Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (25η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

 

1ος Όμιλος – 25η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Οίαξ Ναυπλίου – ΕΑ Πατρών 90-50

Καλαμάτα ’80 – Νέα Ιωνία 61-71

Γλαύκος – Κεραυνός Αιγίου 97-62

ΚΑΠ – Απόλλων Σμύρνης 83-71

Ακράτα – Αχαγιά ’82 68-61

Έσπερος Πατρών – Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 88-48

Μελίσσια – Ένωση Ιλίου 53-65

 

Φύλλα αγώνα

Οιαξ Ναυπλιου – ΕΑ Πατρών 90-50

Δεκάλεπτα: 20-18, 42-27, 64-36, 90-50

Διαιτητές: Ραχιώτης, Αργυρούδης

Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής 7(1), Γούσης, Μπουρής 3(1), Πελεκάνος 22(1), Τσουλέας 1, Γεωργιάδης 20, Φουσκλιάς 19(1), Ευστρατίου 14, Ψάλτου 4.

ΕΑΠ (Σκροπολίθας): Δούρος 7(1), Κυριακίδης, Φωτιάδης 11, Ζαβέρδας, Πατούχας, Λαμπρόπουλος 2, Φραγκισκάτος 1, Τσουλέας 14(1), Χουλιάρας 15(1).

 

Καλαμάτα ’80 – Νέα Ιωνία 61-71

Δεκάλεπτα: 19-14, 35-29, 51-50, 61-71

Διαιτητές: Μαρινάκης, Τσακιράκη

Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Πετρόπουλος, Σκοπέτος 10(1), Φραγγέας, Παπαγεωργίου 9(3), Χαντζής, Μπάζιος 7, Κοντόπουλος 7(1), Βούλγαρης 18, Αναγνωστόπουλος 7(1), Μέντης 3(1), Πατικόπουλος, Αρώνης.

Νέα Ιωνία (Δαμιανίδης): Καρτέρης 3(1), Καραθανασόπουλος 3(1), Ηλιόπουλος 2, Καραθανασόπουλος Α., Γεωργίου Φ. 4, Μακρίδης, Λαμπρόπουλος 9(1), Λίτσιος 19, Σιούτης 13(2), Βασιλακάκης, Καλασούντας 3(1), Γεωργίου Γ. 15(3).

 

Γλαύκος – Κεραυνός Αιγίου 97-62

Δεκάλεπτα: 21-13, 38-30, 68-51, 97-62

Διαιτητές: Ζιώγας, Καββαδάς

Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 11(2), Χονδρογιάννης 4, Εφέπουλος, Λαμπρόπουλος 36(3), Σακελλαρόπουλος 6(1), Σταυράκης 4, Δίπλαρος, Κάλλης 25(6), Αγγελόπουλος 4, Σπυράκος 7.

Κεραυνός Αιγίου (Γκοργκόλης): Αναστασόπουλος 5(1), Λαδικός, Σωτηρόπουλος, Σταθακόπουλος, Φωτίου 8, Ζυγάς 2, Μαναβόπουλος 10, Γκόβας 17(2), Καραγιάννης 4, Γκιζόγιαννης 16(1).

 

Ακράτα – Αχαγιά ’82 68-61

Δεκάλεπτα: 24-21, 44-36, 55-51, 68-61

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Μελισσάρης

Ακράτα (Σκαραφίγκας): Λάφης 4, Κατωπόδης 8(1), Καλεμτζάκης 10, Τσότσος 14(1), Οικονομόπουλος 3(1), Μαλλής 2, Δ. Λυμπέρης 14(3), Βεσκούκης 15(2).

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 11(2), Σταμόπουλος 19(3), Νικολάου 11, Γατσούλης 3(1), Χαμηλός 9(3), Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 2, Οικονομόπουλος 7.

 

Μελίσσια – Ένωση Ιλίου 53-65

Δεκάλεπτα: 8-16, 22-31, 39-53, 53-65

Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Μαυρέλης

Μελίσσια (Σταϊκόπουλος): Ζηρός 4, Σπυριδάκης 6, Βούλγαρης 9(1), Καλογερόπουλος 11(3), Καραχάλιος 6, Βαθρακοκοίλης 6(1), Κυπαρίσης 4, Σταμέλος 4(1), Κοντός 3, Πανταζής, Παλάντζας, Κύριος.

