Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (15η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχο9υν ως εξής:

 

Αποτελέσματα – 15η αγωνιστική

Οίαξ Ναυπλίου – Γλαύκος 70-61

Νέα Ιωνία – ΚΑΠ 57-63

ΕΑ Πατρών – Ακράτα 64-75

Κεραυνός Αιγίου – Έσπερος Πατρών 64-73

Απόλλων Σμύρνης – Μελίσσια 66-67

Αχαγιά ’82 – Ένωση Ιλίου 61-60

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου – Καλαμάτα ’80 90-88 (82-82 κ.α.)

 

Φύλλα αγώνα

ΕΑ Πατρών – Ακράτα 64-75

Δεκάλεπτα: 17-19, 38-34, 52-49, 64-75

Διαιτητές: Λογοθέτης, Λαμπίρης

ΕΑ Πατρών ( ): Δούρος 20(5), Καλπακής 8(2), Φωτιάδης 9(1), Καραϊσκάκης 10(2), Παπαδόπουλος 2, Τσουλέας 3(1), Χουλιάρας 12(1).

Ακράτα: Κατωπόδης 3(1), Καλεμτζάκης 6(1), Τσότσος 26, Μαλλής 5(1), Δ. Λυμπέρης 11(1), Βεσκούκης 22(4), Λάφης 2, Οικονομόπουλος.

 

Κεραυνός Αιγίου – Έσπερος Πατρών 64-73

Δεκάλεπτα: 11-14, 30-25, 52-49, 64-73

Διαιτητές: Καρακάσης, Ελ Ανύ

Κεραυνός Αιγίου (Αρβανίτης): Αναστασόπουλος, Χριστοδουλόπουλος 3, Φωτίου 12, Μαναβόπουλος 11, Ζυγάς, Γκόβας 15(3), Καραγιάννης 2, Γκιζογιάννης 21(1).

Εσπερος πατρών (Δεράος): Γιαλελής 3(1), Φραντζής 18(3), Λαμπρόπουλος 10(2), Ροκανάς 23(6), Ζαφείρης, Βύρλας 6, Παπανικολόπουλος, Κατσαβόπουλος, Σερέτης, Σκόνδρας 9(1), Αγγελόπουλος 4.

 

Οίακας Ναυπλίου – Γλαύκος 70-61

Δεκάλεπτα: 21-8, 41-18, 58-34, 70-61

Διαιτητές: Τσαχάκης, Πολυχρόνης

Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής, Μπούσι, Μπουρής, Πελεκάνος 22(2), Παπαντωνίου 17(2), Γεωργιάδης 2, Φρουσκλιάς 11(2), Ευστρατίου 3, Μπουρτζουκλής 2, Ψάλτου 12.

Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 6(2), Χονδρογιάννης 2, Λαμπρόπουλος 28(5), Γιαννικόπουλος 13, Σακελλαρόπουλος 2, Κάλλης 2, Τσεκλένης, Σπυράκος 8.

 

Αχαγιά ΄82 – Ένωση Ιλίου 61-60

Δεκάλεπτα: 17-19, 28-32, 45-42, 61-60

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ντάνος

Αχαγιά ’82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 7, Σταμόπουλος 5, Δουλγεράκης, Νικολάου 2, Γατσούλης 6(2), Χρυσανθόπουλος 4(1), Χαμηλός 4(1), Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 20, Οικονομόπουλος 13(1).

Ενωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 6(1), Μπέλλας Ι. 5(1), Σκαλωμένος 7, Μαγιντόμπε 3(1), Μπέλλας Ο. 12(1), Μπολάτογλου 2, Φουντάς 16, Πανουσόπουλος, Μανταλβάνος 2, Βαρσαμούλης 7, Τσιουμπρής.

 

Νέα Ιωνία – ΚΑΠ 57-63

Δεκάλεπτα: 18-17, 33-32, 42-52, 57-63

Διαιτητές: Πλιάκας, Αντωνιάδης

Νέα Ιωνία (Δαμιανίδης): Καρτέρης 5(1), Καραθανασόπουλος Αθ. 3(1), Ηλιόπουλος 2, Γεωργίου Φ. 5(1), Μαυρίδης 2, Λαμπρόπουλος 4(1), Λίτσιος 8, Σιούτης 24(3), Κανελλόπουλος, Καλασούντας 2, Γεωργίου Γ. 2.

