Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (11η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος 11η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Οίακας Ναυπλίου – Κεραυνός Αιγίου  69-40

Νέα Ιωνία – ΕΑ Πατρών 76-65

Καλαμάτα ‘80 – Μελίσσια 61-65

Γλαύκος – Απόλλων Σμύρνης  76-60

ΚΑΠ – Αχαγιά 82  64-83

Ακράτα – Ολυμπιάδα Άσσου 99-49

Εσπερος ΑΟΠΑ – Ενωση Ιλίου  50-66

 

Φύλλα αγώνα

Έσπερος ΑΟΠΑ – Ένωση Ιλίου  50-66

Δεκάλεπτα: 15-18, 29-38,, 45-50, 50-66

Διαιτητές: Μαντήλας, Τσιμπούρης

Έσπερος ΑΟΠΑ (Δεράος): Γιαλελής, Φραντζής 11(1), Σερέτης, Λαμπρόπουλος 5(1), Ροκανάς 8(2), Ζαφείρης 5(1), Βύρλας 6, Αγγελόπουλος 13(1), Σκόνδρας 2, Παπανικολόπουλος.

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Βαϊδάκης 13(1), Ι. Μπέλλας 11(3), Σκαλωμένος 12(1), Φουντάς 5(1), Πανουσόπουλος 3(1), Μπολάτογλου 2, Μαγιντόμπε, Οδ. Μπέλλας 5(1), Κ. Μανταλβάνος 8, Βαλσαμούλης 7.

 

Οίακας Ναυπλίου – Κεραυνός Αιγίου  69-40

Δεκάλεπτα: 22-06, 49-17, 59-31, 69-40

Διαιτητές: Λύρας, Αυγερινός     

Οίακας Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής 2, Πελεκάνος 13 (3), Παπαντωνίου 2, Τσουχλής 6 (1), Γεωργιάδης 17 (2), Πρίσκος 2, Ευστρατίου 6, Κουτσουλής 11 (2), Μπιτινής 10.

Κεραυνός Αιγίου: Νταβατζής 5 (1), Αγγελόπουλος, Ορέστης Μουρίκης, Σωτηρόπουλος 2, Κοκορόπουλος 2, Νίκος Μουρίκης 9 (1), Λαδικός 3 (1), Σπηλιωτόπουλος 3, Σταθακόπουλος 16.

 

Γλαύκος – Απόλλων Σμύρνης 76-60

Δεκάλεπτα: 18-15, 35-33, 58-46, 76-60

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Ασημακάκη

Γλαύκος: Νιφόρας 13, Χονδρογιάννης 22(3), Λαμπρόπουλος 7(1), Σακελλαρόπουλος 7(1), Κάλλης 16(2), Πελεκούδας 4, Τσεκλένης 5(1), Σπυράκος 2.

Απόλλων Σμύρνης: Οικονομάκης, Δρόσος, Πρισκομάτης 3(1), Βασδέκης 19(1), Κούρτης, Καραμπάς 14(2), Πρόφκα 2, Οικονομόπουλος 9(2), Ανδρεόπουλος 13.

 

ΚΑΠ – Αχαγιά ‘82 64-84

Δεκάλεπτα: 19-21, 43-49, 54-69, 64-84.

Διαιτητές: Μπανασάκης, Καρανικόλα Ελ.

ΚΑΠ (Ταυρόπουλος): Ιβκοβιτς 5 (1), Ανδρικόπουλος 7 (1), Θεοδωράκης, Ετζιακά 10, Καρακατσάνης, Ζαχαράκης 5 (1), Πρίτσος 2, Παπουλίδης 15, Ροδοστόγλου 16 (2), Αρσενικός, Τζίμης 4.

Αχαγιά ‘82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 12 (1), Σταμόπουλος 8 (1), Δουλγεράκης 2, Νικολάου 16 (1), Γατσούλης 3 (1), Χρυσανθόπουλος 2, Χαμηλός 6 (2), Λαμπρόπουλος, Δαβάνης 18, Οικονομόπουλος 16 (1).

 

Νέα Ιωνία – ΕΑ Πατρών  76-65

Δεκάλεπτα: 19-12, 46-32, 58-49, 76-65

Διαιτητές: Χουγιάζος, Μαρίγλη

Νέα Ιωνία (Δαμιανίδης): Καρτέρης 14(2), Αλ. Καραθανασόπουλος 7(1), Ηλιόπουλός 3(1), Μ. Καραθανασόπουλος 4(1), Μαυρίδης 7(1), Λαμπρόπουλος 2, Λίτσος 13, Σιούτης 14(1), Κανελλόπουλος 3, Καλασούντας 9.

