Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (22η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:  

1ος Όμιλος – 22η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αχαγιά ’82 – Οίαξ Ναυπλίου 61-60

Απόλλων Σμύρνης – Νέα Ιωνία 80-77

Κεραυνός Αιγίου – ΕΑ Πατρών 84-45

Έσπερος Πατρών – Καλαμάτα ’80 90-54

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου – Γλαύκος 56-89

Ένωση Ιλίου – ΚΑΠ 80-60

Μελίσσια – Ακράτα 89-87 (78-78 κ.α.)

 

Φύλλα αγώνα

Κεραυνός Αιγίου – ΕΑ Πατρών 84-45

Δεκάλεπτα: 25-20, 49-29, 67-33, 84-45

Διαιτητές: Πλιάκας, Κονταράτος

Κεραυνός Αιγίου (Γκοργκόλης): Μαναβόπουλος 21(1), Γκιζογιάννης 11, Γκόβας 15(3), Αναστασόπουλος 11(1), Καραγιάννης 7, Σταθακόπουλος 4, Φωτίου 13(1).

ΕΑ Πατρών (Σκροπολίθας): Κυριακίδης 13(1), Δούρος 7(1), Παπαδόπουλος 4, Τσουλέας 11(3), Φωτιάδης 4, Σαρίκας 4, Ζαβέρδας 2, Φραγκισκάτος, Χουλιάρας.

 

Αχαγιά ΄82 – Οίαξ Ναυπλίου 61-60

Δεκάλεπτα: 13-19, 36-33, 47-47, 61-60

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Σπυρόπουλος

Αχαγιά (Λιόνας): Μοσχοβάκης 17(3), Σταμόπουλος 6, Δουλγεράκης,  Νικολάου 8(1), Γατσούλης,  Χρυσανθόπουλος,  Χαμηλός 7(1), Λαμπρόπουλος,  Δαβάνης 13, Σέρμπος,  Οικονομόπουλος 10.

Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής,  Μπούσι 2, Μπουρής,  Πελεκάνος 17(2), Παπαντωνίου 9(2), Τσούχλης,  Γεωργιάδης 10, Φρουσκλιάς 9(1), Ευστρατίου 3, Μπουρτζούκλης, Ψάλτου 7.

 

Ένωση Ιλίου – ΚΑΠ 80-60

Δεκάλεπτα: 20-16, 42-23, 61-49, 80-60

Διαιτητές: Φασόλης, Κούλης

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 7, Μπέλλας Γ. 16(4), Σκαλωμένος 8, Φουντάς 6(1), Μπολάτογλου 12(1), Μαγιντόμπε 2, Μπέλλας Οδ. 14. Πανουσόπουλος Κ. 2, Μανταλβάνος 6, Βαρσαμούλης 7, Πανουσόπουλος Θ., Χαραλάμπους.

ΚΑΠ (Κακαλιάς): Κορρές 16(3), Ετζιάκα 2, Ροδοστόγλου 18(2), Περδικάρης 12, Σακελαρόπουλος 12(4), Ίβκοβιτς, Ανδρικόπουλος, Αρσενικός, Ζαχαράκης, Δρίτσος, Θεοδωράκης, Τζίμης.

 

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου – Γλαύκος 56-89

Δεκάλεπτα: 17-24, 37-40, 47-63, 56-89

Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Νερομυλιώτης

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου (Παπαμιχαήλ): Δόσης 7, Καραμάνη 4, Λύκος 6, Κρασαδάκης 23(2), Μπερεδήμας, Τσάτσαρης, Ηλίου, Ραπανάκης, Λενάκος 7(1), Αμπαδιωτάκης 4, Γεωργάρης Αλ., Γεωργάρης Αν. 5(1).

Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 16(2), Χονδρογιάννης 4, Εφέπουλος 4, Λαμπρόπουλος 23(4), Σακελλαρόπουλος, Σταυράκης 4, Δίπλαρος 1, Κάλλης 13(3), Αγγελόπουλος 7, Τσεκλένης 9(1), Σπυράκος 8.

 

Μελίσσια – Ακράτα 89-87 (78-78 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 22-24, 46-39, 67-55, 78-78, 89-87 (παρ.)