ΚΑΠ (Κακαλιάς): Βουρλιωτάκης 11, Ανδρικόπουλος 2, Κορρές 6, Ετζιάκα 2, Ζαχαράκης 5(1), Πρίτσος 23(4), Ροδοστόγλου 8(1), Παπουλίδης 2, Σακελλαρόπουλος 4, Τζίμης.

 

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου – Καλαμάτα ’80 90-88 (82-82 κ.α.)

Δεκάλεπτα: 12-16, 34-33, 53-55, 82-82, 90-88

Διαιτητές: Αργυρούδης, Καλογριάς

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου (Παπαμιχαήλ): Δόσης 16(1), Καραμάνι, Λύκος 9(1), Κρασαδάκης 54(4), Πετρίδης, Ραπανάκης 2, Ηλιού 2, Λενάκος 2, Βασιλείου, Γεώργαρης 5(1).

Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Πέτρου 2, Σκοπέτος 2, Φραγγέας, Παπαγεωργίου 10(1), Μπάζιος 28, Βούλγαρης 22, Μέντης 12(3).

 

Βαθμολογία

1. Οίαξ Ναυπλίου 28

2. Ένωση Ιλίου 27

3. Γλαύκος 27

4. Αχαγιά ’82 26

5. Μελίσσια 26

6. Ακράτα 25

7. Έσπερος Πατρών 23

8. ΚΑΠ 22

9. Νέα Ιωνία 22

10. Κεραυνός Αιγίου 21

11. Απόλλων Σμύρνης 19

12. ΕΑΠ 17

13. Καλαμάτα ’80 16

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 16

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 11/2)

ΚΑΠ – Οίαξ Ναυπλίου

Ακράτα – Νέα Ιωνία

Έσπερος Πατρών – ΕΑ Πατρών

Μελίσσια – Κεραυνός Αιγίου

Ένωση Ιλίου – Απόλλων Σμύρνης

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου – Αχαγιά ’82

Γλαύκος – Καλαμάτα ’80

 

 

2ος Όμιλος – 15η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Έσπερος Καλλιθέας – Άρης Νικαίας 88-76

ΑΟΚ Χανιά – Λοκρός Αταλάντης 74-78 (67-67 κ.α.)

ΒΑΟΛ Χίου – Ερμής Σχηματαρίου 58-55

Πεντέλη – Έσπερος Λαμίας 83-72

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Άρης Πετρούπολης 81-71

ΟΦΗ – ΑΕΕ Παναγίτσας 78-58

Ρεπό: Νίκη Αμαρουσίου

 

Φύλλα αγώνα

Πεντέλη – Έσπερος Λαμίας 83-72

Δεκάλεπτα: 21-19, 46-33, 68-53, 83-72

Διαιτητές: Τσολάκος, Μαρίγλη

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Παπανδρέου 15(3), Μάντζιος, Λίτσος 12(3), Αποστολόπουλος 2, Κωνσταντάκος, Ντάλλης 9, Μουλάς 12(1), Μπίγγος 5(1), Σαλτουρίδης 6, Μαλούκος 16, Νάσσης 3(1), Νιφόρας 3(1).

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογιάκοβιτς, Μπερτσιμάς, Παπαργυρόπουλος 10,Ρουμελιώτης 23,Τριανταφυλλίδης, Φύκας 5, Φουντάς 2, Δαχρετζής 8,Κατρανας 19(4), Παπανικολάου.

 

ΒΑΟΛ Χίου – Ερμής Σχηματαρίου 58-55

Δεκάλεπτα: 12-20, 34-33, 41-44, 58-55

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Κοτσώνης

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Κωνσταντινάκος Δ., Σαμιώτης 8, Ανδρουλάκης 14(2), Σουλίκας 6, Βούτας, Αγγελίδης 4(1), Μπουμπάρης 15, Τσουρής 11(1), Νακόπουλος, Τροβάς, Γεωργαντάς, Κωνσταντινάκος Π..

