Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (18η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 18η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Έσπερος Πατρών – Οίαξ Ναυπλίου 70-77

Μελίσσια – Νέα Ιωνία 66-60

Ένωση Ιλίου – ΕΑ Πατρών 76-61

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου – Κεραυνός Αιγίου 76-94

Αχαγιά ’82 – Απόλλων Σμύρνης 82-70

ΚΑΠ – Καλαμάτα ’80 73-50

Ακράτα – Γλαύκος 67-53

 

Φύλλα αγώνα

Μελίσσια – Νέα Ιωνία 66-60

Δεκάλεπτα: 24-15, 47-36, 56-49, 66-60

Διαιτητές: Ορφανός, Καλαϊτζάκης

Μελίσσια (Σταϊκόπουλος, Πατρινός): Κύριος, Τζωρτζόπουλος 5(1), Σταμέλος 1, Βαρθακοκοίλης 6, Βούλγαρης 3(1), Κοντός 10(1), Κυπαρίσσης 6, Ζήρος 8(2), Καλογερόπουλος 6(1), Παλλαντζάς, Καραχάλιος 15, Τζέμης 6.

Νέα Ιωνία (Δαμιανός, Μπάκας): Καρτέρης 7(1), Καραθανασόπουλος Αθ. 8(2), Ηλιόπουλος 2, Γεωργίου Φ., Μαυρίδης 4, Λαμπρόπουλος 1, Λίτσιος 27(2), Σιούτης 11, Καλασούντας, Γεωργίου Γ..

 

Ακράτα – Γλαύκος 67-53

Δεκάλεπτα: 14-12, 37-29, 50-39, 67-53

Διαιτητές: Αναστασίου, Ουσταμπασίδης

Ακράτα (Σκαραφίγκας): Λάφης 11(1), Κατωπόδης 7(1), Καλεμτζάκης 12(2), Τσότσος 8, Μαλλής 5(1), Λυμπέρης 7(1), Βεσκούκης 17(2).

Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 9(2), Χονδρογιάννης 11(2), Λαμπρόπουλος 11, Γιαννικόπουλος 15(2), Σακελλαρόπουλος, Κάλλης 3(1), Αγγελόπουλος 2, Τσεκλένης, Σπυράκος

 

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου – Κεραυνός Αιγίου 76-94

Δεκάλεπτα: 27-19, 40-41, 56-69, 76-94

Διαιτητές: Λεκατσάς, Κούλης

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου (Παπαμιχαήλ): Δόσης 13(1), Καραμάνης, Κρασαδάκης 29(4), Βασιλείου, Ηλιού, Λενάκος 16, Γεώργαρης 16(4), Αμπαδιωτάκης 2.

Κεραυνός Αιγίου (Αρβανίτης): Μαναβόπουλος 17, Γκιζόγιαννης 30(2), Φωτίου 21(2), Ζυγάς, Γκόβας 20(2), Χριστοδουλόπουλος 1, Λιγνός, Σταθακόπουλος 3, Σωτηρόπουλος 2, Λαδικός, Τριανταφυλλόπουλος.

 

Έσπερος Πατρών – Οίαξ Ναυπλίου 70-77

Δεκάλεπτα: 13-19, 34-37, 44-56, 70-77

Διαιτητές: Σκαλτσής, Αργυρούδης

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλλελής 2, Φραντζής 16(4), Καλογιάννης, Λαμπρόπουλος 11(1), Ροκανάς 14(2), Ζαφείρης, Βύρλας 10, Παπανικολόπουλος 4, Κατσαβόπουλος, Σερέτης, Σκόνδρας 11(1), Αγγελόπουλος 2

Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής 1, Μπούσι 8(2), Μπουρής, Πελεκάνος 21(1), Παπαντωνίου 11(2), Τσούχλης, Γεωργιάδης 8(1), Φρουσκλιάς 10, Ευστρατίου 10, Ντιπινής, Ψάλτου.