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 16(1), Φουντάς 13, Μανταλβάνος 8, Μπέλλας Οδ. 10(1), Σκαλωμένος 2, Μπέλλας Γ. 4(1), Μαγιντόμπε 5(1), Μπολάτογλου 2, Βαρσαμούλης 5, Πανουσόπουλος Θ., Πανουσόπουλος Κ., Κατσαρός.

 

Έσπερος Πατρών – Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 88-48

Δεκάλεπτα: 20-4, 36-13, 62-36, 88-48

Διαιτητές: Μαντήλας, Σταθόπουλος

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλελής 14(2), Φραντζής 27(7) Σερέτης 4, Ροκανάς 11(3), Ζαφείρης, Βύρλας 13, Καλογιάννης 8(1), Κατσαβόπουλος 9(3), Νάτσκος 2, Σκόνδρας, Αγγελόπουλος.

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου (Παπαμιχαήλ): Καραμάνης 3, Δόσης 19(4), Λύκος 13(2), Βασιλείου 2, Ραπανάκης 9, Ηλιού 2.

 

Βαθμολογία

1. Οίαξ Ναυπλίου 46

2. Γλαύκος 46

3. Ένωση Ιλίου 45

4. Αχαγιά ’82 44

5. Ακράτα 41

6. Μελίσσια 39

7. Έσπερος Πατρών 39

8. ΚΑΠ 37

9. Νέα Ιωνία 36

10. Κεραυνός Αιγίου 36

11. Απόλλων Σμύρνης 34

12. ΕΑ Πατρών 29

13. Καλαμάτα ’80 27

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 26

 

Επόμενη αγωνιστική (26η, 20/5)

Νέα Ιωνία – Οίαξ Ναυπλίου

Ένωση Ιλίου – Καλαμάτα ’80

ΕΑ Πατρών – Γλαύκος

Κεραυνός Αιγίου – ΚΑΠ

Απόλλων Σμύρνης – Ακράτα

Αχαγιά ’82 – Έσπερος Πατρών

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου – Μελίσσια

 

 

2ος Όμιλος – 25η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ερμής Σχηματαρίου – ΟΦΗ 68-66

Έσπερος Καλλιθέας – ΒΑΟΛ Χίου 82-70

Άρης Νικαίας – Πεντέλη 84-94

Λοκρός Αταλάντης – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 85-77

Έσπερος Λαμίας – Νίκη Αμαρουσίου 90-80

Άρης Πετρούπολης – ΑΕΕ Παναγίτσας 62-73

Ρεπό: ΑΟΚ Χανιά

 

Φύλλα αγώνα

Άρης Νικαίας – Πεντέλη 84-94

Δεκάλεπτα: 29-23, 52-48, 66-68, 84-94

Διαιτητές: Γιακείμη, Τσολάκος

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 10, Στογιάνοβιτς 35(5), Καννάς 5, Κοροπούλης 6, Θαλασσινός 7(1), Καριώτης, Γαλίτης 3, Κόλλιας 7, Καπετάνιος 1, Δρίβας 7(1), Κατζόγλου 3(1), Βλάμης.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 5, Μάντζιος 4, Γεωργακόπουλος 11(1), Λίτσο 6(1), Αποστολόπουλος 8, Βλάσης, Ντάλλης 18(2), Νιφόρας, Μουλάς 6, Μπίγκος 9, Σαλτουρίδης, Μαλούκος 27.

 

Άρης Πετρούπολης – ΑΕΕ Παναγίτσας 62-73

Δεκάλεπτα: 17-16, 42-29, 54-49, 62-73

Διαιτητές: Φάκαρος, Ντάσσης

Αρης Πετρούπολης (Αρχιμανδρίτης): Μόκκας 24(1), Βενιτουράκης 4, Γλύκος, Κουλούρης 10(1), Σαζιώνης, Σερέπισος, Κακλαής, Γιατράκος, Κυρίτσης, Χριστόπουλος, Μπέλλη 24, Γιαννακόπουλος.

ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές 5(1), Καρβούνης 12(2), Θεοδωράκος 7(1), Γκιζογιάννης 40(4), Δρακάκης 7, Σβορώνος 2.