Διαιτητές: Μαραγκάκης, Κατσαπρακάκης

Μελίσσια (Σταϊκόπουλος): Καλογερόπουλος 10(2), Τζωρτζόπουλος 10(1), Κύρος 2, Βούλγαρης 19(2), Κοντός 14(1), Βαθρακοκοίλης 15(1), Σπυριδάκης 5(1), Καραχάλιος 8, Τζέμης 5.

Ακράτα (Σκαραφίγκας): Λάφης 3, Κατωπόδης 17, Καλεμτζάκης 20(2), Τσότσος 22, Οικονομόπουλος 6, Λυμπέρης 6(2), Βεσκούκης 13(1).

 

Έσπερος Πατρών – Καλαμάτα ’80 90-54

Δεκάλεπτα: 25-16, 49-29, 66-48, 90-54

Διαιτητές: Ασημακάκη, Μπιτσιντζάνος

Εσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλλελής 9(1), Φραντζής 25(4), Σερέτης 6, Λαμπρόπουλος 8(2), Ροκανάς 12(2), Ζαφείρης 5(1), Βύρλας 6, Αποστολόπουλος 3, Νάτσκος 1, Σκόνδρας 9, Αγγελόπουλος 1, Καλογιάννης 5.

Καλαμάτα ’80 (Κορόγωνας): Πετρόπουλος 2, Παπαγεωργίου 5(1), Χαντζής 11(3), Μπάζιος 12, Κοντόπουλος 1, Βούλγαρης 20, Σκοπέτος 3, Μέντης, Πατικόπουλος.

 

Βαθμολογία

1. Οίαξ Ναυπλίου 41

2. Αχαγιά ’82 40

3. Γλαύκος 40

4. Ένωση Ιλίου 39

5. Ακράτα 36

6. Μελίσσια 35

7. Έσπερος Πατρών 34

8. ΚΑΠ 32

9. Κεραυνός Αιγίου 32

10. Απόλλων Σμύρνης 31

11. Νέα Ιωνία 30

12. ΕΑ Πατρών 26

13. Καλαμάτα ’80 23

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 23

 

Επόμενη αγωνιστική (23η, 29/4)

Οίαξ Ναυπλίου – Απόλλων Σμύρνης

Νέα Ιωνία – Κεραυνός Αιγίου

Καλαμάτα ’80 – ΕΑ Πατρών

Γλαύκος – Αχαγιά ’82

ΚΑΠ – Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου

Ακράτα – Ένωση Ιλίου

Έσπερος Πατρών – Μελίσσια

 

 

2ος Όμιλος – 22η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΟΦΗ – Έσπερος Καλλιθέας 77-67

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – ΑΟΚ Χανιά 75-66

Πεντέλη – ΒΑΟΛ Χίου 73-59

Νίκη Αμαρουσίου – Άρης Νικαίας 66-71

ΑΕΕ Παναγίτσας – Λοκρός Αταλάντης 81-75

Άρης Πετρούπολης – Ερμής Σχηματαρίου 77-99

Ρεπό: Έσπερος Λαμίας

 

Φύλλα αγώνα

ΑΕΕ Παναγίτσας – Λοκρός Αταλάντης 81-75

Δεκάλεπτα: 17-22, 52-35, 65-58, 81-75

Διαιτητές: Κοτσώνης, Μαυρελής

ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές, Καρβούνης 13(3), Σπύρου, Μούντριχας, Θεοδωράκος 24(6), Μαντζάκος 1, Ντουζίδης, Μπέλλος, Γκιζόγιαννης 24(2), Χοτζάλι, Δρακάκης 14, Σβορώνος 5(1).

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμάντης 3(1), Ρούζιος 4, Μπολμάτης 3(1), Μπουλαντζάς, Νικολάου, Παναγιωτίδης 5, Σάκοτα 32, Μάτος Αν. 11, Μάτος Αγγ. 13(2), Ρετσινάς 4(1).

 

Πεντέλη – ΒΑΟΛ Χίου 73-59

Δεκάλεπτα: 16-21, 28-34, 51-41, 73-59

Διαιτητές: Φάκαρος, Παπαδημητρόπουλος

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 12(1),Μάντζιος, Γεωργακόπουλος 13(2), Λίτσος 9(1),Αποστολόπουλος 21(6),Νιφόρας, Ντάλλης, Νάσσης, Μουλάς 8(2),Μπίγγος 1,Σαλτουρίδης 2, Μαλούκος 7.