ΕΑ Πατρών (Σκροπολίθας): Σαρικάς 25(4), Δούρος 6, Κυριακίδης, Καλπακής 3, Φωτιάδης 11, Ζαβέρδας, Καραϊσκάκης 6, Κουμάκης, Παπαδόπουλος 11, Κάντας, Τσουλέας, Χουλιάρας 3.

 

Καλαμάτα ’80 – Μελίσσια 61-65

Δεκάλεπτα: 17-16, 32-30, 46-48, 61-65

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Μαρινάκης

Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Πετρόπουλος, Φραγκέας 2, Παπαγεωργίου 11(1), Χατζής 11(3), Μπάζιος 11, Κοντόπουλος 2, Βούλγαρης 16, Μέντης, Κατσαρέας 8.

Μελίσσια (Σταϊκόπουλος): Κύργιος, Τζιωρτζόπουλος 5, Βαθρακοκοίλης 4, Βούλγαρης 4, Κοντός 13, Κυπαρίσσης 8, Ξηρός 6, Καλογερόπουλος 8(2), Παλαντζάς 9(1), Καραχάλιος 4, Τζέμης 4.

 

Βαθμολογία

1. ΑΟ Ενωση Ιλίου 21

2. Οίαξ ΑΟ Ναυπλίου 20

3. ΑΟ Γλαύκος 20

4. ΑΟ Αχαγιά ‘82 19

5. ΚΑΟ Μελισσίων 19

6. ΑΟ Ακράτα 17

7. ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας 17

8. ΑΓΣ Κεραυνός Αιγίου 17

9. Έσπερος ΑΟΠΑ 16

10. ΚΑΠ 15

11. ΓΣ Απόλλων Σμύρνης 14

12. ΕΑ Πατρών 13

13. ΑΟ Καλαμάτα 1980 12

14. ΑΣ Ολυμπιάδα Ασ. Λεχ. 11

 

Επόμενη αγωνιστική (12η, 14/1)

ΕΑ Πατρών – Οίακας Ναυπλίου

Ν. Ιωνία – Καλαμάτα ‘80

Κεραυνός Αιγίου – Γλαύκος

Απόλλων Σμύρνης – ΚΑΠ

Αχαγιά ‘82 – Ακράτα

Ολυμπιάδα Άσσου – Εσπερος ΑΟΠΑ

Ενωση Ιλίου – Μελίσσια

 

 

2ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Χανιά – Βούρειος ΑΟΛ Χίου 68-67

Λοκρός Αταλάντης – ΟΦΗ 72-67

Άρης Νίκαιας – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 69-75

Ερμής Σχηματαρίου – Νίκη Αμαρουσίου 58-53

Έσπερος Λαμίας – ΑΕΕ Παναγίτσας 88-81

Έσπερος Καλλιθέας – Πεντέλη 67-62

Ρεπό: Άρης Πετρούπολης

 

Φύλλα αγώνα

Ερμής Σχηματαρίου – Νίκη Αμαρουσίου 58-53

Δεκάλεπτα: 18-7, 27-22, 42-29, 58-53

Διαιτητές: Κανελλόπουλος Μ., Μακρόπουλος

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης, Σολομωνίδης): Κοσμετάτος, Πανταζής 18(1), Θωμάς, Γκρινιάρης, Κολοβός 8, Κώνστας 6(2), Λούκας, Σπηλιόπουλος 9(1), Αγγελέτος 4, Τσιριμώκος 11(3), Γυφτονικολός, Μαρμαρινός 2.

Νίκη Αμαρουσίου (Καλλιώρας): Τσεκένης, Δανάς, Μιχαλάκης, Σταμάτης 10(2), Κοντογιάννης 7, Κυπριτζόγλου 5, Σκούταρης 7(2), Κουκάκης 12, Τσεκένης Α. 7(1), Ντέντα 5.

 

ΑΟΚ Χανιά – ΒΑΟΛ Χίου 68-67

Δεκάλεπτα: 26-20, 48-37, 58-54, 68-67

Διαιτητές: Καλαϊτζάκης, Λαζαρίδης

ΑΟΚ Χανιά (Θεοδωράκης): Παπαδάκης, Κουτσαυδής, Αλεξίου 8(1), Υφαντόπουλος 2, Σαράντης 6(1), Μπαγάκης 6(2), Πούρος, Σκαμνάκης 5(1), Αράπης 13(4), Αδοντάκης 13, Τασιούδης 9(1), Κοντογιάννης 6.