 

Έσπερος Καλλιθέας – ΒΑΟΛ Χίου 82-70

Δεκάλεπτα: 26-10, 44-35, 58-58, 82-70

Διαιτητές: Παπαδημητρόπουλος, Μπακατέα

Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης, Γράψας): Αγγελόπουλος 10, Καραγιάννης 3(1), Χατζηκίδης 13(1), Καρλάφτης 10(2), Χαρούνι Ν., Κατσούρης 3, Κρητικός, Βλασσόπουλος 18(2), Χαρούνι Κ. 18(1), Καράμπελας, Βλάσος 4, Πρόγκας 2.

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Χριστοβασίλης, Σαμιώτης 6(2), Ανδρουλάκης, Σουλίκας 7, Βούτας 2, Αγγελίδης 11, Καραφαντής, Τσουρής 12(2), Πούλος 3(1), Τροβάς 7(1), Μπουμπάρης 22, Κωνσταντινάκος.

 

Έσπερος Λαμίας – Νίκη Αμαρουσίου 90-80

Δεκάλεπτα: 24-27, 47-42, 70-61, 90-80

Διαιτητές: Φακίτσας, Καρακώστας

Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 19(2), Πάππος 10(1), Ρουμελιώτης 11(2), Μαντζούκας, Φύκας 3(1), Παπαργυρόπουλος 22, Φούντας, Δαχρετζής 5(1), Κατράνας 20(3), Παπανικολάου.

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσεκένης 2, Δανάς 7, Μαχαλάκης 2, Σταμάτης 5, Σκούταρης 20(3), Κυπριτζόγλου 12(1), Ευαγγελούλης, Πολυμενάκος, Κουκάκης 15(1), Κανύχης, Διακλής, Ντέντα 17.

 

Ερμής Σχηματαρίου – ΟΦΗ 68-66

Δεκάλεπτα: 19-13, 37-28, 52-51, 68-66

Διαιτητές: Αθανασούλας, Τούσης

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Ζήμπρας, Πανταζής 23, Θωμάς 8(2), Γκρινιάρης 16(1), Κολοβός, Κώνστας, Φλώτσιος 7(1), Κουτής, Αγγελέτος 5(1), Τσιριμώκος 2, Γυφτονικολός, Σπηλιόπουλος 7(1).

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαππας, Κριφινάκης 7(1), Καραλής 12(2), Τσερκιτζόγλου 19(4), Χαρωνίδης, Καρλαύτης, Αγαπιάδης 9(1), Βασιλειάδης 2, Χριστάκης, Σπαράκης 11(3), Καμπάκας, Πάλλης 6.

 

Λοκρός Αταλάντης – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 85-77

Δεκάλεπτα:  24-14, 39-34, 60-56, 85-77

Διαιτητές:  Μακρόπουλος, Ελ Ανύ

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας):  Διαμαντής 3(1), Ρούζιος 4, Μπόλματης 5(1), Μπουλαντζάς, Σάκοτα 22, Μάτος Αν. 18(2), Μάτος Αγγ. 16(4), Ρετσινάς 17(2)

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 7, Στραγανιώτης 10(2), Νάτσο 5(1), Ξιούρας 14(2), Χρονόπουλος 19(3), Πουρνάρας, Σολωμός 21, Πετράκος, Ανδρεάτος.

 

Βαθμολογία

1. Έσπερος Καλλιθέας 41

2. Έσπερος Λαμίας 40

3. Πεντέλη 40

4. Ερμής Σχηματαρίου 38

5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 38

6. Λοκρός Αταλάντης 37

7. ΟΦΗ 34

8. ΒΑΟΛ Χίου 33

9. ΑΕΕ Παναγίτσας 32

10. Άρης Νικαίας 32

11. Νίκη Αμαρουσίου 30

12. ΑΟΚ Χανιά 29

13. Αρης Πετρούπολης 24

* Δεν έχει κάνει  ρεπό η ΑΕΕ Παναγίτσας

 

Επόμενη αγωνιστική (26η, 20/5)

ΑΟΚ Χανιά – Έσπερος Καλλιθέας

ΒΑΟΛ Χίου – Άρης Νικαίας

Πεντέλη – Λοκρός Αταλάντης

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Ερμής Σχηματαρίου

ΟΦΗ – Έσπερος Λαμίας

Νίκη Αμαρουσίου – Άρης Πετρούπολης

Ρεπό: ΑΕΕ Παναγίτσας

 

 