 

Ένωση Ιλίου – ΕΑ Πατρών 76-61

Δεκάλεπτα: 25-21, 47-33, 63-45, 76-61

Διαιτητές: Μαραγκάκης, Ξυλάς

Ενωση Ιλίου (Κτιστάκης): Μπέλλας Οδ. 5(1), Μαγιντόμπε 11(3), Βαϊδάκης 4, Μπέλλας Γ. 3(1), Βαρσαμούλης 16, Μανταλβάνος 12, Μπολάτογλου 9(1), Σκαλωμένος 14(2), Φουντάς 2, Πανουσόπουλος Θ., Πανουσόπουλος Κ., Χαραλάμπους Γ.

ΕΑ Πατρών (Σκροπολίθας): Φωτιάδης 4, Σαρίκας 12(2), Παπαδόπουλος 4, Δούρος 4(1), Κάντας 11(3), Καραϊσκάκης 18(2), Κυριακίδης 5(1), Τσουλέας 3(1), Ζαβέρδας, Λαμπρόπουλος, Χουλιάρας.

 

Αχαγιά ’82 – Απόλλων Σμύρνης 82-70

Δεκάλεπτα: 21-11, 44-29, 61-47, 82-70

Διαιτητές: Καρανικόλα Αλ., Καρανικόλα Ελ.

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Σταμόπουλος 7, Οικονομόπουλος 21(1), Χαμηλός 18(6), Μοσχοβάκης 7(1), Χρυσανθόπουλος 7(1), Νικολάου 6, Δαβάνης 6, Γατσούλης 10(2), Τάρναρης.

Απόλλων Σμύρνης (Ασημακόπουλος): Οικονομόπουλος 13(3), Μπασδέκης 11(1), Πρόφκα 1, Πρισκομάτης 25(3), Καραμπάς 12(1), Οικονομάκης 8, Δρόσος.

 

ΚΑΠ – Καλαμάτα ’80 73-50

Δεκάλεπτα: 23-10, 44-24, 54-36, 73-50

Διαιτητές: Ντάνος, Μαρίγλη

ΚΑΠ (Κακαλιάς): Ίβκοβιτς 3(1), Ανδρικόπουλος 2, Κορρές 7, Ετζιάκα 9, Καρακατσάνης 1, Ζαχαράκης 7(1), Πρίτσος 5(1), Θεοδωράκης 4, Περδικάρης 8, Ροδοστόγλου 15(1), Αρσενικός 1, Τζίμης 11(1).

Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Πέτρου 2, Σκοπέτος 5(1), Φραγγέας, Παπαγεωργίου 8, Πετρόπουλος, Μπάζιος 14, Τασόπουλος 4(1), Βούλγαρης 15, Μέντης, Πατικόπουλος 2, Αρώνης.

 

Βαθμολογία

1. Οίαξ Ναυπλίου 34

2. Ένωση Ιλίου 33

3. Αχαγιά ’82 32

4. Γλαύκος 32

5. Ακράτα 30

6. Μελίσσια 29

7. Έσπερος Πατρών 28

8. ΚΑΠ 26

9. Νέα Ιωνία 25

10. Κεραυνός Αιγίου 24

11. Απόλλων Σμύρνης 23

12. ΕΑ Πατρών 21

13. Καλαμάτα ’80 19

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 19

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 11/3)

Οίαξ Ναυπλίου – Μελίσσια

Νέα Ιωνία – Ένωση Ιλίου

ΕΑ Πατρών – Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου

Κεραυνός Αιγίου – Αχαγιά ’82

Καλαμάτα ’80 – Απόλλων Σμύρνης

Γλαύκος – Έσπερος Πατρών

ΚΑΠ – Ακράτα

 

 

2ος Όμιλος – 18η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Έσπερος Λαμίας – Έσπερος Καλλιθέας 77-59

Άρης Πετρούπολης – ΑΟΚ Χανιά 66-62

ΑΕΕ Παναγίτσας – ΒΑΟΛ Χίου 69-64

Νίκη Αμαρουσίου – Πεντέλη 70-68

ΟΦΗ – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 74-77

Ερμής Σχηματαρίου – Άρης Νικαίας 71-64

Ρεπό: Λοκρός Αταλάντης

 

Φύλλα αγώνα

Άρης Πετρούπολης – ΑΟΚ Χανιά 66-62

Δεκάλεπτα: 21-17, 34-33, 53-51, 66-62

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Ασλανίδης

Αρης Πετρούπολης (Γαλέος): Μόκκας 6, Βενιτουράκης 5(1), Χανιάς-Πανταζής 5(1), Κουλούρης 2, Μακρυγιάννης 6, Μπούτρης 16(2), Γιατράκος, Κυρίτσης, Χριστόπουλος, Μπέλη 19, Σταύρος 6.