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Ζήμπρας, Πανταζής 10(1), Θωμάς 2, Γκρινιάρης 16(1), Κολοβός 11, Κώνστας 2, Φλώτσιος, Κούτης, Αγγελάτος, Τσιριμώκος, Σπηλιόπουλος 7(1), Μαρμαρινός 7.

 

Έσπερος Καλλιθέας – Άρης Νικαίας 88-76

Δεκάλεπτα: 24-17, 38-39, 67-54, 88-76

Διαιτητές: Ζιώγας, Τζίμης

Έσπερος Καλλιθέας (Γράψας): Αγγελόπουλος 11, Καραγιαννίδης 7, Χατζηκίδης 14(4), Χαρούνι Ν. 6, Κατσούνης 14(4), Κρητικός 10(1), Βλασόπουλος 4, Χαρούνι Κ. 13, Βάρσος 7(1), Καράμπελας 2.

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Στογιάνοβιτς 19(3), Καννάς 7(1), Κοροπούλης 12(2), Θαλασσινός 3, Γαλίτης 5, Κόλλιας 21, Καπετάνιος, Δρίβας 9(1), Βλάμης.

 

ΟΦΗ – ΑΕΕ Παναγίτσας 78-58

Δεκάλεπτα: 26-21, 47-33, 60-42, 78-58

Διαιτητές: Τεφτίκης, Μαρτινάκος

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 7, Κριθινάκης 9(2), Μαϊστρέλλης 2, Χρυσάκης, Χαρωνίτης 7(1), Καραλής 30(5), Αγαπιάδης 7(1), Βασιλειάδης 13(1), Σταράκης 3(1), Βλαχάκης, Πάλλης, Τσιλόγλου.

ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές 6(1), Γκιζόγιαννης 17(1), Σβορώνος 5(1), Θεοδωράκος 8(1), Χόλνταλι 5, Καρβούνης 14(2).

 

ΑΟΚ Χανιά – Λοκρός Αταλάντης 74-78 (κ.α. 67-67)

Δεκάλεπτα: 20-24, 33-35, 52-56, 67-67, 74-78

Διαιτητές: Λαζαρίδης, Σιδέρης

ΑΟΚ Χανιά (Θεοδωράκης): Αράπης, Κουτσάβδης, Αλεξίου 15(1), Υφαντόπουλος 5(1), Σαράντης 12(2), Μπαγάκης, Πούρος, Σκαμνάκης 13 (1), Κολαρετάκης, Αδοντάκης 10, Τασιούδης 19, Παπαδάκης.

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής, Ρούζιος 2, Μπολμάτης 1, Μπουλάτζας, Παναγιωτίδης 12(2), Κανακάρης, Σάκοτα 19, Μάτος Αν. 17, Μάτος Αγ. 18(2), Ρετσινάς 9(1).

 

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Άρης Πετρούπολης 81-71

Δεκάλεπτα: 18-12, 43-34, 64-50, 81-71

Διαιτητές: Αντωνίου, Χριστοδουλάκης

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 11, Στραγανιώτης 1, Νάτσος 3(1), Ξιούρας 14(4), Χρονόπουλος 12(1), Κακαργιάς, Κόης 17(2), Κοσμετάτος, Σολωμός 21, Μαλτέζος, Πετράκος 2, Ανδρεάτος.

Αρης Πετρούπολης (Γαλέος): Βενιτουράκης 7(1), Χανιάς-Πανταζής 11, Κουλούρης 11(2), Μακρυγιάννης 12(4), Μπούτρης 12, Γιατράκος 2, Κυρίτσης, Μπέλη 16, Γιαννακόπουλος.

 

Βαθμολογία

1. Έσπερος Καλλιθέας 24

2. Έσπερος Λαμίας 24

3. Πεντέλη 24

4. Ερμής Σχηματαρίου 23

5. Λοκρός Αταλάντης 23

6. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 22

7. ΟΦΗ 22

8. ΒΑΟΛ Χίου 21

9. ΑΕΕ Παναγίτσας 18

10. ΑΟΚ Χανιά 18

11. Άρης Νικαίας 18

12. Νίκη Αμαρουσίου 17

13. Άρης Πετρούπολης 16

* Έχουν κάνει ρεπό Νίκη Αμαρουσίου και  Έσπερος Καλλιθέας.