3ος Όμιλος – 25η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Νικόπολη Πρέβεζας-Φίλιππος Βέροιας 66-60

Πρωτέας Γρεβενών-Νίκη Βόλου 83-67

Ιωνικός-Ικαροι Τρικάλων  69-82

Ζέφυρος-Εύαθλος Πολυκάστρου  62-67

ΑΟΚ Βέροιας-ΓΕ Αγρινίου 83-64

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-ΑΓΣ Ιωαννίνων 61-78

Ρεπό: Φαίακας Κέρκυρας

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟΚ Βέροιας-ΓΕ Αγρινίου 83-64

Δεκάλεπτα: 21-17, 48-31, 67-46, 83-64

Διαιτητές:  Παπαδόπουλος Χαρ., Ηλιόπουλος

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης 6, Καραθανάσης 4, Σισμάνης 20(4), Γκανάς 7(1), Βλάχος 11(2), Μαυρίδης 5(1), Ιωαννίδης 8(2), Ορφανίδης, Λέφας 8(1), Μπαρμπαρούσης 6, Βοργιαζίδης 3, Γιαννουζάκος 5(1). 

ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Ντάλας 4(1), Μπαρούχας 36(7), Σαπλαούρας 6(2), Δάρλας 6(1), Βούλγαρης 4, Βασιλείου 8.

 

Πρωτέας Γρεβενών-Νίκη Βόλου 83-67

Δεκάλεπτα: 24-18, 51-36, 68-57, 83-67

Διαιτητές: Φουτζήλας, Πράττος

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 3 (1), Κλωνάρας 15 (1), Μιχαηλίδης 15 (5), Ρίγκος 2, Τακίδης 11, Κόττας 12, Μποσιάρης 5, Καλογεράτος 12 (2), Δήμου 8 (2).

Νίκη Βόλου (Πρέκας, Τύμπας): Διγενής, Γεωργίου 5 (1), Αναγνωστόπουλος 9, Καφάσης, Κουτίνας 17, Τσαβές 8, Βλήτσιος 5, Τσώλης 6, Παπαζήσης, Παπακώστας 17 (2).

 

Νικόπολη Πρέβεζας-Φίλιππος Βέροιας 66-60

Δεκάλεπτα: 15-21, 32-29, 47-51, 66-60

Διαιτητές: Λελούδας, Κοντογιάννης

Νικόπολη Πρέβεζας (Μυριούνης): Βαγενάς 10, Αργυρός 2, Σουλιώτης, Τσιτσώνης 6, Σταμούλης, Κακιούζης 15, Παπαμιχαήλ, Γεωργάκης 2, Νίκας 7, Μακρόπουλος 9, Μπέλλος, Μπαλλάς 15. 

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Τόκας Α., Τσεσμετζίδης, Τόκας Π., Βάλλιος 7, Τσιακλαγκάνος 5, Μαρκόπουλος 5, Καβαργύρης, Κοθράς, Παραπούρας 16, Σουτζόπουλος 19, Καντάρκος 8.

 

Ζέφυρος-Εύαθλος Πολυκάστρου 62-67

Δεκάλεπτα: 27-20, 35-31, 48-44, 62-67

Διαιτητές: Ντούρα, Ζαχαριάδης

Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτηλιναίος 3, Νικολαῒδης 2, Αλεξανδρίδης 17, Ματενίδης 5, Καναράς 10, Μαυροματίδης 7, Τσιόγκας 6, Μυστιλιάδης 12.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Ημερίδης 12 (1), Παπαδόπουλος Σ. 3(1), Τασούδης 3 (1), Τσινόπουλος 18(2), Βλέτσης 1, Τσεκέκης 12, Σιδηρόπουλος 12, Κουτούλας 6 (2).

 

Ιωνικός-Ικαροι Τρικάλων 69-82

Δεκάλεπτα: 22-22, 39-46, 60-61, 69-82

Διαιτητές: Μελανίδης, Χατζηχαρίσης

Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Θεοδώρου, Φουντάς Φ. 9, Στάνκοβιτς 8, Αργύρης Κ. 18, Μέξης 8, Χατζής 2, Ντούρβας 9, Μπαρμπαρούσης 2, Αργύρης Σ. 10, Φουντάς Γ. 16.

