Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (18-19/11/17)

1ος Όμιλος

Ο Ιωνικός συνέχισε την επίδειξη δύναμης στην 7η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Β’ Εθνικής και παραμένει αήττητος αφού επικράτησε άνετα στο ντέρμπι με τον Τρίτωνα. Το Ηράκλειο επέστρεψε στις νίκες εκτός έδρας με τον Πρωτάς Βύλας, ενώ φόρα πήρε το Κορωπί που μέσα στη Νέα Σμύρνη πέτυχε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του.

  • Ιπποκράτης Κω-Διαγόρας Δρυοπιδέων 86-79 (67-67 κ.αγ.)
  • ΑΕΝΚ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 85-76
  • Πρωτέας Βούλας-Ηράκλειο 60-64
  • ΚΑΟ Κορίνθου-Παγκράτι 79-69
  • Ιωνικός Νίκαιας-Τρίτων 104-78
  • Ίκαρος Νέας Σμύρνης-Κορωπί 69-76
  • Πανελευσινιακός-Δάφνη Δαφνίου (22/11)
  • Πανερυθραϊκός-Μανδραϊκός (αναβλήθηκε)

Τα φύλλα αγώνα:

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 86-79 (67-67 κ.αγ.)

Τα δεκάλεπτα: 16-31, 30-43, 50-52, 67-67, 86-79

Διαιτητές: Καρακάσης- Νάστος

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 20, Τρύπας 15(5), Ονάσογλου 12(2), Σκούφης 2, Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 9(1), Λεκάκης 2, Χαρίσης 8(1), Τσακαλέρης 18(2).

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Καραμπαμπάς, Κουκάς 19(4), Καραλής 9(3), Κωνσταντώνης, Πέττας 22(2), Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 12(3), Λυκογιάννης, Κατιάκος 13(1), Καραβανάς 2.

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 79-69

Δεκάλεπτα: 19-17, 30-32, 53-53, 79-69

Διαιτητές: Μαντήλας-Μαγκάφας

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πράττης, Κωσνταντίνου 1, Σακελλαράκης 14, Μακρής 11 (3), Κατσαμάκης 8 (1), Κεφαλάς 11 (2), Καρούζος 13 (3), Σκορδάς 4, Γιανναλέτσος 17 (1), Αντωνόπουλος, Δανιήλ.

Παγκράτι (Χούμπαυλης): Γιαννίκος 12, Καυκής 12 (2), Χριστόπουλος 11 (1), Γεωργοπαπαδάκος 7 (1), Τζάτζας 3 (1), Μήτσιαλος 12, Λυτόπουλος 4, Ξιούρας 2, Μπένος 11, Γερονίκος, Φάσουρας.

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΕΦAOΖ 85-76

Τα δεκάλεπτα: 12-19, 37-33, 59-58, 85-76

Διαιτητές : Παπαφωτίου-Πλιάκας

Νέαα Κηφισιά (Λιόγας, Λαδικός) : Καμαριανός 16(1), Μοσχοβίτης 20(1), Κεφαλάς 8(1), Μαρίνος 2, Ντουζίδης 8(2), Χαϊκάλης 2, Χατζηνικόλας 9(1), Ψαρόπουλος 20(2), Πρέκας, Μανούσος.

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Εμμανουιλίδης 3, Γκαβασιάδης 17(1), Σαμοθράκης 19, Κοψιάς, Γρατσιάτος, Καστανιώτης 6, Αλεξανδρόπουλος, Τσιτσιγιάννης 3(1), Υφαντής 14(2), Παπαρέγκας 14(3)

ΠΡΩΤΕΑΣ Β. – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 60-64

Δεκάλεπτα: 17-15, 26-28, 48-46, 60-64

Διαιτητές:Κωνσταντινίδου-Σταθόπουλος

Πρωτέας Βούλας (Ποδαράς, Τερζής): Μπάλας 2, Αγγελόπουλος 6, Ματαλιωτάκης 1, Παπάδης 3, Ματσάγγος 3 (1), Αθηνιώτης 11 (1), Αυγενικός 6 (1), Τοπάλης 4, Βαρδαβάς 8, Γάργαλης 5 (1), Μόρφης 2, Καματερός 9.

