αχτσής 1, Θεοδωρόπουλος, Καρακάσης 6 (2), Γάτος 8, Καντσουρίδης, Σίμος 8 (1), Σπυρίδης 2.

 

Αστέρας Σίνδου-ΠΣ Ευκαρπίας 62-63

Δεκάλεπτα: 14-21, 29-36, 42-44, 62-63

Διαιτητές: Πράττος, Κουκουλεκίδης

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 9, Σταυρακίδης 3 (1), Παπαπασχάλης 1, Ιωαννίδης 6, Πετρίδης 6, Μπίλιος 2, Αγραφιώτης 25 (5), Ακριτίδης 5, Ιατρίδης 5, Σπουργίτης.

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου- Δαδάλας): Πούλιος 8 (2), Καρακώστας, Γκαβέζος Αρ 10, Γαϊτάνης 9 (1), Καμμενίδης, Πρεδάρης 10 (2), Κολώτσιος , Ουλουσίδης 13(3), Κόκουρας 4, Γκαβέζος Αν, 9.

 

ΑΟ Πολυγύρου-ΜΕΝΤ 69-79

Δεκάλεπτα: 10-23, 28-40, 47-65, 69-79

Διαιτητές: Καλέσης, Ελευθεριάδης

ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης, Πιπιλιάρης 12, Τσιούντος 18(2), Παυλέας 5, Μπέγας 4, Καραγιαννάκης 4, Νικολόπουλος 8(1), Νουκάρης 14, Αποστολίδης 4.

ΜΕΝΤ (Νομικός-Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 15, Μιχαηλίδης 29(3), Καρανώτας (2), Κούρκουλας, Βελέντζας, Ακσεχέρογλου 13(1), Μπαγκντασαριάν 11.

 

ΑΕ Κομοτηνής-Μαντουλίδης 68-73

Δεκάλεπτα: 18-18, 33-36, 45-50, 68-73

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Λαδάς

ΑΕ Κομοτηνής (Δαφτσής): Τσαμουρτζής, Παπαδόπουλος 5(1), Καραμανλής 2, Μαγουλάς 20(4), Δαφτσής 4, Κυφωνίδης 15(2), Φωτακάκης, Σπέντζος 20(1), Θεοδωρίδης 2.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γεωργίου 12(2), Ρόπουτης 4, Τάκης 9(1), Μπέλος 4, Ντίαθ, Γιαννακός 6, Ρεφατλάρι 12(3), Κεραμάρης, Γραβάνης 24(2), Γάκης, Γκαντίδης 2.

 

Μακεδονικός-Απόλλων Καλαμαριάς 82-76

Δεκάλεπτα: 25-20, 40-39, 63-54, 82-76

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ιωάν., Παπαθανασίου

Μακεδονικός (Μύθου): Παπαγρηγορίου 2, Κοντσές 13, Ντσιλής 27 (5), Κουντουρατζόγλου 14(5), Μπαρζού 6, Χαλάτσης 7, Κομμάτας, Πηλακούτας 5(1), Λυχριδάς 4, Κασούρας 4, Μαργαρίτης.

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης): Αποστόλου 14 (1), Μυθίλου 5 (1), Σταματέλος 13 (3), Κουκουλίδης 9, Ανδρεάδης, Σπυρόπουλος 8, Τσουτσούκας 2, Καλαμπόκης 3, Χατζίδης 22 (1), Χασιώτης, Τσαματάνης.

 

Τελική βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη  50

2. Μακεδονικός 48

3. ΑΟ Πολυγύρου  44

4. ΧΑΝΘ  43

5. Αίας Ευόσμου 42

6. ΜΕΝΤ 42

7. ΠΣ Ευκαρπίας  40

8. Μαντουλίδης 39

9. Απόλλων Καλαμαριάς 38

10. ΓΑΣ Κομοτηνή  38

11. Αστέρας Σίνδου   35

12. ΑΕ Κομοτηνής 32

13. Κένταυρος Καλλικράτειας 29

14. Ορφέας Νέου Σκοπού  26

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.