 

Βαθμολογία

1. Φίλιππος Βέροιας 42 

2. Φαίακας Κέρκυρας 40

3. Νίκη Βόλου 38 

4. Πρωτέας Γρεβενών  37 

5. Ζέφυρος  35 

6. Εύαθλος Πολυκάστρου  35

7. Νικόπολη Πρέβεζας  35 

8)ΑΓΣ Ιωαννίνων 35 

9. ΑΟΚ Βέροιας  34 

10. Ικαροι Τρικάλων 34

11. Ιωνικός  32 

12. ΓΕ Αγρινίου 27 

13. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα  26 

*Ο ΑΓΣ Ιωαννίνων έχει ένα παιχνίδι περισσότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (26η, 20/5)

Φαίακας Κέρκυρας-Νικόπολη Πρέβεζας

Φίλιππος Βέροιας-Πρωτέας Γρεβενών

Νίκη Βόλου-Ιωνικός

Ικαροι Τρικάλων-Ζέφυρος

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΟΚ Βέροιας

ΓΕ Αγρινίου-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων    

 

 

4ος Όμιλος – 25η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Κένταυρος Καλλικράτειας-Αστέρας Σίνδου 73-88

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΧΑΝΘ 65-71

ΠΣ Ευκαρπίας-ΑΟ Πολυγύρου 89-96

ΜΕΝΤ-Μακεδονικός 84-91

Απόλλων Καλαμαριάς-Ελευθερούπολη 67-81

Ορφέας Νέου Σκοπού-ΑΕ Κομοτηνής 60-78

Μαντουλίδης-Αίας Ευόσμου 69-64

 

Φύλλα αγώνα

Απόλλων Καλαμαριάς-Ελευθερούπολη 67-80

Δεκάλεπτα: 18-17, 28-36, 49-60, 67-80

Διαιτητές: Παργιαννόπουλος, Δολγύρας

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης): Αποστόλου 22 (4), Μυσιλού 3 (1), Σταματέλος 15 (3), Κουκουλίδης 10 (2), Ανδρεάδης, Σιδηρόπουλος 3, Καλαμπόκης 1, Χατζίδης 13.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου , Στυλίδης 19 (4), Γαιτανίδης 4, Κουκουλίδης, Θεοδωράκος 15 (3), Απαζίδης, Μανάκας 12 (1), Ιωάννου 11 (1), Λογοθέτης 2, Βοϊβατόπουλος 18.

 

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΧΑΝΘ 65-71

Δεκάλεπτα: 13-17, 30-31, 41-47, 65-71

Διαιτητές: Δημάδης, Γιαννούλης

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Τσορμπατζόγλου, Μαρκογιαννάκης 3, Σκεμπή 5 (1), Αθανασίου, Λεχούδης 18 (2), Σιμάκης 17 (1), Γιωτόπουλος 17 (5), Γκιουζελδίδης Παλάσκας, Μπορμπίδης 4, Μπίτατζης, Κάλτσος.  

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Παπαζούδης 3 (1), Ζεχιριέ 2, Χατζηβούρκογλου 1, Ακεψιμαῒδης 4 (1), Ναλμπάντης 2, Ζιάκας 2, Θωμαῒδης 7 (1), Γεωργάκης 15 Πέτροβιτς 33, Κουτσοκώστας, Μακούλης, Βλαγκόγιας.

 

ΠΣ Ευκαρπίας-ΑΟ Πολυγύρου 89-96

Δεκάλεπτα: 25-20, 47-44, 68-71, 89-96

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χρυσάφης

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου, Δαδάλας): Ψευτογκάς 14 (4), Πούλιος, Κολλώτσιος Β, Καρακώστας, Γκαβέζος Άρης 6, Γκαβέζος Αντ 9, Γαϊτάνης 5 (1), Πρεδάρης 5 (1) Κολλώτσιος Α. 11 (2), Ουλουσίδης 12 (2), Κόκκουρας 13 (1), Κιούρκας 14 (2).

ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης 6, Πιπιλιάρης 31 (3), Τσιούντος 19 (3), Παυλέας 13, Μπέγας 2, Καραγιαννάκης 3 (1), Νικολόπουλος 5, Νούκαρης 15 (2), Αποστολίδης 2.

 

Κένταυρος Καλλικράτειας-Αστέρας Σίνδου 73-88

Δεκάλεπτα: 21-19, 43-41, 55-64, 73-88

Διαιτητές: Καλέσης, Παπανικολάου Ιωάν.

Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Πιτσούλης, Φωτιάδης 12, Χανιωτάκης 4, Παρασκευάς 6, Ανθυμιάδης 4, Ρέμπελος 19 (1), Δέτσικας 6, Δασκαλάκης 13 (1) Ζωγράφος 9.

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 19 (1), Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 2, Ιωαννίδης 4, Πετρίδης 7, Μπίλιος 9 (3), Αγραφιώτης 22 (3), Ιατρίδης 4, Ακριτίδης 3, Σπουργίτης 16.

 

Ορφέας Νέου Σκοπού-ΑΕ Κομοτηνής 60-78

Δεκάλεπτα: 25-16, 36-43, 53-63, 60-78

Διαιτητές: Αγραφιώτης, Δέλλας

Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Καραμπατζάκης, Γεωργόπουλος 6 (2), Δροσινός, Χατζής 16 (1), Αχτσής, Θεοδωρόπουλος 6 (2), Καρακάσης 2, Γάτος 20, Σίμος 8, Σουρίδης, Καντζουρίδης 2.

ΑΕ Κομοτηνής (Δαφτσής): Παπαδόπουλος 11 (3), Καραμανλής 5 (1), Μαγουλάς 18 (1), Κυφωνίδης 14 (1), Φωτακάκης, Σπέντζος 18 (2), Θεοδωρίδης 12.

 

ΜΕΝΤ-Μακεδονικός 84-91

Δεκάλεπτα: 24-29, 46-47, 71-76, 84-91

Διαιτητές: Σιταρίδης, Γραικός

ΜΕΝΤ (Νομικός): Αμπατζάς, Καλπακτσίδης, Παπαδόπουλος Π 11, Μιχαηλίδης 21 (3), Μπουραζάνης, Καρανώτας 7, Παπαδόπουλος Α 14 (2), Ακσεχέρογλου 7, Μπαγκτασαριάν 2, Γιαννούλης 22, Κούρκουλας, Βελέντζας.

Μακεδονικός (Μύθου): Παπαγρηγορίου, Κοντσές 9, Ντισλής 41 (9),Κουντουρατζόγλου 16, Βούλγαρης Μπαρζού 21 (2), Χαλάτσης 2, Κομμάτας, Λυχριδάς, Κασούρας 1, Μαργαρίτης.

 

Μαντουλίδης-Αίας Ευόσμου 69-64

Δεκάλεπτα: 14-16, 31-33, 51-46, 69-64

Διαιτητές: Τσούλης, Καρκαλέτσης

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Ρόπουτης 21 (3), Τάκης 5 (1), Μπέλος 7 (1), Γιαννακός, Ρεφατλάρι 5 (1), Γραβάνης 14 (1), Τσιριλάκης 2, Γάκης, Γκίζης 15, Γκαντίδης, Σίμογλου.

Αίας Ευόσμου (Κόρκας): Βαρδής 2, Δοξάκης 11 (3), Μπαλτζόπουλος 4, Νικολούδης 2, Περιστεράκης 4, Νησιώτης 16, Σεκαδάκης Γ 14 (2), Νέσης 11 (1), Σεκαδάκης Δ..

 

Βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη 48

2. Μακεδονικός 46

3. ΑΟ Πολυγύρου 43

4. ΧΑΝΘ 41    

5. Αίας Ευόσμου  40

6. ΜΕΝΤ 40     

7. ΠΣ Ευκαρπίας  38

8. Απόλλων Καλαμαριάς 37

9. Μαντουλίδης 37     

10. ΓΑΣ Κομοτηνή  37

11. Αστέρας Σίνδου 34

12. ΑΕ Κομοτηνής 31

13. Κένταυρος Καλλικράτειας 28

14. Ορφέας Νέου Σκοπού 25 

 

Επόμενη αγωνιστική (26η, 20/5)

ΧΑΝΘ-Κένταυρος Καλλικράτειας

Αίας Ευόσμου-ΓΑΣ Κομοτηνή

Αστέρας Σίνδου-ΠΣ Ευκαρπίας

ΑΟ Πολυγύρου-ΜΕΝΤ

Μακεδονικός-Απόλλων Καλαμαριάς

Ελευθερούπολη-Ορφέας Νέου Σκοπού

ΑΕ Κομοτηνής-Μαντουλίδης

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.