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 11/2)

Λοκρός Αταλάντης – Έσπερος Καλλιθέας

Ερμής Σχηματαρίου – ΑΟΚ Χανιά

Έσπερος Λαμίας – ΒΑΟΛ Χίου

Άρης Πετρούπολης – Πεντέλη

ΑΕΕ Παναγίτσας – Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Νίκη Αμαρουσίου – ΟΦΗ

Ρεπό: Άρης Νικαίας

 

 

3ος Όμιλος – 15η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Νικόπολη Πρέβεζας-Πρωτέας Γρεβενών  51-67

Φαίακας Κέρκυρας-Ιωνικός 70-60

Φίλιππος Βέροιας-Ζέφυρος 77-60

Νίκη Βόλου-ΑΟΚ Βέροιας 64-62

Ικαροι Τρικάλων-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα  71-64

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΓΣ Ιωαννίνων  73-49

Ρεπό: ΓΕ Αγρινίου           

 

Φύλλα αγώνα

Νικόπολη Πρέβεζας-Πρωτέας Γρεβενών  51-67

Δεκάλεπτα: 17-16, 23-39, 37-54, 51-67

Διαιτητές: Παζώλης, Λελούδας

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Βαγενάς 6(1), Αργυρός 3(1), Σουλιώτης 2, Τσιτσώνης 10(3), Σταμούλης, Παπαμιχαήλ 8(1), Παπαχρήστος, Νίκας 14(2), Μακρόπουλος 1, Ρέμπης, Μπαλλάς 7.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 5(1), Μητρόπουλος Φ., Κλωνάρας 16(2), Μιχαηλίδης 9(3), Μιχαλόπουλος, Κολοβός 6(2), Συλλάκος 2, Τακίδης 11(1), Μπόζιαρης 3, Καλογεράτος 15(2),  Χατζόβουλος, Μητρόπουλος Ε..

 

Φίλιππος Βέροιας-Ζέφυρος  77-60

Δεκάλεπτα : 17-12, 40-28, 60-46, 77-60

Διαιτητές : Τσουμαχίδης, Δολγύρας

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας, Μπλατσιώτης): Μόρας 2, A. Τόκας, Π. Τόκας, Τσεσμετζίδης, Π. Βάλλιος 9(3), Τσιακλαγκάνος 7(1), Μαρκόπουλος, Καβαργύρης 4, Κόθρας 21(3), Παραπούρας 11(2), Σουτζόπουλος 11, Κάνταρκος 12.

Ζέφυρος (Τσολάκης): Νικολαΐδης, Αλεξανδρίδης Θ. 23(3), Ματενίδης 9, Καναράς, Μαυροματίδης 3, Τσιόγκας 17, Μυστιλιάδης 4, Ουρκέρογλου 4.

 

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΑΓΣ Ιωαννίνων  73-49

Δεκάλεπτα: 22-9, 37-23, 55-37, 73-49

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Πράττος

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 5(1), Ημερίδης 16(2), Μπινιάκου 3(1), Τσινόπουλος 11(1), Τσελέκης 26, Σιδηρόπουλος 10, Κουτούλας, Βλέτσης, Τασούδης 2.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 2, Καλφαλίδης 5(1), Σαμαρτζής 8(2), Μπαρτζώκας 11, Μάκης 12, Καννής 16, Θώδης 4, Εξαρχόπουλος 7(1).

 

Νίκη Βόλου-ΑΟΚ Βέροιας  64-62

Δεκάλεπτα: 14-25, 32-36, 52-48, 64-62

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Κουκουλεκίδης

Νίκη Βόλου (Πρέκας, Τύμπας): Διγενής, Γεωργίου 6, Αναγνωστόπουλος, Καφάσης 4, Κουτίνας 19, Τσαβές 8, Βλήτσιος, Τσώλης 12, Παπακώστας 15, Τοκατλίδης.