ΑΟΚ Χανιά (Θεοδωράκης): Αλεξίου 15(3), Υφαντόπουλος 2, Σαράντης 10(2), Αράπης, Πούρος 3(1), Σκαμνάκης 7(1), Κολαρετάκης, Αδοντάκης 9, Τασιούδης 16(1).

 

Έσπερος Λαμίας – Έσπερος Καλλιθέας 77-59

Δεκάλεπτα: 17-15, 40-39, 57-46, 77-59

Διαιτητές: Καρακώστας, Παζόλης

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 25(2), Πάππος 5(1), Ρουμελιώτης 3(1), Τριανταφυλλίδης, Φύκας, Παπαργυρόπουλος 21(1), Φούντας 3, Δαχρετζής 9(1), Κατράνας 11(2), Παπανικολάου.

Έσπερος Καλλιθέας (Γράψας): Αγγελόπουλος 13(2), Καραγιαννίδης 4, Χατζηκίδης 3(1), Καρλάφτης, Χαρούνι Ν. 7, Κατζούρης 6(1), Κρητικός 4, Βλασσόπουλος 6, Χαρούνι Κ. 2, Καράμπελας, Βάρσος 10(2), Πρόγκας 2.

  

ΑΕΕ Παναγίτσας – ΒΑΟΛ Χίου 69-64

Δεκάλεπτα: 20-19, 39-33, 54-44, 69-64

Διαιτητές: Κοτσίρης, Τηγάνης

ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές 8(2), Καρβούνης 12(3), Θεοδωράκος 8(1), Γκιζόγιαννης 26(2), Δρακάκης 4, Σβορώνος 11(3).

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης 6, Μπούμπαρης 20, Ανδρουλάκης 4, Σουλίκας 5, Βούτας 5(1), Αγγελίδης 2, Τσουρής 4, Τρόβας 2, Κωνσταντινάκος 16(4).

 

Νίκη Αμαρουσίου – Πεντέλη 70-68

Δεκάλεπτα: 24-15, 41-35, 56-43, 70-68

Διαιτητές: Μαραμής, Αντωνιάδης

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Τσέκενης Γ., Δανάς 2, Μιχαλάκης 3(1), Σταμάτης 27(8), Κοντογιάννης 4, Κυπριτζόγλου 14, Πολυμενάκος, Σκούταρης, Κουκάκης 8, Τσέκενης Α. 7(2), Ντέντα 5.

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 7(1), Μάντζιος 11(1), Γεωργακόπουλος 7, Λίτσο 4, Αποστολόπουλος 16(3), Ντάλης 2, Μουλάς 9, Μπίκος 5(1), Σαλτουρίδης, Μαλούκος 7.

 

ΟΦΗ – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 74-77

Δεκάλεπτα: 24-21, 49-38, 62-53, 74-77

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Μαρινάκης

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας, Κριθινάκης 6(2), Μαϊστρέλλης 6(2), Τσερκιτζόγλου 8(2), Καραλής 12(3), Καρλάφτης 5, Αγαπιάδης 16(1), Βασιλειάδης 3, Σταράκης, Πάλλης 18.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 4, Στραγανιώτης 15(3), Νάτσος 10(2), Ξιούρας 6(1), Χρονόπουλος 18(4), Κόης 5(1), Σολωμός 13, Ανδρεάτος 6.

 

Ερμής Σχηματαρίου – Άρης Νικαίας 71-64

Δεκάλεπτα: 21-18, 35-33, 59-45, 71-64

Διαιτητές: Γεράνιος, Λάμπος

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Κοσμετάτος 2, Πανταζής 16(1), Θωμάς 11(1), Σπηλιόπουλος 5(1), Κώνστας, Κολοβός, Φλώτσιος 2, Κουτής 8(2), Αγγελέτος 1, Τσιριμώκος 5(1), Γυφτονικολός 16, Μαρμαρινός 5(1).

Αρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 7, Στογιάνοβιτς 3, Κανάς, Κοροπούλης 16(1), Θαλασσινός 4(1), Αλτσατζής, Γαλίτης 11(3), Κόλλιας 15, Καπετάνιος, Δρίβας 6(2), Χατζόγλου, Βλάνης 2.

 

Βαθμολογία

1. Έσπερος Λαμίας 30

2. Έσπερος Καλλιθέας 29

3. Πεντέλη 29

4. Ερμής Σχηματαρίου 28

5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 28

6. Λοκρός Αταλάντης 26

7. ΒΑΟΛ Χίου 25

8. ΟΦΗ 24

9. ΑΕΕ Παναγίτσας 22

10. Νίκη Αμαρουσίου 22

11. ΑΟΚ Χανιά 21

12. Άρης Νικαίας 20

13. Άρης Πετρούπολης 18

* Έχουν κάνει ρεπό Λοκρός Αταλάντης, ΟΦΗ, Άρης Νικαίας, Νίκη Αμαρουσίου, Έσπερος Καλλιθέας.

 

Επόμενη αγωνιστική (19η,  11/3)

Έσπερος Καλλιθέας – Άρης Πετρούπολης

ΑΟΚ Χανιά – ΑΕΕ Παναγίτσας

ΒΑΟΛ Χίου – Νίκη Αμαρουσίου

Πεντέλη – ΟΦΗ

Άρης Νικαίας – Έσπερος Λαμίας

Λοκρός Αταλάντης – Ερμής Σχηματαρίου

Ρεπό: Κρόνος Αγίου Δημητρίου

 

 

3ος Όμιλος – 18η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟΚ Βέροιας-Νικόπολη Πρέβεζας 61-53

ΑΠΣ Πτολεμαϊδα-Φαίακας Κέρκυρας 62-72

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Φίλιππος Βέροιας 63-87

ΓΕ Αγρινίου-Νίκη Βόλου 69-80

Εύαθλος Πολυκάστρου-Ικαροι Τρικάλων 92-82

Ζέφυρος-Πρωτέας Γρεβενών 66-55

Ρεπό: Ιωνικός                   

 

Φύλλα αγώνα  

Ζέφυρος-Πρωτέας Γρεβενών 66-55

Δεκάλεπτα: 14-12, 31-27, 50-39, 66-55

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

Ζέφυρος (Τσολάκης, Βουλκίδης): Μυτιληναίος 4(1), Νικολαϊδης, Τσάμογλου, Βασιλείου, Μάρκου, Ματενίδης 13(1), Ουρκέρογλου 3(1), Καναράς 7(1), Μαυροματίδης 11(1), Τσιόγκας 12, Μυστιλιάδης 16(1), Ζελενίτσας.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 12(2), Γούλας, Μιχαηλίδης 14(4), Ρίγκος 1, Κολοβός, Κλωνάρας Ν. 11(1), Μητρόπουλος Ε., Μπόζιαρης 3, Καλογεράτος 3(1), Τζήμου 7(1), Χατζόβουλος, Τακίδης 4.

 

Εύαθλος Πολυκάστρου-Ικαροι Τρικάλων 92-82

Δεκάλεπτα: 25-14, 47-30, 70-48, 92-82

Διαιτητές: Σελεβός, Κουκουλεκίδης

Ευαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Ζωϊτσούδης, Παπαδόπουλος 4, Ημερίδης 23(2), Βλέτσης, Μπινιάκου 5(1), Τασούδης 5(1), Τσινόπουλος 6, Τσελέκης 23(5), Σιδηρόπουλος 16(1), Γουγουλάκης, Κούτουλας 9(2).

Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Φούντας Φ. 8, Στάνκοβιτς 7, Αργύρης Κ. 3, Μέξης 5, Ντούρβας 13, Αργύρης Σ. 22, Φούντας Γ. 22, Χατζής 2, Μπαρμπαρούσης, Θεοδώρου, Κορδέας.

 

ΑΟΚ Βέροιας-Νικόπολη Πρέβεζας  61-53

Δεκάλεπτα: 12-13, 25-34, 44-43, 61-53

Διαιτητές: Σιταρίδης, Αγραφιώτης Γρ.

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης 4, Ουσουλτζόγλου 2, Σισμάνης 15(1), Γκανάς 3(1), Βλάχος 5, Μαυρίδης 19, Ορφανίδης, Λέφας 4(1), Μπαρμπαρούσης, Γιαννουζάκος 9(2).

Νικόπολη Πρέβεζας (Μυριούνης): Βαγενάς 6, Αργυρός 2, Τσιτσώνης 3(1), Σταμούλης 3(1), Κακιούζης 5(1), Παπαμιχαήλ, Νίκας 14(2), Μακρόπουλος 3, Μπάλλας 17.

 

ΓΕ Αγρινίου-Νίκη Βόλου  69-80

Δεκάλεπτα: 24-18, 43-39, 48-52, 69-80

Διαιτητές: Λαμπίρης, Μπακετέα

ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Ντάλλας, Αϋφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 17(3), Μπαρούχας 25(2), Τσόλος, Βασιλείου 10, Δάρλας 8(2), Βούλγαρης, Μπεκατώρος 9(2)

Νίκη Βόλου (Πρέκας, Τύμπας): Διγενής, Παπαζήσης, Γεωργίου 16, Αναγνωστόπουλος, Καφάσης 2, Κουτίνας 11, Τσαβές 4, Βλήτσιος, Τσώλης 23(3), Παπαδόπουλος, Παπακώστας 16(1), Τοκατλίδης 8.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Φίλιππος Βέροιας  63-87

Δεκάλεπτα : 13-22, 28-38, 44-65, 63-87

Διαιτητές : Θεοδώρου-Γαζέτας

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 17, Βάτσιος 2, Μπαρτζώκας 11, Καλφαλίδης, Αντώνιου 2, Καννής 3, Τσίγκας, Mάκης 8(1), Τσιλιγκαρίδης, Εξαρχόπουλος 16(3), Θώδης 14(1).

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας-Μπλατσιώτης) : Κοθράς 23(3), Μόρας, Τσιαγκλάκανος 7(1), Παραπούρας 15(1), Σουτζόπουλος 11, Καντάρκος 17, Τόκας Α, Τόκας Π, Βάλλιος 7(1), Τσεσμετζίδης, Μαρκόπουλος 4, Καβαργύρης 4.

 

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-Φαίακας Κέρκυρας 62-72

Δεκάλεπτα: 13-18, 34-38, 48-53, 62-72

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Βασιλόπουλος

Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Ματενίδης 4, Νεδέλκος 6, Χατζόπουλος 21, Σπιτιέρης 7(1), Περούλης Στ. 18(1), Βογιατζής 16(3), Πάλλης, Αγάθος, Γιώργος, Κατέχης, Ψαρράς.

 

Βαθμολογία

1. Φίλιππος Βέροιας 32  

2. Φαίακας Κέρκυρας  30

3. Νίκη Βόλου 29        

4. Ζέφυρος 27

5. ΑΓΣ Ιωαννίνων 26

6. Πρωτέας Γρεβενών 25

7. Εύαθλος Πολυκάστρου 25

8. Ικαροι Τρικάλων 24   

9. Νικόπολη Πρέβεζας 23

10. ΑΟΚ Βέροιας 23

11. Ιωνικός 21  

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 20

13. ΓΕ Αγρινίου 19         

*Πρωτέας, Εύαθλος, Νικόπολη, Ιωνικός και ΓΕ Αγρινίου έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 11/3)

Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Φαίακας Κέρκυρας-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Φίλιππος Βέροιας-ΓΕ Αγρινίου

Νίκη Βόλου-Εύαθλος Πολυκάστρου

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟΚ Βέροιας

Ιωνικός -Ζέφυρος

Ρεπό: Ικαροι Τρικάλων

 

 

4ος Όμιλος – 18η αγωνιστική 

Αποτελέσματα

Ορφέας Νέου Σκοπού-Κένταυρος Καλλικράτειας  55-89

Μαντουλίδης-ΧΑΝΘ  50-59

Αίας Ευόσμου-Αστέρας Σίνδου 78-46

ΑΕ Κομοτηνής-ΑΟ Πολυγύρου  65-91

Ελευθερούπολη-Μακεδονικός  95-62

ΜΕΝΤ-ΓΑΣ Κομοτηνή  74-74(κ.α.), 84-79

Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΣ Ευκαρπίας 70-70(κ.α.), 75-77

 

Φύλλα αγώνα

ΑΕ Κομοτηνής-ΑΟ Πολυγύρου 65-91

Δεκάλεπτα: 22-21, 35-43, 51-66, 65-91

Διαιτητές: Μπακάλης, Γιαννούλης Α.

ΑΕ Κομοτηνής (Μεχμέτ Τσαούς, Στοάκης) Καραμανλής 1, Καραμπίνης 3, Βακρινός 4, Μαγουλάς 10, Δάτσης, Κυφωνίδης 4, Βαχαριδης 7 (1), Σπέντζος 12, Θεοδωρίδης 22, Κυμπάρης 2, Παπαδόπουλος, Φωτακάκης.

ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Πιπιλιάρης 17 (1), Τσιονύτος 16 (1), Μπέγας 14 (2), Παυλέας 11 (1), Στεφανίδης 2, Καραγιαννάκης 6 (1), Νικολόπουλος 4 (1), Νουκάρης 12 (2), Αποστολίδης 3, Μπάρδος 4.

 

Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΣ Ευκαρπίας 75-77

Δεκάλεπτα: 16-24, 31-32, 52-57, 70-70 (κ.α.), 75-77

Διαιτητές: Φούντζηλας, Γραικός

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης, Κεσίδης): Αποστόλου 14(2), Μυθίλλου 10(1), Σταματέλος, Κουκουλίδης, Μαχαιριανάκης 8(1), Σπυρόπουλος 14(2), Στυλιανίδης 10(1), Καλαμπόκης 2, Χαντζίδης 17(1).

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου, Δαδάλας): Ψευτογκάς 12(2), Πούλιος, Γκαβέζος Αρ. 4, Γαϊτάνης, Χολέβας 8, Πρεδάρης , Κολώτσιος 10(2), Ουλουσίδης 28(4), Κόκκουρας 2, Κιούρκας 4, Γκαβέζος Αντ. 9.

 

Ορφέας Νέου Σκοπού-Κένταυρος Καλλικράτειας  55-89

Δεκάλεπτα: 9-29, 25-48, 37-67, 55-89

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Λάλα

Ορφέας Νέου Σκοπού(Σίσκος): Γεωργόπουλος 4, Δροσίνος 4, Χατζής 30(1), Ταχτσής 7(1), Θεοδωρόπουλος 5(1), Καρακάσης, Σίμος, Δρουμαλιάς , Καϊρης, Χαβαλές 5, Φρατζέσκος, Κουσιαντζής 4, Κατζουρίδης.

Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Σελεμενάκης 10(1), Θαλασσινός 4, Φωτιάδης 6, Γκόνος 7, Χανιωτάκης 1, Παρασκευάς 8, Κιτσούλης 2, Ρέμπελος 4, Δέτσικας 20, Δασκαλάκης 9(2), Ζωγράφος 18.

 

Αίας Ευόσμου-Αστέρας Σίνδου  78-46

Δεκάλεπτα: 23-10, 41-23, 58-35, 78-46

Διαιτητές: Πετανίδου, Δέλλας

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος, Κόρκας): Βαρδής 8(2), Δοξάκης 4, Μπαλτζόπουλος 7(1), Νικολούδης 16(4), Μαλολάρι 2, Περιστεράκης, Νησιώτης 12(1), Σίσιου 2, Σεκαδάκης Γ. 1, Νέσης 25(3), Λύσσελης, Σεκαδάκης Δ. 1.

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 9(1), Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 2, Ιωαννίδης 8, Πετρίδης 5(1), Μπίλιος 2, Γιαννόπουλος 3, Αγραφιώτης 5(1), Ακριτίδης 4, Μυσιρλόγλου 4(1), Σπουργίτης 4, Ιατρίδης.

 

Μαντουλίδης-ΧΑΝΘ 50-59

Δεκάλεπτα: 11-16, 24-24, 38-46, 50-59

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Πραστός

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος, Καραμανώλης): Γεωργίου, Ροπούτης 6, Γκαντίδης 6, Γιαννάκος 3 (1), Ρεφαταλάρι 3 (1), Γραβάνης 14, Καλόγηρος 12 (2), Γκύζης 4, Νικολαΐδης 2.

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Παπαζούδης, Χατζηβούρκογλου, Ακεψιμαῒδης 15 (3), Δούκας, Ζιάκας, Θωμαΐδης 6, Γεωργάκης 17, Πέτροβιτς 11(2), Κουτσοκώστας, Ζαμπάκης 8 (2), Κωστίκας 2, Βλαγκόγιας.

 

Ελευθερούπολη-Μακεδονικός 95-62

Δεκάλεπτα: 28-15, 49-31, 70-52, 95-62

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ., Ελευθεριάδης

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου 3 (1), Κελαϊδάκης, Στυλίδης 19, Γαϊτανίδης 5 (1), Μασάδης 6 (2), Κωνσταντάρας, Θεοδωράκος 20 (4), Απαζίδης 5 (1), Μανάκας 24 (1), Ιωάννου 6 (2), Λογοθέτης, Βοϊβατόπουλος 7.

Μακεδονικός (Μύθου): Κοντσές 2, Ντισλής 25 (1), Κουντουρατζόγλου 13 (3), Βούλγαρης, Μπαρζού 2, Χαλάτσης 10, Κομμάτας, Λυχριδάς, Κασούρας 10.

 

ΜΕΝΤ-ΓΑΣ Κομοτηνή 84-79

Δεκάλεπτα: 19-18, 39-33, 55-55, 74-74(κ.α.), 84-79

Διαιτητές: Παριανόπουλος, Λελούδας

ΜΕΝΤ (Νομικός, Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 10, Παπαδόπουλος Π. 19(2), Μιχαηλίδης 25(2), Καρανώτας 8, Παπαδόπουλος Α. 11(3), Μπαγκντασαριάν, Γιαννούλης 11, Τζιούφας.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σκεμπής 4, Αθανασίου, Λεχούδης 13(2), Χατζηδημητρίου, Γιωτόπουλος 9(2), Σιμάκης 16(1), Καρκατσέλης 3(1), Χαλήλ 9, Μαρκογιαννάκης 4.

 

Βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη 35

2. Μακεδονικός 33

3. ΑΟ Πολυγύρου 32

4. ΧΑΝΘ  29

5. ΜΕΝΤ 29

6. ΠΣ Ευκαρπίας 29

7. Αίας Ευόσμου  28

8. ΓΑΣ Κομοτηνή 28  

9. Απόλλων Καλαμαριάς  27

10. Μαντουλίδης 25

11. Αστέρας Σίνδου 23

12. ΑΕ Κομοτηνής 22         

13. Κένταυρος Καλλικράτειας 20

14. Ορφέας Νέου Σκοπού 18         

 

Επόμενη αγωνιστική (19η, 11/3)

Κένταυρος Καλλικράτειας-Μαντουλίδης

ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου

Αστέρας Σίνδου-ΑΕ Κομοτηνής

ΑΟ Πολυγύρου-Ελευθερούπολη

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακεδονικός

ΠΣ Ευκαρπίας-Ορφέας Νέου Σκοπού

ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.