Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (21η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

 1ος Όμιλος – 21η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Οίαξ Ναυπλίου – Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 92-48

Νέα Ιωνία – Αχαγιά ’82 57-58

ΕΑ Πατρών – Απόλλων Σμύρνης 59-63

Καλαμάτα ’80 – Κεραυνός Αιγίου 48-73

Γλαύκος – Ένωση Ιλίου 57-39

ΚΑΠ – Μελίσσια 81-73 (παρ.)

Ακράτα – Έσπερος Πατρών 51-47

 

Φύλλα αγώνα

ΚΑΠ – Μελίσσια 81-73 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 21-11, 33-32, 46-48, 66-66 (κ.α.), 81-73

Διαιτητές: Πόντας, Τηγάνης

ΚΑΠ (Κακαλιάς, Μακρής): Ίβκοβιτς, Ανδρικόπουλος 7(1), Κορρές 12(2), Ετζιάκα 6, Πρίτσος 10, Ζαχαράκης 1, Ροδοστόγλου 27(3), Περδικάρης 15, Σακελλαρόπουλος 3(1), Τζίμης.

Μελίσσια (Σταϊκόπουλος, Μάλαμα): Κύριος 5, Σπυριδάκης 2, Βαθρακοκοίλης 11(2), Βούλγαρης 3, Κοντός 6, Κυπαρίσσης 9(1), Ζήρος 4, Καλογερόπουλος 10, Καραχάλιος 14, Τζέμης 2, Παλλαντζάς 6(1).

 

ΕΑ Πατρών – Απόλλων Σμύρνης 59-63

Δεκάλεπτα: 16-20, 31-34, 44-53, 59-63

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Καββαδάς

ΕΑ Πατρών (Σκροπολίθας): Σαρικάς 21(3), Δούρος 12(2), Κυριακίδης 7(1), Καλπάκης 3(1), Ζαβερδάς, Παπαδόπουλος 8, Λαμπρόπουλος, Τσουλέας 6(2), Χουλιάρας 2.

Απόλλων Σμύρνης (Ασημακόπουλος): Οικονομάκης,  Μπίτσικας 20(3), Πρισκομάτης 12(1), Δρόσος, Πετρόπουλος, Οικονομόπουλος 12(1), Ανδρεόπουλος 19.

 

Οίαξ Ναυπλίου – Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 92-48

Δεκάλεπτα: 18-10, 51-24, 73-37, 92-48

Διαιτητές: Ζιώγας, Νερομυλιώτης

Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής 7(1), Μπούσι, Μπουρής 9(1), Πελεκάνος 16, Παπαντωνίου 7(1), Τσούχλης 2, Γεωργιάδης 8, Φρουσκλιάς 21(2), Ευστρατίου 8, Μπουρτσουκλής 3, Ψάλτου 11.

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου (Παπαμιχαήλ): Δόσης 6(2), Καραμάνη, Λύκος 6(2), Κρασαδάκης 25(1), Μπερεδήμας, Βασιλείου, Ηλίου, Λενάκος 7(1), Ραπανάκης 4.

 

Γλαύκος – Ένωση Ιλίου 57-39

Δεκάλεπτα: 14-8, 25-21, 44-32, 57-39

Διαιτητές: Κυριακόπουλος, Ρίζος

Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 19(2), Χονδρογιάννης 11(2), Λαμπρόπουλος 8 (2), Κάλλης 12(4), Αγγελόπουλος 2, Σπυράκος 5, Σακελαρόπουλος, Σταυράκης, Δίπλαρος, Τσεκλένης.

Ενωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 2, Μπέλλας Γ. 7(1), Σκαλωμένος 7(1), Φουντάς, Χαραλάμπους, Μπολάτογλου, Μαγιντόμπε, Μπέλλας Οδ. 9(1), Πανουσόπουλος Κ., Μανταλβάνος 4, Βαρσαμούλης 10, Κατσαρός.

 

Νέα Ιωνία – Αχαγιά ’82 57-58

Δεκάλεπτα: 18-18, 33-32, 43-42, 57-58

Διαιτητές: Κονδύλης, Καρανικόλα

Νέα Ιωνία (Δαμιανίδης): Καραθανασόπουλος 15(4), Ηλιόπουλος 4, Βασιλόπουλος, Μαυρίδης 5, Λαμπρόπουλος 13, Λίτσιος 6, Σιούτης 6, Κανελλόπουλος 1, Γεωργίου 7.