ΑΟΚ Βέροιας (Κελεπούρης): Τρομπούκης 4, Ουσουτζόγλου, Σισμάνης 15 (2), Γκάνας 6 (2), Βλάχος 12 (2), Λέφας 5 (1), Μπαρμπαρούσης 2, Χατζηλαμπρινός 6, Γιαννουζάκος 12 (1).

 

Ικαροι Τρικάλων-ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 71-64

Δεκάλεπτα: 19-13, 30-37, 59-51, 71-64

Διαιτητές: Μελανίδης, Χατζηχαρίσης

Ίκαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Θεοδώρου, Κορδέας, Φούντας Γ. 23, Χαντζής 6, Μέξης 5, Μπαρμπαρούσης, Ντούρβας 4, Αργύρης Σ. 5, Στάνκοβιτς 7, Φούντας Φ. 6, Αργύρης Κ. 15.

 

Φαίακας Κέρκυρας-Ιωνικός  70-60

Δεκάλεπτα: 23-14, 38-27, 49-48, 70-60

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης, Αργαλιάς):  Αγάθος, Κατέχης, Ματενίδης 2, Νεδέλκος 20(2), Χατζόπουλος 25, Σπιτιέρης 8, Στ.Περούλης 6,  Βογιατζής 4, Μαγκανάς 5(1), Πάλλης, Μακρίδης, Γιώργος.

 

Βαθμολογία

1. Φίλιππος Βέροιας  26 

2. Φαίακας Κέρκυρας  25

3. Νίκη Βόλου 23   

4. Πρωτέας Γρεβενών  22  

5. ΑΓΣ Ιωαννίνων 22

6. Ζέφυρος 21

7. Εύαθλος Πολυκάστρου 21

8. Νικόπολη Πρέβεζας  20    

9. Ικαροι Τρικάλων 20

10. ΑΟΚ Βέροιας 19

11. Ιωνικός 18 

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 17

13. ΓΕ Αγρινίου 16         

*Η Νικόπολη Πρέβεζας και η ΓΕ Αγρινίου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 11/2)

Ιωνικός-Νικόπολη Πρέβεζας

Ζέφυρος-Φαίακας Κέρκυρας

ΑΟΚ Βέροιας-Φίλιππος Βέροιας

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-Νίκη Βόλου

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ικαροι Τρικάλων

ΓΕ Αγρινίου-Εύαθλος Πολυκάστρου

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

 

 

4ος Όμιλος – 15η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Κένταυρος Καλλικράτειας-ΠΣ Ευκαρπίας 61-78

ΧΑΝΘ-ΜΕΝΤ 80-59

Αστέρας Σίνδου-Απόλλων Καλαμαριάς 70-72

ΑΟ Πολυγύρου-Ορφέας Νέου Σκοπού 98-44

Μακεδονικός-Μαντουλίδης 83-68

Ελευθερούπολη-Αίας Ευόσμου  68-62

ΑΕ Κομοτηνής-ΓΑΣ Κομοτηνή  57-77

 

Φύλλα αγώνα

Αστέρας Σίνδου-Απόλλων Καλαμαριάς 70-72

Δεκάλεπτα: 21-18, 44-45, 57-61, 70-72

Διαιτητές: Καρκαλέτσης, Γραικός

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης, Μανωλακίδης): Λεπτοκαρίδης 22 (3), Παπασχάλης 6 (1), Ιωαννίδης 5, Πετρίδης 2, Μπίλλιος 14(3), Αγραφιώτης 6 (1), Ακριτίδης 8, Σπουργίτης, Ιατρίδης 6.

Απόλλων Καλαμαριάς  (Γεωργιάδης, Κεσίδης): Αποστόλου 25 (5), Μύθιλλος 8(1), Σταματέλος 7(1), Κουκουλίδης 4, Σπυρόπουλος 4, Τσουτσούκας, Καλαμπόκης 2, Στυλιανίδης 17(1), Κιωτής, Χαντζίδης 5.