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Χρηστοβασίλης, Σαμιώτης 7, Ανδρουλάκης 2, Σούλικας 15, Βούτας 2, Αγγελίδης 15,Καραφαντης 3(1), Τσουρής 3, Μπουμπάρης 6, Τρόβας 3(1),Κωνσταντινάκος 3(1).

 

ΟΦΗ – Έσπερος Καλλιθέας 77-67

Δεκάλεπτα: 22-12, 38-32, 60-52, 77-67

Διαιτητές: Ντάνος, Χουγιάζος

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 4, Κριθινάκης 14(4), Μαϊστρέλης, Τσερκιτζόγλου 5(1), Χαρωνίτης, Καρλάφτης 9(3), Αγαπιάδης 25(6), Βασιλειάδης, Καραλής 16(1), Τσίλογλου, Πάλλης 4.

Έσπερος Καλλιθέας (Γράψας): Αγγελόπουλος 8, Καραγιαννίδης 14 (2), Χατζηκίδης 8 (2), Καρλάφτης 3 (1), Χαρούνι Ν. 4, Κατσούρης 5, Κρητικός 3 (1), Βλασόπουλος 6, Χαρούνι Κ. 6, Καράμπελας 3, Βάρσος 3, Πρόγκας 4.

 

Νίκη Αμαρουσίου – Αρης Νικαίας 66-71

Δεκάλεπτα: 15-12, 33-34, 50-52, 66-71

Διαιτητές: Ζιώγας, Αργυρούδης

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Δανάς 4, Μιχαλάκης 6(1), Σταμάτης 11(2), Κοντογιάννης 7(1), Κυπριτζόγλου 14(3), Σκούταρης, Κουκάκης 12, Τσέκενης 5(1), Ντέντα 6

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 7, Στογιάνοβιτς 12, Καννάς, Κοροπούλης 21(2), Θαλασσινός, Γαλίτης, Κόλλιας 26, Καπετάνιος, Δρίβας 2, Χατζόγλου 2, Βλάμης 1

 

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΑΟΚ Χανιά 75-66

Δεκάλεπτα: 17-16, 32-33, 56-49, 75-66

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Αντωνίου

Kρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραηδώνης 7, Στραγανιώτης 15(1), Νάτσο, Σιούρας 10(3), Χρονόπουλος 11(1), Κακαριάς, Κόης 4, Πουρνάρας, Σολωμός 24, Μαλτέζος, Πετράκος, Ανδρεάτος.

ΑΟΚ Χανιά (Θεοδωράκης): Σταθόπουλος, Αράπης 13(2), Αλεξίου 7(1), Υφαντόπουλος 2, Σαράντης 13(3), Μπαγάκης 3(1), Παπαδάκης, Σκαμνάκης 2, Κολαρετάκης, Αδοντάκης 2, Τασιούδης 24(1), Κοντογιάννης.

 

Άρης Πετρούπολης – Ερμής Σχηματαρίου 77-99

Δεκάλεπτα: 18-27, 36-52, 56-75, 77-99

Διαιτητές: Ροδίτης, Ασλανίδης

Αρης Πετρούπολης (Αρχιμανδρίτης): Μόκκας 10(1), Βενιτουράκης 8, Σασώνης 3, Κουλούρης 13(1), Κούτρας, Παπαχρήστος, Μπούντρης 21(3), Γιατράκος, Κυρίτσης, Χριστόπουλος 8(2), Μπέλι 14, Γιαννακόπουλος.

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Ζήμπρας, Πανταζής 20(1), Θωμάς 12(1), Γκρινιάρης 18(2), Σπηλιώπουλος 17(2), Κώνστας, Φλώτσιος 6(2), Κουτής 2, Αγγελέτος 8(2), Τσιριμώκος 8(2), Γυφτονικολός 3, Λούκας 5(1).