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 14(1), Σταμόπουλος 5, Δουλγεράκης, Νικολάου 4, Γατσούλης 6(1), Χρυσανθόπουλος, Χαμηλός 2, Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 17, Οικονομόπουλος 10.

 

Καλαμάτα ’80 – Κεραυνός Αιγίου 48-73

Δεκάλεπτα: 15-16, 20-34, 34-57, 48-73

Διαιτητές: Μαραμής, Αναστασίου

Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Γεωργουλάκος, Σκοπέτος 6(1), Φραγγέας, Παπαγεωργίου 9(1), Μουργής, Μπάζιος 9(1), Πετρόπουλος 10, Βούλγαρης 6, Πατικόπουλος 4, Αβδάλας, Κατσαρέας 4, Μπουγάς.

Κεραυνός Αιγίου (Γκοργκόλης): Αναστασόπουλος 13(3), Σωτηρόπουλος, Χριστοδουλόπουλος 4, Φωτίου 10(1), Μαναβόπουλος 14, Οικονομόπουλος, Γκόβας 10(2), Καραγιάννης 10, Γκιζόγιαννης 10, Σταθακόπουλος 2.

 

Ακράτα – Έσπερος Πατρών 51-47

Δεκάλεπτα: 9-3, 27-23, 42-38, 51-47

Διαιτητές: Αποστολίδης, Παπαφωτίου

Ακράτα (Σκαραφίγκας): Λάφης, Κατωπόδης, Καλεμτζάκης 3(1), Τσότσος 13, Οικονομόπουλος 7(1), Μάλλης 6(2), Λυμπέρης 8, Βεσκούκης 14.

Εσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλελής, Φραντζής 10(1), Σερέτης, Λαμπρόπουλος 2, Ροκανάς 8(2), Ζαφείρης 3(1), Βύρλας 12, Παπανικολόπουλος, Σκόνδρας 2, Αγγελόπουλος 10.

 

Βαθμολογία

1. Οίαξ Ναυπλίου 40

2. Αχαγιά ’82 38

3. Γλαύκος 38

4. Ένωση Ιλίου 37

5. Ακράτα 35

6. Μελίσσια 32

7. Έσπερος Πατρών 32

8. ΚΑΠ 31

9. Νέα Ιωνία 30

10. Απόλλων Σμύρνης 29

11. Κεραυνός Αιγίου 28

12. ΕΑ Πατρών 25

13. Καλαμάτα ’80 22

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 22

* Κεραυνός Αιγίου και Μελίσσια έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη  αγωνιστική (22η, 22/4)

Αχαγιά ’82 – Οίαξ Ναυπλίου

Απόλλων Σμύρνης – Νέα Ιωνία

Κεραυνός Αιγίου – ΕΑ Πατρών

Έσπερος Πατρών – Καλαμάτα ’80

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου – Γλαύκος

Ένωση Ιλίου – ΚΑΠ

Μελίσσια – Ακράτα

 

 

2ος Όμιλος – 21η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Έσπερος Καλλιθέας – Νίκη Αμαρουσίου 80-59

ΑΟΚ Χανιά – ΟΦΗ 85-72

ΒΑΟΛ Χίου – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 63-80

Άρης Νικαίας – ΑΕΕ Παναγίτσας 76-75

Λοκρός Αταλάντης – Άρης Πετρούπολης 90-81

Ερμής Σχηματαρίου – Έσπερος Λαμίας 70-82

Ρεπό: Πεντέλη

 

Φύλλα αγώνα

Λοκρός Αταλάντης – Άρης Πετρούπολης 90-81

Δεκάλεπτα: 25-22, 53-36, 72-63, 90-81

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μαραγκάκης

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 4, Ρούζιος 2, Μπολμάτης 3(1), Μπουλαντζάς, Νικολάου, Παναγιωτίδης 16, Σάκοτα 29, Μάτος Αν. 15, Μάτος Αγγ. 20(3), Ρετσινάς 2.

Αρης Πετρούπολης (Αρχιμανδρίτης): Μόκκας 7, Βενιτουράκης 13(2), Γλύκος, Κουλούρης 12(2), Μπούτρης 15(1), Κυρίτσης, Χριστόπουλος 11(3), Μπέλλη 23, Γιαννακόπουλος.

 

ΑΟΚ Χανιά – ΟΦΗ 85-72

Δεκάλεπτα: 27-18, 45-39, 63-59, 85-72

Διαιτητές: Πλιάκας, Σκαλτσής

ΑΟΚ Χανιά (Θεοδωράκης): Σταθόπουλος, Παπαδάκης, Αλεξίου 8(1), Υφαντόπουλος 10(2), Σαράντης 9(2), Μπαγάκης, Πούρος 3, Σκαμνάκης 4, Κολαρετάκης 6, Αδοντάκης 8, Τασιούδης 30(1), Αράπης 7 (1).

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας, Κριθινάκης, Μαϊστρέλης 3, Τσερκιτζόγλου 10(2), Χαρωνίτης 2, Καρλάφτης 6(1), Αγαπιάδης 18, Βασιλειάδης 12, Χρηστάκης, Καράλης 9(1), Τσιλόγλου, Πάλλης 12.

 

Ερμής Σχηματαρίου – Έσπερος Λαμίας 70-82

Δεκάλεπτα: 16-22, 35-34, 44-54, 70-82

Διαιτητές: Ραχιώτης, Φασόλης

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Πανταζής 24(1), Θωμάς 4(1), Γκρινιάρης 22(1), Κολοβός 5(1), Κώνστας, Φλώτσιος, Ζίμπρας, Μαρμαρινός 8, Αγγελέτος, Τσιριμώκος 6(2), Γυφτονικολός, Σπηλιώπουλος 1.

Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Σέττος 12(2), Πάππος 3(1), Ρουμελιώτης 17(3), Παπαργυρόπουλος 16(2), Φύκας 20(4), Φούντας, Δαχρετζής 4(1), Κατράνας 10(1).

 

Άρης Νικαίας – ΑΕΕ Παναγίτσας 76-75

Δεκάλεπτα: 20-22, 33-42, 51-59, 76-75

Διαιτητές: Δολγύρας, Χατζημάρκος

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 19(1), Στογιάνοβιτς 18(2), Καννάς, Κοροπούλης, Θαλασσινός 6(2), Γαλίτης 6(1), Κόλλιας 18, Δρίβας 6(1), Καπετάνιος, Χατζόγλου 3(1), Βλάμης.

ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές 7 (1), Καρβούνης 8 (2), Θεοδωράκος 7 (1), Γκιζόγιαννης 19, Μπέλλος 2, Δρακάκης 12, Σβορώνος 20 (4)

 

Έσπερος Καλλιθέας – Νίκη Αμαρουσίου 80-59

Δεκάλεπτα: 17-15, 44-27, 61-34, 80-59

Διαιτητές: Σιδέρης, Μαρτινάκος

Έσπερος Καλλιθέας (Γράψας): Αγγελόπουλος 14(2), Καραγιαννίδης 8, Χατζηκίδης 7, Καρλάφτης 15(5), Χαρούνι Ν. 4, Κατσούρης 2, Κρητικός 11(1), Βλασόπουλος 3, Χαρούνι Κ. 14, Βάρσος 2, Πρόγκας.

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης, Δανάς 7(1), Μιχαλάκης 12(1), Σταμάτης 5(1), Κοντογιάννης 14(1), Κυπριτζόγλου 4, Πολυμενάκος 1, Ευαγγελούλης, Κουκάκης 10(2), Ταφίλης, Κανύχης 3, Ντέντα 3.

 

ΒΑΟΛ Χίου – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 63-80

Δεκάλεπτα: 21-17, 35-33, 44-60, 63-80

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Μαρινάκης

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Χριστοβασίλης, Σαμιώτης 6(1), Ανδρουλάκης 2, Σουλίκας 3, Αγγελίδης 6, Καραφάντης, Τσουρής 10(1), Τρόβας 7(1), Μπούμπαρης 18, Κωνσταντινάκος 11(3).

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 18(2), Στραγανιώτης 15(2), Νάτσο, Ξιούρας 11(3), Χρονόπουλος 6(1), Κακαργιάς 2, Κόης 14(2), Κοσμετάτος, Σολωμός 11, Πουρνάρας, Ανδρεάτος 3.

 

Βαθμολογία

1. Έσπερος Καλλιθέας 35

2. Έσπερος Λαμίας 35

3. Πεντέλη 32

4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 32

5. Λοκρός Αταλάντης 31

6. Ερμής Σχηματαρίου 30

7. ΒΑΟΛ Χίου 29

8. ΟΦΗ 28

9. Άρης Νικαίας 26

10. Νίκη Αμαρουσίου 26

11. ΑΕΕ Παναγίτσας 25

12. ΑΟΚ Χανιά 25

13. Άρης Πετρούπολης 21

* Έχουν κάνει ρεπό Πεντέλη, Άρης Νικαίας, Νίκη Αμαρουσίου, ΟΦΗ, Λοκρός Αταλάντης, Ερμής Σχηματαρίου, Κρόνος Αγίου Δημητρίου, Έσπερος Καλλιθέας.

 

Επόμενη  αγωνιστική (22η, 22/4)

ΟΦΗ – Έσπερος Καλλιθέας

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – ΑΟΚ Χανιά

Πεντέλη – ΒΑΟΛ Χίου

Νίκη Αμαρουσίου – Άρης Νικαίας

ΑΕΕ Παναγίτσας – Λοκρός Αταλάντης

Άρης Πετρούπολης – Ερμής Σχηματαρίου

Ρεπό: Έσπερος Λαμίας

 

 

3ος Όμιλος – 21η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Νικόπολη Πρέβεζας-ΓΕ Αγρινίου 89-63

Φαίακας Κέρκυρας-Εύαθλος Πολυκάστρου 63-60

Φίλιππος Βέροιας-Ικαροι Τρικάλων 78-65

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΓΣ Ιωαννίνων 95-66

Ζέφυρος-ΑΟΚ Βέροιας 67-65

Ιωνικός-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 80-43

Ρεπό: Νίκη Βόλου

 

Φύλλα αγώνα

Ιωνικός-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 80-43

Δεκάλεπτα: 25-10, 42-19, 57-33, 80-43

Διαιτητές: Μπακάλης, Ζαχαριάδης

Ιωνικός (Πετρόπουλος): Μητακίδης 3, Ιγγλέζος 3(1), Αναστασιάδης 17(5), Γεωργιάδης 2, Κούτε 8, Μαδεμλής 3, Χαρίστος 2, Δελλής 8(1), Παουλεάνου 3, Βαρίτης 19(4), Γιαννούλης 6(1), Σιδηροηλίας 7(1).

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα (Καλομενίδης): Κλασίδης 7(1), Καλαμαράς, Παπαδόπουλος, Εσπερίδης 6, Πέπα 6(2),Κυριακίδης,  Νεοφυτίδης 4, Τσολάκης, Σαχπατζίδης 1, Πανίδης 5(1), Σαρρής 8, Αργυρόπουλος 6.

 

Φαίακας Κέρκυρας-Εύαθλος Πολυκάστρου 63-60

Δεκάλεπτα: 12-21, 27-29, 47-39, 63-60

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Κατέχης, Ματενίδης 5, Νεδέλκος 12 (2), Χατζόπουλος 11, Σπιτιέρης 6, Ψαρράς, Περούλης 15 (1), Γιώργος, Μαγγανάς 1, Πάλλης, Αγάθος, Βογιατζής 13 (1).

Εύαθλος Πολυκάστρου ( Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ 3 (1), Ημερίδης 19, Βλέτσης 2, Μπινιάκου, Τασουλής 2, Τσινόπουλος 13 (2), Τσελέκης 8, Σιδηρόπουλος 13 (1).

 

Νικόπολη Πρέβεζας-ΓΕ Αγρινίου  89-63

Δεκάλεπτα: 28-13, 53-28, 77-47, 89-63

Διαιτητές: Καρακώστας, Κοντογιάννης

Νικόπολη Πρέβεζας (Μυριούνης): Μίχος, Αργυρός 6, Σουλιώτης, Τσιτσώνης 5, Σταμούλης 11, Κακιούζης 17, Παπαμιχαήλ, Γεωργάκης 9, Νίκας 13, Μακρόπουλος 6, Μπέλλος, Μπάλλας 22.

ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Χειμώνας 2, Αϋφαντόπουλος 2, Μπεκατώρος, Σταμουλάκης 14, Ντάλας, Μπαρούσας 23, Βασιλείου 14, Τσώλος, Δάρλας 6, Βούλγαρης 4.

 

Φίλιππος Βέροιας-Ικαροι Τρικάλων  78-65

Δεκάλεπτα: 30-22, 48-34, 63-45, 78-65

Διαιτητές: Τσούλης, Μαλτέσιος

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας, Μπλατσιώτης): Βάλλιος, Τσιακλαγκάνος 22(3), Μαρκόπουλος 5(1), Καβαργύρης 4, Κόθρας 20(2), Παραπούρας 7(1), Κάνταρκος 20.

Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Φούντας Φ. 9(1), Στάνκοβιτς 5(1), Αργύρης Ν. 13(9), Μέξης 8, Χατζής 2, Ντούρβας 7(1), Μπαρμπαρούσης 2, Αργύρης Σ. 6, Φούντας Γ. 13(1).

 

Βαθμολογία

1. Φίλιππος Βέροιας  38

2. Φαίακας Κέρκυρας  36

3. Νίκη Βόλου  32          

4. Πρωτέας Γρεβενών  30

5. Ζέφυρος  30          

6. Νικόπολη Πρέβεζας  29  

7. ΑΓΣ Ιωαννίνων  29 

8. Εύαθλος Πολυκάστρου 28

9. ΑΟΚ Βέροιας  28   

10. Ικαροι Τρικάλων  27

11. Ιωνικός  26         

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα  23

13. ΓΕ Αγρινίου 22           

*Φίλιππος Βέροιας, Φαίακας Κέρκυρας, ΑΓΣΙ, ΑΟΚ Βέροιας και Πτολεμαΐδα έχουν έναν αγώνα περισσότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (22η, 22/4)

Εύαθλος Πολυκάστρου-Νικόπολη Πρέβεζας

Ικαροι Τρικάλων-Φαίακας Κέρκυρας

Νίκη Βόλου-Φίλιππος Βέροιας

ΓΕ Αγρινίου-Πρωτέας Γρεβενών

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ιωνικός

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-Ζέφυρος

Ρεπό: ΑΟΚ Βέροιας

 

 

4ος Όμιλος – 21η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Κένταυρος Καλλικράτειας-ΑΕ Κομοτηνής 85-82

Αστέρας Σίνδου-Μακεδονικός 76-70

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΟ Πολυγύρου 77-69

ΠΣ Ευκαρπίας-Αίας Ευόσμου  67-76 (παρ.)

Απόλλων Καλαμαριάς-Ορφέας Νέου Σκοπού 79-46

ΜΕΝΤ-Μαντουλίδης 79-63

ΧΑΝΘ-Ελευθερούπολη  (15/4)

 

Φύλλα αγώνα

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΟ Πολυγύρου 77-69

Δεκάλεπτα: 22-21, 38-43, 58-60, 77-69

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Λουλουδιάδης

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Μπορμπίδης, Κάλτσος, Σκεμπής 3, Αθανασίου 1, Λεχούδης 14 (2), Χατζηδημητρίου 16 (1), Γιωτόπουλος 9 (3), Σιμάκης 23, Γκιουζελίδης, Παλάσκας 5 (1), Μπίτατζης, Χαλίλ 6.

ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς):  Χατζηκυριακίδης, Πιπιλάρης 17 (1), Τσιούντος 9 (1), Μπέγας 3 (1), Παυλέας 15 (1), Καραγιαννίδης 7, Νικολόπουλος 9 (1), Νούκαρης 9 (1), Αποστολίδης, Μπάρδος.

 

Αστέρας Σίνδου-Μακεδονικός 76-70

Δεκάλεπτα: 22-17, 37-34, 56-53, 76-70

Διαιτητές: Γρεκός, Μαλτέσιος

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 22 (3), Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 11 (1), Ιωαννίδης 14, Πετρίδης 6, Μπίλιος,Γιαννόπουλος, Αγραφιώτης Β 16 (4), Ακριτίδης, Μυσιρλόγλου, Σπουργίτης 3, Ιατρίδης 4.

Μακεδονικός (Μύθου): Παπαγρηγορίου, Κοντσές 2, Ντσιλής 11 (1), Κουντουρατζόγλου 22, Βούλγαρης 2, Μπαρζού 2, Χαλάτσης 14 (2), Κομμάτας, Πηλακούτας 17 (2), Λυχριδάς, Κασούρας 2, Μαργαρίτης.

 

Κένταυρος Καλλικράτειας-ΑΕ Κομοτηνής 85-82

Δεκάλεπτα: 16-21, 38-38, 68-55, 85-82

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Δέλλας

Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Κιτσούλης, Τσελάνης, Φωτιάδης 19 (2), Γκώνος 5 (1), Χανιωτάκης, Παρασκευάς 8 (1), Ανθυμιάδης, Ρέμπελος, Δέτσικας 22, Δασκαλάκης 10 (1), Ζωγράφος 21.

ΑΕ Κομοτηνής (Δάφτσης): Καραμανλής 7, Μαγουλάς 8, Δάτσης 10, Κυφωνίδης 23 (1), Φωτακάκης, Σπέντσος 19 (3), Θεοδωρίδης 10, Παπαδόπουλος 5 (1).

  

Απόλλων Καλαμαριάς-Ορφέας Νέου Σκοπού 79-46

Δεκάλεπτα: 28-17, 46-27, 67-33, 79-46

Διαιτητές: Παζόλης, Γκέκας

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης, Κεσίδης): Αποστόλου 18 (4), Σταματέλος 8, Κουκουλίδης 8(1), Ανδρεάδης 2, Σπυρόπουλος 4, Καλαμπόκης 5, Μαχαιριανάκης 16 (1) Κιώτης 12 (1), Χατζίδης 2, Χασιώτης 2, Τσαματάνης 2.

Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Καραμπατζάκης 1, Γεωργόπουλος 5, Δροσινός , Χατζής 13, Αχτσής 3 (1), Θεοδωρόπουλος 1, Καρακάσης 3 (1), Γάτος 13, Σίμος 6, Καντσουρίδης 1 , Φραντσέσκος.

 

ΜΕΝΤ-Μαντουλίδης 79-63

Δεκάλεπτα: 25-17, 48-30, 62-45, 79-63

Διαιτητές: Πετανίδου Γ., Σιταρίδης

ΜΕΝΤ (Νομικός, Δασκαλάκης): Αμπατζάς 1, Καλπαξίδης 10, Παπαδόπουλος Π. 16(1), Μιχαηλίδης 20(3), Μπουραζάνης 2, Καρανώτας 18(2), Παπαδόπουλος Α. 10(2), Μπαγκντασαριάν 2, Κούρκουλας, Βελέντζας.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος, Καραμανώλης): Γεωργίου, Ρόπουτης 7(1), Τάκης 4, Μπέλλος, Γκαντίδης 16, Γιαννακός, Ρεφατλάρι 10(2), Γραβάνης 7(1), Γάκης, Τσιριλάκης 6, Γκύζης 13, Κεραμάρης.

 

ΠΣ Ευκαρπίας-Αίας Ευόσμου  67-76

Δεκάλεπτα: 18-17, 39-32, 51-50, 65-65 (κ.α.), 67-76

Διαιτητές: Γαζέτας, Πράττος

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου, Δαδάλας): Ψευτογκάς 5 (1), Πούλιος, Γκαβέζος Αρ. 5, Ρεδάρης 2, Κολλώτσιος 3 (1), Ουλουσίδης 15 (2), Κόκουρας 12, Κιούρκας 6, Γκαβέζος Αντ. 19 (3).

Αίας Ευόσμου (Κόρκας): Βαρδής 6 (2), Δοξάκης 7 (1), Μπαλτζόπουλος 6, Νικολούδης 32 (5), Νησιώτης 18 (1), Σεκαδάκης Γ. 3, Νέστης 2, Σεκαδάκης Δ. 2.

 

Βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη  38

2. Μακεδονικός 38

3. ΑΟ Πολυγύρου 36

4. ΜΕΝΤ  35 

5. ΧΑΝΘ  33

6. Αίας Ευόσμου  33

7. ΠΣ Ευκαρπίας  33

8.  ΓΑΣ Κομοτηνή  32

9. Απόλλων Καλαμαριάς  32          

10. Μαντουλίδης  30

11. Αστέρας Σίνδου   28

12. ΑΕ Κομοτηνής  25

13. Κένταυρος Καλλικράτειας  24

14. Ορφέας Νέου Σκοπού 21

*Ελευθερούπολη και ΧΑΝΘ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (22η, 22/4)

Ελευθερούπολη – Κένταυρος Καλλικράτειας

Μακεδονικός – ΧΑΝΘ

ΑΟ Πολυγύρου – Αστέρας Σίνδου

Ορφέας Νέου Σκοπού – ΓΑΣ Κομοτηνή

ΑΕ Κομοτηνής – ΠΣ Ευκαρπίας

Αίας Ευόσμου – ΜΕΝΤ

Μαντουλίδης – Απόλλων Καλαμαριάς

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.