Ηράκλειο (Μακράκης): Κίτσος, Γωνιανιάκης, Σταμπουλής 18 (1), Μποχωρίδης 7 (1), Λάκκας 4, Μαραγκουδάκης, Λιανός 14(1), Πρωτογεράκης 1, Καλατζής, 4, Χάλαρης 12, Παπαδάκης 4, Μηλαθιανάκης.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 7 αγώνες)

1. Ιωνικός 6-0 12*

2. Τρίτων 5-2 12

3. Ηράκλειο 5-2 12

4. Ιπποκράτης 4-3 11

5. ΚΑΟΚορίνθου 4-3 11

6. Παγκράτι 3-4 10

7. Διαγόρας Δρ. 3-4 10

8. ΑΕΝΚ 3-4 10

9. ΕΦΑΟΖ 3-4 10

10. Πρωτέας Β. 3-4 10

11. Δάφνη Δ. 4-1 9 **

12. Μανδραϊκός 3-3 9*

13. Πανερυθραϊκό 3-3 9*

14. Κορωπί 2-5 9

15. Ικαρος Ν. Σμ. 1-6 8

16. Πανελευσινιακός 1-5 7*

** Εχει δύο αγώνες λιγότερους

* Εχουν από έναν αγώνα λιγότερο

 

2ος Όμιλος
Οι Ίκαροι Σερρών έχασαν έδαφος στα Φάρσαλα, που πήραν τη νίκη στο νήμα, με τον Χαρίλαο Τρικούπη να μένει μόνος πρώτος.

Τα αποτελέσματα

  • Χαρίλαος Τρικούπης-Ανατόλια 65-61
  • Χαλκηδόνα-Μαχητές/Πειραματικό 72-63
  • Στρατώνι-Ερμής Λαγκαδά 66-68
  • Φάρσαλα-Ίκαροι Σερρών 75-73
  • Γέφυρα-Τιτάνες Παλαμά 61-59
  • Ευρώπη Πευκοχωρίου-Ασπίς Ξάνθης 71-59
  • Ελίμεια-Καβάλα 55-74
  • Ρεπό: Αγρίνιο

Οι αγώνες αναλυτικά

ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Μαχητές/Πειραματικό 72-63
Διαιτητές: Θεοδώρου-Τσιρτσιμάλης
Δεκάλεπτα: 17-16, 38-26, 60-49, 72-63
ΓΑΣ Χαλκηδόνας (Οκλαλιώτης): Πετρίδης 14(2), Μαρκίδης, Μαραπίδης 7(1), Μπατάκας 6 , Μάντζος 16(4), Πεταλωτής 12, Γκοτζαγιάννης 13 , Παναγιώτου 2, Κουλαξής 2 .
Μαχητές/Πειραματικό (Γεροφωτης): Βογιατζής 8(2), Αρνίδης 9(3), Δήμας 5(1), Χατζημιχαηλίδης 2, Στόλης 18, Κωνσταντινίδης, Μπάκος 4, Παπαδόπουλος 5, Βαγιάτης , Βελισσαρίου 12(2).

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Ασπίδα Ξάνθης 71-59
Διαιτητές: Φούντζηλας-Γαζέτας
Δεκάλεπτα: 17-10, 39-20, 56-38, 71-59
Ευρώπη Πευκοχωρίου (Πλατής): Αμπατζίδης 3(1), Τσιμπής , Τζουβάρας 13(1), Μαυρίδης 12, Καραμπέκης 12(1), Μυλωνίδης 10(1), Κιγμέτογλου 7, Σικαλίδης 2, Θεοδωρίδης 7, Δανάκης 5(1).
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 2, Παπαδάκης 18(3), Γρούδος 4, Τσιόγκας 7(2), Κλωνάρας 4, Ανθής , Κουτσογιάννης 4, Γκέλιος 17(1), Απιδόπουλος 3, Θεοδωρίδης , Σαββίδης.

Χαρίλαος Τρικούπης-Ανατόλια 66-61
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Κοτσίρης
Δεκάλεπτα:24-16, 38-34, 55-52, 66-61
Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Γυφτάκης 5(1), Βουρνάς 2, Λειβαδάς, Ντόβας 1, Ξηρός 2, Μουράτογλου 9(1), Σταυρόπουλος 8, Περρωτής 14, Καραγκιολίδης 4, Αδαμόπουλος 4, Πολίτης 17(2).
Ανατόλια (Γκαιτατζής): Πρωτούλης 7(1), Βλάχος 13(3), Λεμονάκης, Γαλανίδης 8(1), Ζαφειρούδης, Συμεωνίδης 11, Σταματόγιαννης 2, Ζώτος 5(1), Βεργίνης, Καραποστόλου 15(2).

Στρατώνι-Ερμής Λαγκάδα 66-68
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ.-Γερακίνης
Δεκάλεπτα:19-10, 32-28, 51-53, 66-68
Στρατώνι (Χατζούδης): Σπύρας 13 (2), Μητσάκης 5, Καραμανώλης 8 (2), Σαμαράς 3 (1), Φλιάτης Ι. 1, Λευκαδίτης, Φλιάτης Γ 5 (1), Πολιτόπουλος 10 (2), Δασκαλόπουλος 21.
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Μίνου 5 (1), Ελευθεριάδης 14 (2), Τοπουζίδης 5 (1), Μάρουσιτς 3, Παρίτσης 7 (2), Γκαμόρας 19 (1), Καικλής 2, Μέλλιος, Αβοκάτος 3 (1), Κοτσάνος 12.

Ελίμεια-Καβάλα 55-74
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Παπαγερίδης
Δεκάλεπτα: 13-15, 29-29, 45-59, 55-74
Ελίμεια (Δημόπουλος): Τσιρεκας, Σταυρακης, Μαλουτας 10 (2), Σουπουρας 5 (1), Τσιαμης, Πεχλιβανιδης, Κούβελας Τσουκας , Νικολαου 14, Μαλιουρας 5, Μακρης 12 (1), Τσιμιδης 9,
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάγκιε 15, Παντόπουλος, Μιχάλογλου 14 (4), Καπινιάρης 3, Τάγαρης 4, Πλιούκας 9 (3), Κουμλέλης, Πιεβάλιτσα 12, Καραθανάσης 8 (2), Χονδρόπουλος 3 (1), Παππάς 6 (2).

Φάρσαλα-Ίκαροι Σερρών 75-73
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Κοϊμτζόγλου
Δεκάλεπτα: 22-21, 40-41, 62-54, 75-73.
Φάρσαλα (Πέρκος): Νικολόπουλος 22 (5), Σαββίδης 7(1), Αναγνωστόπουλος Χ. 7(1), Σιόλογκας 12, Αναγνωστόπουλος Γ. 27(2), Ντίνος, Συνετός, Λούτας, Λιούπης, Τέλλιος, Μακρής.
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης 2, Γρίψιος 8(2), Γεωργιανός 7(1), Γκάτζιας 15(1), Φώτογλου 12, Κακιούζης 22, Θολιώτης 7(1), Σιδερίδης, Μιχαηλίδης, Κούτζιας, Στρατής, Τοπάλης.

Γέφυρα – Τιτάνες Παλαμά 61-59
Δεκάλεπτα: 8-26, 33-40, 49-52, 61-59
Γέφυρα (Καραμουσαλίδης): Νικολαΐδης 9, Γιαμούκης 2, Κολοκοτρώνης 5 (1), Παπαδόπουλος 2, Ταουσάνης 12, Σιώμος 15, Σιώπης 10, Μπίσκας 6 (2), Γαρέζος.
Τιτάνες Π. (Φόρος): Τσούμας 3 (1), Γεωργαντάς 5, Μηλιώνης 18 (4), Μακρής 6 (2), Μούμογλου 3, Μανδαλάκης 11 (1), Αποστολάκης 13, Κουσιάντζας, Μπιζιώτης.

Η βαθμολογία
1. Χαρίλαος Τρικούπης 13 (6-1)
2. Ίκαροι Σερρών 12 (5-2)
3. Ερμής Λαγκαδά 12 (5-2)
4. Φάρσαλα 11 (4-3)
5. Μαχητές/Πειραματικό 11 (4-3)
6. Καβάλα 10 (4-2)*
7. Στρατώνι 10 (3-4)
8. Ανατόλια 10 (3-4)
9. ΓΑΣ Χαλκηδόνας 10 (3-4)
10. Ευρώπη Πευκοχωρίου 10 (4-2)*
11. Ασπίδα Ξάνθης 9 (3-3)*
12. Γέφυρα 8 (2-4)*
13. Αγρίνιο 8 (2-4)*
14. Ελίμεια 7 (1-5)*
15. Τιτάνες Παλαμά 6 (0-6)*
*Με ματς λιγότερο

Πηγή: ΕΟΚ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.