 

Βαθμολογία

1. Έσπερος Καλλιθέας 36

2. Έσπερος Λαμίας 35

3. Πεντέλη 34

4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 34

5. Ερμής Σχηματαρίου 32

6. Λοκρός Αταλάντης 32

7. ΟΦΗ 30

8. ΒΑΟΛ Χίου 30

9. Άρης Νικαίας 28

10. Νίκη Αμαρουσίου 27

11. ΑΕΕ Παναγίτσας 27

12. ΑΟΚ Χανιά 27

13. Άρης Πετρούπολης 22

* Έχουν κάνει ρεπό Πεντέλη, Άρης Νικαίας, Νίκη Αμαρουσίου, ΟΦΗ, Λοκρός Αταλάντης, Ερμής Σχηματαρίου, Κρόνος Αγίου Δημητρίου, Έσπερος Καλλιθέας, Έσπερος Λαμίας.

 

Επόμενη αγωνιστική (23η, 29/4)

Έσπερος Καλλιθέας – Κρόνος Αγίου Δημητρίου

ΑΟΚ Χανιά – Πεντέλη

Άρης Νικαίας – ΟΦΗ

Λοκρός Αταλάντης – Νίκη Αμαρουσίου

Ερμής Σχηματαρίου – ΑΕΕ Παναγίτσας

Έσπερος Λαμίας – Άρης Πετρούπολης

Ρεπό: ΒΑΟΛ Χίου

 

 

3ος Όμιλος – 22η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Εύαθλος Πολυκάστρου-Νικόπολη Πρέβεζας 69-55

Ικαροι Τρικάλων-Φαίακας Κέρκυρας  70-53

Νίκη Βόλου-Φίλιππος Βέροιας  84-72

ΓΕ Αγρινίου-Πρωτέας Γρεβενών  57-91

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ιωνικός 65-80

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-Ζέφυρος 72-82

Ρεπό: ΑΟΚ Βέροιας

 

Φύλλα αγώνα

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ιωνικός  65-80

Δεκάλεπτα: 21-19, 36-32, 49-58, 65-80

Διαιτητές: Κοντογιάννης-Λελούδας

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 12(1), Ζαμπέτης 21(5), Μπαρτζώκας 5, Αντωνίου 2, Καννής 3(1), Μάκης 2, Εξαρχόπουλος, Φίλλιος 8, Θώδης 10. 

Ιωνικός (Πετρόπουλος): Μητακίδης 5, Αναστασιάδης 8(2), Γεωργιάδης 9(1), Κούτε 5(1), Μαδεμλής, Δελλής, Παουλεάνου 14(4), Βαρίτης 15(2), Σιδηροηλίας 25(2).

 

ΓΕ Αγρινίου-Πρωτέας Γρεβενών 57-91

Δεκάλεπτα: 11-24, 29-46, 47-68, 57-91

Διαιτητές: Κοτσίρης, Ελ Ανύ

ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Χειμώνας, Αϋφαντόπουλος, Μπεκατώρος, Βακουφτσής 2, Σταμουλάκης 11(1), Ντάλας, Μπαρούχας 22(3), Σαπλαούρας, Βασιλείου , Τσώλος 9(1), Δάρλας 7(1), Βούλγαρης, Βασιλείου 6.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τακίδης 14, Κλωνάρας 11(1), Μητρόπουλος 2, Μιχαηλίδης 3(1), Ρίγκος 8(1), Κολοβός, Συλάκος 2, Κόττας 22(1), Μπόζιαρης 12(1), Καλογεράτος 10(2), Τζήμας 5(1), Χατζόβουλος 2.

 

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-Ζέφυρος  72-82

Δεκάλεπτα:  21-22, 35-41, 59-67, 72-82

Διαιτητές: Καρακώστας, Δημουλάς

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα (Νεοφυτίδης): Κλασίδης 12(2), Παπαδόπουλος 3(1), Εσπερίδης, Πέπα 4, Νεοφυτίδης 11, Τσολάκης 4, Σαχπατζίδης 11(2), Πανίδης 4, Σαρρής 19(5), Αργυρόπουλος 2.

Ζέφυρος (Τσολάκης, Βουλκίδης): Μυτιληναίος 5(1), Ζελενίτσας, Αλεξανδρίδης 22(6), Ματενίδης 4, Κανάρας 3(1), Μαυροματίδης 15(1), Τσιόγκας 13, Μυστηλιάδης 15(3), Μάρκου, Τσάμογλου 2.

 

Νίκη Βόλου-Φίλιππος Βέροιας  84-72

Δεκάλεπτα: 27-15, 49-31, 69-54, 84-72

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ιωάν., Λουλουδιάδης

Νίκη Βόλου (Πρέκας, Τύμπας): Διγενής 7(1), Γεωργίου 20(3), Αναγνωστόπουλος 2, Κουτίνας 13, Τσαβές 8, Τσιώλης 24(2), Παπακώστας 11, Βλήτσιος, Τοκατλίδης

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Μόρας 2, Βάλλιος 13(3), Τσιακλάγκανος 8, Κοθράς 19(1), Παραπούρας 7(1), Σουτζόπουλος 13, Καντάρκος 8, Καβαργύρης, Μαρκόπουλος.

 

Ικαροι Τρικάλων-Φαίακας Κέρκυρας 70-53

Δεκάλεπτα: 22-16, 44-29, 53-40, 70-53

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χατζημπαλίδης

Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Φούντας Φ. 2, Στάνκοβιτς 4, Αργύρης Κ. 11, Μέξης 12, Χατζής 6. Ντούρβας 6, Μπαρμπαρούσης, Αργύρης Σ. 9. Φούντας Γ. 18, Θεοδώρου 2, Κορδέας.

 

Βαθμολογία

1. Φίλιππος Βέροιας 39

2. Φαίακας Κέρκυρας  37

3. Νίκη Βόλου 34          

4. Πρωτέας Γρεβενών  32

5. Ζέφυρος 32          

6. Εύαθλος Πολυκάστρου  30

7. Νικόπολη Πρέβεζας 30     

8. ΑΓΣ Ιωαννίνων 30

9. Ικαροι Τρικάλων 29

10. ΑΟΚ Βέροιας 28

11. Ιωνικός 28 

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα  24

13. ΓΕ Αγρινίου 23          

*Φίλιππος Βέροιας, Φαίακας Κέρκυρας, ΑΓΣ Ιωαννίνων και ΑΠΣ Πτολεμαΐδας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (23η, 29/4)

Νικόπολη Πρέβεζας-Ικαροι Τρικάλων

Φαίακας Κέρκυρας-Νίκη Βόλου

Πρωτέας Γρεβενών-Εύαθλος Πολυκάστρου

Ιωνικός-ΓΕ Αγρινίου

Ζέφυρος-ΑΓΣ Ιωαννίνων

ΑΟΚ Βέροιας-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Ρεπό: Φίλιππος Βέροιας

 

 

4ος Όμιλος – 22η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ελευθερούπολη-Κένταυρος Καλλικράτειας 108-66

Μακεδονικός-ΧΑΝΘ 75-68

ΑΟ Πολυγύρου-Αστέρας Σίνδου 94-88 (80-80 κ.α.)

Ορφέας Νέου Σκοπού-ΓΑΣ Κομοτηνή 45-95

ΑΕ Κομοτηνής-ΠΣ Ευκαρπίας 65-82

Αίας Ευόσμου-ΜΕΝΤ  103-63

Μαντουλίδης-Απόλλων Καλαμαριάς  76-81 (68-68 κ.α.)

 

Φύλλα αγώνα

Μαντουλίδης-Απόλλων Καλαμαριάς  76-81(68-68)

Δεκάλεπτα: 19-21,37-34, 54-56, 68-68(κ.α.), 76-81

Διαιτητές: Σελεβός, Κουκουλεκίδης

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γεωργίου, Ρόπουτης 2, Τάκης 3, Μπέλλος 9, Γκαντίδης 2, Γιαννακός, Ρεφατλάρι 21(5), Γραβάνης 21, Γάκης, Τσιριλάκης 4, Γκύζης 14.

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Κεσίδης): Αποστόλου 19(1), Μυθιλλου 1, Σταματέλλος 23(5), Κουκουλίδης 10(1), Ανδρεάδης,  Σπυρόπουλος 11, Καλαμπόκης 6, Κιώτης, Χαντζίδης 11(1), Χασιώτης.

 

Ελευθερούπολη-Κένταυρος Καλλικράτειας 108-66

Δεκάλεπτα: 31-12, 53-28, 74-43, 108-66

Διαιτητές:  Λάλλα, Γιαννούλης Στ.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου 12 (2), Κωνσταντάρας, Στυλίδης 20 (2), Γαϊτανίδης 4, Μασάδης 8 (2), Κουκουλίδης 7 (1), Θεοδωράκος 6 (2), Απαζίδης 14 (4), Μανάκας 19 (2), Ιωάννου 3 (1), Κελαϊδάκης 3 (1), Βοϊβατόπουλος 12.

Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Φωτιάδης 13(1), Χανιωτάκης, Παρασκευάς 7 (1), Ανθυμιάδης, Ρέμπελος 11 (2), Δέτσικας 13 (1), Δασκαλάκης 7, Ζωγράφος 15.

 

Μακεδονικός-ΧΑΝΘ 75-68

Δεκάλεπτα: 12-12, 32-40, 49-52, 75-68

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ., Καρκαλέτσης

Μακεδονικός (Μύθου): Παπαγρηγορίου, Κοντσές 5 (1), Ντσιλής 5 (1), Κουτουραντζόγλου 20 (4), Βούλγαρης, Μπαρζού 8 (2), Χαλάτσης 11 (1), Κομμάτας, Πηλακούτας 16 (3), Λυχριδάς, Κασούρας 10, Μαργαρίτης.

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Παπαζούδης 3 (1), Φιλοξενίδης 9 (1), Χατζηβούρκογλου, Ακεψιμαῒδης 14 (3), Ζιάκας 5 (1), Θωμαῒδης 8 (1), Γεωργάκης 14 (1), Πέτροτβιτς 15, Κουτσοκώστας, Κωστίκας, Μακούλης, Βλαγκόγιας.

 

ΑΟ Πολυγύρου-Αστέρας Σίνδου 94-88 (80-80 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 16-22, 46-48, 76-77, 80-80 (κ.α.), 94-88

Διαιτητές: Γκέκας, Γεωργούλης

ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης 3, Πιπιλιάρης 18, Τσιούντος 12, Παυλέας 10, Πέγος 26 (3), Καραγιαννάκης, Νικολόπουλος 2, Νουκάρης 21, Αποστολίδης 2, Μπάρδος.

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 29 (3), Παπαπασχάλης 2, Ιωαννίδης 2, Πετρίδης 8 (1), Μπίλιος 12 (1), Αγραφιώτης 24 (4), Μισυρλόγλου 2, Ιατρίδης, Ακριτίδης 9, Σπουργίτης.

 

Αίας Ευόσμου-ΜΕΝΤ 103-63

Δεκάλεπτα: 26-14, 57-33, 78-46, 103-63

Διαιτητές: Σιταρίδης, Αγραφιώτης Γρ.

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος- Κόρκας): Βαρδής 2, Δοξάκης 14 (4), Μπαλτζόπουλος 19 (1), Νικολούδης 23 (4), Περιστεράκης 6 (2), Νησιώτης 4, Σίσιου, Σεκαδάκης Γιωργ. 5(1), Νέσης 21 (2), Λισελης, Σεκαδάκης Δημ. 9 (1).

ΜΕΝΤ (Νομικός- Δασκαλάκης): Αμπατζάς, Καλπακτσίδης 4, Παπαδόπουλος Π. 15, Μιχαηλίδης 19, Μπουραζάνης 1, Καρανώτας 9 (1), Παπαδόπουλος Αγ 2. Ακσεχέρογλου 3 (1), Μπαγκτασαριάν, Γιαννούλης 7, Κούκουλας, Βελέντζας 3 (1).

 

Βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη  42 

2. Μακεδονικός  40

3. ΑΟ Πολυγύρου 38

4. ΜΕΝΤ 36  

5. ΧΑΝΘ  35  

6. Αίας Ευόσμου 35

7. ΠΣ Ευκαρπίας 35

8. ΓΑΣ Κομοτηνή 34

9. Απόλλων Καλαμαριάς   34

10. Μαντουλίδης  31  

11. Αστέρας Σίνδου  29

12. ΑΕ Κομοτηνής 26

13. Κένταυρος Καλλικράτειας  25

14. Ορφέας Νέου Σκοπού  22        

 

Επόμενη αγωνιστική (23η, 29/4)

Κένταυρος Καλλικράτειας-Μακεδονικός

ΧΑΝΘ-ΑΟ Πολυγύρου

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αστέρας Σίνδου

ΠΣ Ευκαρπίας-Ελευθερούπολη

ΜΕΝΤ-ΑΕ Κομοτηνής

Απόλλων Καλαμαριάς-Αίας Ευόσμου

Ορφέας Νέου Σκοπού-Μαντουλίδης

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.