ΒΑΟΛ Χίου (Βουλίκας): Μπούμπαρης 11, Σαμιώτης 8, Ανδρουλάκης 9(1), Σουλίκας 4, Γεωργαντάς 2, Αγγελίδης 7(1), Καραφάντης, Τσουρής 13(2), Νακόπουλος, Τρόβας 7(1), Βούτας, Κωνσταντινάκος 6(2).

 

Λοκρός Αταλάντης – ΟΦΗ 72-67

Δεκάλεπτα: 17-18, 37-37, 54-53, 72-67

Διαιτητές: Πόντας, Ραχιώτης

Λόκρος Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής, Ρούζιος 3(1), Μπόλματης 3(1), Μπουλαντζάς 2, Νικολάου, Παναγιωτίδης 20(2), Σάκοτα 14, Μάτος Αν. 21(2), Μάτος Αγγ. 4, Ρετσινάς 5(1).

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαππας, Κρηθινάκης 14(1), Μαϊστρέλης 9(3), Τσερκιτζόγλου 4, Καραλής 15(2), Καρλαύτης 2, Αγαπιάδης 13, Βασιλειάδης 8(1), Πάλλης 2.

 

Άρης Νικαίας – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 69-75

Δεκάλεπτα: 19-13, 33-31, 41-51, 69-75

Διαιτητές: Πλιάκας, Τηγάνης

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Καρυπίδης 9, Στογιάνοβιτς 6(2), Καννάς 3(1), Κοροπούλης 16(2), Θαλασσινός 6(1), Κόλλιας 16, Καπετάνιος 8, Δρίβας 3, Βλάμης 2.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 9, Στραγανιώτης 22(2), Νάτσο 9(1), Ξιούρας 13(3), Κακαργιάς 2, Κόης 9, Σολωμός 7, Ανδρεάτος 4.

 

Έσπερος Λαμίας ΑΕΕ Παναγίτσας 88-81

Δεκάλεπτα: 19-20, 42-47, 64-69, 88-81.

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ., Λελούδας

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς, Μπερτσιμάς, Σέττος 12(2), Πάππος 2, Ρουμελιώτης 8(1), Μαντζούκας, Φύκας Π. 15(1), Παπαργυρόπουλος 30(1), φούντας 1, Δαχρετζής 1, Κατράνας 19(3), Παπανικολάου.

ΑΕΕ Παναγίτας (Κωνσταντινίδης): Σκεμπές 13(3), Καρβούνης 2, Μούντριχας , Αδαμόπουλος 9(1), Θεοδωράκος 2, Μαντζάκος, Περσίδης, Μπέλλος, Γκιζόγιαννης 45(4), Χοτζάλι, Δρακάκης 8, Σβορώνος 2.

 

Βαθμολογία

1. Έσπερος Καλλιθέας 19

2. Πεντέλη 18

3. Ερμής Σχηματαρίου 17

4. Έσπερος Λαμίας 17

5. Λοκρός Αταλάντης 16

6. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 16

7. ΒΑΟΛ Χίου 15

8. ΟΦΗ 15

9. ΑΟΚ Χανίων 14

10. Άρης Νικαίας 13

11. Νίκη Αμαρουσίου 13

12. ΑΕΕ Παναγίτσας 13

13. Άρης Πετρούπολης 12

 

Επόμενη αγωνιστική (12η, 14/1)

ΒΑΟΛ Χίου – Έσπερος Καλλιθέας

Πεντέλη – Άρης Νικαίας

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Λοκρός Αταλάντης

ΟΦΗ – Ερμής Σχηματαρίου

Νίκη Αμαρουσίου – Έσπερος Λαμίας

ΑΕΕ Παναγίτσας – Άρης Πετρούπολης

Ρεπό: Χανιά

 

 

3ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Νικόπολη Πρέβεζας – Νίκη Βόλου 68-72

Φαίακας Κέρκυρας – Φίλιππος Βέροιας 71-64

Πρωτέας Γρεβενών – Ικαροι Τρικάλων  89-38

Ιωνικός – Εύαθλος Πολυκάστρου  74-61

Ζέφυρος – ΓΕ Αγρινίου 73-63

ΑΟΚ Βέροιας – ΑΓΣ Ιωαννίνων 66-64

Ρεπό: ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

 

Φύλλα αγώνα

Φαίακας Κέρκυρας – Φίλιππος Βέροιας 71-64

Δεκάλεπτα: 13-18, 26-33, 53-42, 71-64

Διαιτητές: Τσιαπλής, Κατωτικίδης

Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Κατέχης, Ματενίδης 10 (1), Νεδέλκος 22 (1), Αγάθος, Σπιτιέρης 14 (1), Μακρίδης, Χατζόπουλος 19, Γιώργος, Μαγκανάς 3 (1), Πάλλης, Ούστογλου, Βογιατζής 3 (1).

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Μόρας, A. Τόκας, Π. Τόκας, Τσεσμετζίδης, Π. Βάλλιος 9, Τσιακλαγκάνος 3 (1), Μαρκόπουλος 2, Καβαργύρης 2, Κόθρας 13, Παραπούρας 10 (2), Σουτζόπουλος 15, Κάνταρκος 10.

 

Πρωτέας Γρεβενών – Ικαροι Τρικάλων . 89-38

Δεκάλεπτα: 17-13, 42-18, 65-29, 89-38

Διαιτητές: Τσοκόλης, Κουκουλεκίδης

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Μαρκόπουλος 10(1), Γράβας 15(1), Μιχαηλίδης 16(5),Κολοβός ,Συλλάκος, Κλωναράς 8, Τακίδης 8, Κόττας 8, Μποζιάρης 8, Καλογεράτος 9(2), Τζήμου 5(1), Μητρόπουλος 2.

Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Θεοδώρου 2, Φούντας Γ. 10(1), Φούντας Φ. 7(1), Κορδέας, Χαντζής 7, Μέξης 5, Ντούρβας 3(1), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς, Αργύρης 4(1).

 

Νικόπολη Πρέβεζας – Νίκη Βόλου  68-72

Δεκάλεπτα: 14-16, 25-39, 49-53, 68-72

Διαιτητές: Φούντζηλας, Πετανίδου

Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Βαγενάς 2, Αργυρός, Σουλιώτης, Τσιτσώνης 17(5), Σταμούλης, Κακιούζης 12(2), Παπαμιχαήλ, Μπέλλος, Νίκας 9(1), Μακρόπουλος 5(1), Μπακάλης, Μπάλλας 23(1).

Νίκη Βόλου (Πρέκας): Διγενής 5(1), Στεργιούλας- Παπαζήσης, Γεωργίου 12(2), Αναγνωστόπουλος, Καφάσης, Κουτινάς 24(3), Τσάβες, Βλήτσιος 2, Τσώλης 13(1), Αγάλου-Λωρίτης, Παπακώστας 16(1), Τοκατλίδης.

 

Ζέφυρος – ΓΕ Αγρινίου  73-63

Δεκάλεπτα: 21-15, 35-36, 57-48, 73-63

Διαιτητές: Παζόλης, Γεωργούλης

Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτηλιναίος 9(3), Νικολαϊδης, Αλεξανδρίδης 14(3), Ματενίδης 9, Ουλκέρογλου 3(1),Τσαμόγλου, Καναράς 6(2), Μαυροματίδης 15(1), Τσιόγκας 17, Ζελενίτσας, Βασιλείου, Μάρκου.

ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Αυφαντόπουλος, Ντάλας, Σταμουλάκης 16(3), Λιόκαυτος, Μπεκατώρος, Βούλγαρης, Μπαρούχας 22(2), Μπόσμος 13, Δάρλας 3(1), Βασιλείου 8, Σαπλαούρας.

 

Ιωνικός – Εύαθλος Πολυκάστρου 74-61

Δεκάλεπτα: 12-15, 29-30, 44-44, 74-61

Διαιτητές: Παπανικολάου Γ., Κοντογιάννης

Ιωνικός (Πετρόπουλος): Μητακίδης, Βαρίτης, Ιγγλέζος, Γεωργιάδης 12, Κούτε 2, Μαδεμλής 6, Παουλεάνου, Χαρίστος 13(1), Δελής 2, Γιαννούλης, Σιδηροηλίας 21, Αναστασιάδης 19(3).

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 6(2), Ημερίδης 17, Μπινιάκου 3(1), Τασούδης, Τσινόπουλος 5, Τσελέκης 5, Σιδηρόπουλος 14, Κουτούλας 11(1).

 

Βαθμολογία

1. Φαίακας Κέρκυρας  20

2. Φίλιππος Βέροιας 18

3. Νίκη Βόλου 17        

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 17

5. Πρωτέας Γρεβενών 16

6. Νικόπολη Πρέβεζας 16

7. Ζέφυρος 15          

8. Ιωνικός  14

9. Ικαροι Τρικάλων 14

10. ΑΟΚ Βέροιας 13

11. Εύαθλος Πολυκάστρου 13

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 13      

13. ΓΕ Αγρινίου 12    

*Φαίακας Κέρκυρας και ΑΓΣ Ιωαννίνων έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (12η, 14/1)

Φίλιππος Βέροιας – Νικόπολη Πρέβεζας

Νίκη Βόλου – Πρωτέας Γρεβενών

Ικαροι Τρικάλων – Ιωνικός

Εύαθλος Πολυκάστρου – Ζέφυρος

ΓΕ Αγρινίου – ΑΟΚ Βέροιας

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΑΠΣ Πτολεμαΐδα

Ρεπό: Φαίακας Κέρκυρας                           

 

 

4ος Όμιλος – 11η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Κένταυρος Καλλικράτειας – ΑΟ Πολυγύρου 70-78

ΧΑΝΘ – Αστέρας Σίνδου 77-40

ΓΑΣ Κομοτηνή – Μαντουλίδης  72-66

ΠΣ Ευκαρπίας – Μακεδονικός 63-65

ΜΕΝΤ – Ελευθερούπολη 79-80

Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΕ Κομοτηνής  76-66

Ορφέας Νέου Σκοπού – Αίας Ευόσμου 56-83

 

Φύλλα αγώνα

ΧΑΝΘ – Αστέρας Σίνδου  77-40

Δεκάλεπτα: 23-18, 44-25, 60-33, 77-40

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ., Τσούλης Β.

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Ζούντσας, Ακεψιμαΐδης 13(2), Ελευθεριάδης 2, Ζιάκας 13(3), Θωμαΐδης 7, Γεωργάκης 8, Πέτροβιτς 20(5), Κουτσοκώστας, Ζαμπάκης 2, Κωστίκας 5, Μακούλης, Βλαγκόγιας 7.

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 17(3), Ιωαννίδης 2, Πετρίδης 5, Μπίλιος, Γιαννόπουλος, Αγραφιώτης 7, Χαριζάνης, Ακριτίδης 4, Μυσιρλόγλου 3(1), Σταυρακίδης, Ιατρίδης 2.

 

Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΕ Κομοτηνής  76-66

Δεκάλεπτα: 15-19, 35-38, 51-51, 76-66

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Κεσίδης): Χαρτόπουλος 13(3), Αποστόλου 16(1), Μιθιλλος 3, Σταματέλος 6, Κουκουλίδης 10,Μαχαιριανάκης 24(2), Σπυρόπουλος 4, Κιωτης, Τσουτσούκας,  Ανδρεάδης, Τσαματάνης.

ΑΕ Κομοτηνής (Στοάκης): Καραμανλής, Καραμπίνης 6, Βακρινος 2, Μαγουλας 12(1), Λάτσης 8(1), Βαχαρίδης 7(1), Σπέντζος 21(4), Θεοδωρίδης 7, Κυφωνίδης 2.

 

Ορφέας Νέου Σκοπού – Αίας Ευόσμου 56-83                                                                              

Δεκάλεπτα: 16-20, 22-40, 35-62, 56-83

Διαιτητές: Καρακώστας, Γκέκας

Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Παρίσης 2, Γάτος 15, Κουτσιαντζής 4, Καρακάσης, Ταΐρης 3 (1), Χατζής 19 (1),  Θεοδωρόπουλος, Δρουμαλιάς, Καντζουρίδης, Χαβαλές 8, Φραντζέσκος 2, Δροσινός 3 (1). 

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος): Νησιώτης 10 (1), Νικολούδης 13 (2), Βαρδής 17 (2), Φωτόπουλος 2, Δοξάκης 6 (2), Μπαλτζόπουλος 3, Νικολούδης 13 (2), Τσαούσης 7, Σίσιου, Σεκαδάκης 2, Νέσης 21, Περιστεράκης 2.

 

Κένταυρος Καλλικράτειας – ΑΟ Πολυγύρου 70-78

Δεκάλεπτα: 17-23, 37-46, 59-60, 70-78

Διαιτητές: Καρκαλέτσης, Μαλτέσιος

Κένταυρος Καλλικράτειας (Χατζηαλέξης): Σελεμενάκης 2, Θαλασσινός, Φωτιάδης 3 (1), Γκώνος 24 (4), Πατίκας 2, Παρασκευάς 15 (2), Χανιωτάκης, Ρέμπελος, Δέτσικας 12, Δασκαλάκης 5 (1), Ζωγράφος 5.

ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς):  Χατζηκυριακίδης 5, Πιπιλιάρης 14, Τσιούντος 5, Στεφανίδης, Παυλέας 22 (5), Μπέγος 9 (1), Καραγιαννάκης 9, Νικολόπουλος 2, Νούκαρης 8, Αποστολίδης 2, Μπάρδος.

 

ΠΣ Ευκαρπίας – Μακεδονικός  63-65

Δεκάλεπτα: 22-24, 38-34, 51-50, 63-65

Διαιτητές: Γαζέτας, Γρεκός

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Ψευτογκάς 4, Πούλιος, Θεοδωρόπουλος 3, Κοκκαλιώτης, Γαϊτάνης 6 (2), Χολέβας 12, Ρεδάρης 3 (1), Κολλώτσιος 5 (1), Ουλουσίδης 19 (1), Κόκκουρας 4, Κιούρκας 2, Γκαβέζος 5 (1).

Μακεδονικός (Μύθου): Κοντσές, Ντσιλής 23 (3), Κουτουραντζόγλου 10, Βούλγαρης, Μπαρζού, Χαλάτσης 16 (2), Κομμάτας, Πηλακούτας 8 (2), Λυχριδάς, Κασούρας 8, Μαργαρίτης.

 

ΓΑΣ Κομοτηνή – Μαντουλίδης 72-66

Δεκάλεπτα: 18-10, 37-18, 52-44, 72-66

Διαιτητές:  Δημάδης, Εκίζογλου

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης 12 (4), Μπορμπίδης, Σκέμπη 3, Αθανασίου, Λεχούδης 11 (1), Χατζηδημητρίου 8, Γιωτόπουλος 3 (1), Σιμάκης 14, Παλάσκας, Βελή 13 (2), Μπίτατζης, Χαλίλ 8.

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Γεωργίου 1, Ρόπουτης, Καλόγερος 5 (1), Τσιριλάκης, Μπέλος, Ρεφατλάρι 5 (1), Γκαντίδης 19 (1), Γκίζης 9 (1), Κουτουκτσίδης 10, Γραβάνης 9, Νικολαϊδης 7.

 

ΜΕΝΤ – Ελευθερούπολη 79-80

Δεκάλεπτα: 20-25, 39-40, 62-59, 79-80

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Δολγύρας

ΜΕΝΤ (Νομικός- Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 18 (2), Π. Παπαδόπουλος 17 (2), Μιχαηλίδης 8 (1), Καρανώτας 3, Α. Παπαδόπουλος 14 (3), Ακσεχέρογλου 2, Γιαννούλης 17.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Στυλίδης 33 (3), Γαϊτανίδης, Μασάδης, Θεοδωράκος 7 (1), Απαζίδης 12 , Μανάκας 14 (1), Ιωάννου 6 (2), Βοϊβατόπουλος 7.

 

Βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη 21

2. Μακεδονικός 20

3. ΑΟ Πολυγύρου 20

4. ΜΕΝΤ 18 

5. Αίας Ευόσμου 18

6. ΓΑΣ Κομοτηνή 18

7. ΧΑΝΘ 17

8. Απόλλων Καλαμαριάς  17

9. ΠΣ Ευκαρπίας 16 

10. Μαντουλίδης 15

11. Αστέρας Σίνδου 14

12. ΑΕ Κομοτηνής 14

13. Κένταυρος Καλλικράτειας  12

14. Ορφέας Νέου Σκοπού 11

 

Επόμενη αγωνιστική (12η, 14/1)

Αστέρας Σίνδου – Κένταυρος Καλλικράτειας

ΧΑΝΘ – ΓΑΣ Κομοτηνή

ΑΟ Πολυγύρου – ΠΣ Ευκαρπίας

Μακεδονικός – ΜΕΝΤ

Ελευθερούπολη – Απόλλων Καλαμαριάς

ΑΕ Κομοτηνής – Ορφέας Νέου Σκοπού

Αίας Ευόσμου – Μαντουλίδης

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.