 

ΑΟ Πολυγύρου-Ορφέας Νέου Σκοπού 98-44

Δεκάλεπτα: 32-11 48-21, 73-38, 98-44

Διαιτητές: Τσούλης, Σελεβός

ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς) Χατζηκυριακίδης 5, Πιπιλιάρης 19 (1), Τσιούντος 11, Μπέγος 12 (1), Στεφανίδης, Καραγιαννάκης 9, Νικολόπουλος 9, Νουκάρης 17, Αποστολίδης 12, Μπάρδος 4.

Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Δροσινός 8, Χατζής 12 (1), Αχτσής 2, Θεοδωρόπουλος 5 (1) Καρακάσης 4, Δρουμαλιάς 3 (1), Σίμος 4, Χαβαλές 2, Καντζουρίδης, Φραντζέσκος 2.

 

ΧΑΝΘ-ΜΕΝΤ  80-59

Δεκάλεπτα: 22-13, 33-28, 59-44, 80-59

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Λουλουδιάδης

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Παπαζούδης 3(1), Χατζηβούρκογλου, Ακεψιμαῒδης 7(1), Ζιάκας 3(1), Θωμαῒδης 3, Γεωργάκης 21(1), Πέτροβιτς 22(4),Κουτσοκώστας 3(1), Ζαμπάκης 10(1),Σωσσίδης, Βλαγκόγιας 8.

ΜΕΝΤ (Νομικός): Καλπακτσίδης 4, Παπαδόπουλος Π. 8, Μιχαηλίδης 13(3), Καρανότας 4, Παπαδόπουλος Α. 15(2), Αξεχέρογλου 4, Γιαννούλης 11.

 

Ελευθερούπολη-Αίας Ευόσμου 68-62

Δεκάλεπτα: 23-23, 36-37, 59-45, 68-62

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου, Στυλίδης 18 (1), Γαϊτανίδης, Μασάδης 1, Θεοδωράκος 13 (3), Απαζίδης 16, Μανάκας 2, Ιωάννου 5, Βοϊβατόπουλος 13.

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος): Βαρδής 5 (1), Δοξάκης 2, Μπαλτζόπουλος 3, Νικολούδης 15 (1), Μαλολάρι 11 (1), Νησιώτης 17 (1), Νέσης 9 (1).

 

Κένταυρος Καλλικράτειας-ΠΣ Ευκαρπίας 61-78

Δεκάλεπτα: 19-18, 37-38, 50-56, 61-78

Διαιτητές: Λαδάς, Θεοδωρίδης

Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Σελεμενάκης 4, Θαλασσινός, Γκώνος 12 (1), Χανιωτάκης, Παρασκευαάς 24 (1), Ρέμπελος 2, Δέτσικας 10, Δασκαλάκης 2, Ζωγράφος 7 Ανθυμιάδης.

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 9 (2), Πούλιος, Κολώτσιος Β. 2, Θεοδωρόπουλος, Κιούρκας 23 (3), Γκαβέζος Αρ. 2, Γκαβέζος Αντ. 12, Κολώτσιος Α. 13, Ουλουσίδης 9, Κόκουρας 8.

 

Βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη  29

2. Μακεδονικός  28

3. ΑΟ Πολυγύρου 27

4. ΓΑΣ Κομοτηνή  25

5. ΧΑΝΘ 24

6. ΜΕΝΤ 24

7. Αίας Ευόσμου  24

8. ΠΣ Ευκαρπίας 23

9. Απόλλων Καλαμαριάς  22

10. Μαντουλίδης  20 

11. Αστέρας Σίνδου 19

12. ΑΕ Κομοτηνής 19

13. Κένταυρος Καλλικράτειας  16

14. Ορφέας Νέου Σκοπού 15

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 11/2)

ΜΕΝΤ-Κένταυρος Καλλικράτειας

Απόλλων Καλαμαριάς-ΧΑΝΘ

Ορφέας Νέου Σκοπού-Αστέρας Σίνδου

Μαντουλίδης-ΑΟ Πολυγύρου

Αίας Ευόσμου-Μακεδονικός

ΑΕ Κομοτηνής-Ελευθερούπολη

ΠΣ Ευκαρπίας-ΓΑΣ Κομοτηνή

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *