Β’ Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, αγώνες

Ο ασταμάτητος Ιωνικός έκανε επίδειξη δύναμη επι του Ιπποκράτη στο ντέρμπι της 18ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής, αποτέλεσμα που εκμεταλλεύτηκε ο Διαγόρας Δρυοπιδέων περνώντας στην δεύτερη θέση, ενώ και ο Τρίτων έπιασε την ομάδα της Κω.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ – 18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ιωνικός Ν. – Ιπποκράτης 93-71

Δάφνη Δ. – ΑΕΝΚηφισιάς 80-77

Τρίτων – Πανερυθραϊκός 88-81

Κορωπί – Πρωτέας Β. 66-54

Διαγόρας Δρ. – ΚΑΟΚορίνθου 83-69

ΕΦΑΟΖ – Παγκράτι 102-107

Νικηφόρος Μαν. – Ηράκλειο 92-80

Ικαρος Ν.Σμ. – Πανελευσινιακός 72-70

Τα φύλλα αγώνα

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 93-71

Δεκάλεπτα : 19-19, 46-43, 65-54, 93-71

Διαιτητές : Δημόπουλος- Καρακάσης

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης) : Θ.Βασιλόπουλος, Κοντραφούρης, Κουντουράς 3 (1), Καράμπουλας 21 (3), Βουγιούκας 9, Πετροδημόπουλος 12, Χατζηκυριάκος 2, Μπατής 8 (2), Βασιλόπουλος 5 (12 ασίστ), Κανονίδης 13, Παπαδόπουλος.

Ιπποκράτης (Κουλουριώτης) : Κουμπούρας 22 (3), Τρύπας 6 (2), Ονάσογλου 9 (1), Σκούφης 11 (3), Καταβαίνης 1, Ασημακόπουλος 17 (1), Λεκάκης 2, Χαρίσης 9, Τσακαλέρης, Γιουσέμογλου 1.

ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 92-80

Δεκάλεπτα: 24-16, 53-41, 77-60, 92-80

Διαιτητές: Ρίζος-Μαγκαφάς

ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος (Μπεκές): Γεωργοπαπαδάκος 12 (2), Ψυλέας 18 (1), Καραμπάτσος 22 (4), Παπαπέτρος, Τζιβελέκας 7 (1), Γκαϊτάσοφ 7 (1), Βαφιάς 5 (1), Κούσουλας 21 (2), Κουτσόπουλος, Παπανικολάου.

Ηράκλειο (Μακράκης): Κίτσος 2, Μποχωρίδης 9 (2), Λάκκας 21 (3), Πετράκης 2, Λιανός 11 (1), Πρωτογεράκης 13, Καλατζής, Χάλαρης 12, Παπαδάκης 10 (2).

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 72-70

Δεκάλεπτα: 12-18, 31-40, 49-58, 72-70

Διαιτητές: Αποστολίδης-Μαγκουνής

SYNERGY Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Καρακώστας) : Γοργόνης 18(4), Βελιζιώτης 3(1),Γραμματικός 5(1),Σπυρόπουλος 6(2),Βούζας 8(2),Λάβαρης 5(1),Δορκοφίκης 23(2),Μιχαλόπουλος 4,Ζούκας, Δαρμογιάννης.

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης) : Αβραμίδης 3,Κελαιδής 23 (5),Νικολακόπουλος 19(3),Ηλιάδης 5(1),Ζούμπος 5,Τζιάλλας 2, Στέφος 8,Δούκας 2,Φωτόπουλος,Ματζιώρης 3.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 86-81

Δεκάλεπτα: 15-25, 34-45, 59-64, 86-81

Διαιτητές: Τσαρούχα, Θεοδωρόπουλος

Τρίτωνας (Μιχελάκος) : Ευστρατίου 4, Κούτουλας 13 (3), Φράγκος, Καλαντζής 3, Τασόπουλος 20, Ντιμπ 16 (2), Θυμνιός 10, Ζησόπουλος, Δαμιανάκος, Γκαβανόπουλος 20 (3), Κουκουνιάς, Βερτούδος.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 9, Στεργίου, Καλλιανιώτης 12 (4/6 τρίπ.), Δερμιτζάκης 4, Τσακίρης 3, Σκάνδαλος 5, Γιαουρτόγλου 12 (4), Αντωνίου 12 (4/5 τρίπ.), Μακρόπουλος 14 (5/6 δίπ.), Σταθόπουλος 10, Μπακοδήμος, Κωνσταντινόπουλος.

ΚΟΡΩΠΙ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 66-54

Δεκάλεπτα: 19-22, 33-36, 45-47, 66-54

Διαιτητές: Καραβίτης-Αναστασίου

Κορωπί (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 6 (2), Γκοντόπουλος 9 (2), Σερέτης 2, Αγόρης 11 (1), Σιμιτζής 5 (1), Σπανός 13 (3), Γκίνης, Μαλτέσιος 17, Πέτς.

Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Μπάλας, Αγγελόπουλος 9, Ματαλιωτάκης 18, Αθηνιώτης, Αυγενικός 7, Τοπάλης 15 (2), Βαρδαβάς, Μόρφης 5 (1).

ΕΦΑΟΖ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 102-107

Δεκάλεπτα : 20-23, 42-40, 60-61, 82-82 (κ.α.), 94-94 (α’ παρ.), 102-107

Διαιτητές : Τσαχάκης-Μαγκουνής

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας) : Παπαφλωράτος 2, Εμμανουηλίδης 30 (3), Γκαβασιάδης 33 (3), Κοψιάς 2, Γρατσιάτος 9 (1), Αλεξανδρόπουλος, Σαμοθράκης 9, Καστανιώτης, Σαρλής 2, Τσιτσιγιάννης 5 (1), Παπαρέγκας 10 (1).

Παγκράτι (Κουστένης) : Κούτρας 6 (2), Καυκής18 (2), Γιαννίκος 6, Γεωργοπαπαδάκος 24 (4), Λυτόπουλος 6, Τζατζάς15 (4), Χριστόπουλος 14 (2), Ξιούρας , Μπένος 18.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΚΑΟΚ 83-69

Δεκάλεπτα: 19-17, 44-34, 63-52, 83-69

Διαιτητές: Κοτσίμπος-Ντάνος

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Κουκάς 12 (2), Λυκογιάννης 8, Καραλής 9 (3), Κωνσταντωνάκος 2, Πέττας 22, Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 12 (4), Παπαδολιάς 8, Κατιάκος 5, Καραβανάς 3, Μπιμπούδης, Τσέρσακ

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πράτης 3 (1), Σακελλαράκης 11, Μακρής 12 (1), Κατσαμάκης, Κεφαλάς 8, Δανιήλ 1, Γεωργούλης 7 (1), Αντωνόπουλος 9 (1), Σκόρδας 8, Γιανναλέτσος

Βαθμολογία

1.Ιωνικός Ν. 17-1 35

2.Διαγόρας Δρ. 13-5 31

———————-

3.Ιπποκράτης 12-6 30

4.Τρίτων 12-6 30

5.Πανερυθραϊκός 11-7 29

6.Νικηφόρος Μάν. 10-8 28

7.Ηράκλειο 9-9 27

8.Πρωτέας Β. 8-10 26

9.ΚΑΟΚορίνθου 8-10 26

10.ΕΦΑΟΖ 7-11 25

11.Παγκράτι 7-11 25

12.Κορωπί 7-11 25

——————————–

13.ΑΕΝΚηφισιάς 6-12 24

14.Πανελευσινιακός 6-12 24

15.Δάφνη Δ. 6-12 24

16.Ικαρος Ν.Σμ. 5-13 23

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/2)

Ιπποκράτης – Δάφνη Δ.

ΑΕΝΚηφισιάς – Τρίτων

Πανερυθραϊκός – Κορωπί

Πρωτέας Β. – Διαγόρας Δρ.

ΚΑΟΚορίνθου – ΕΦΑΟΖ

Παγκράτι – Νικηφόρος Μαν.

Πανελευσινιακός – Ηράκλειο

Ικαρος Ν.Σμ. – Ιωνικός Ν.

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι  Καβάλα και Χαρίλαος Τρικούπης επικρατώντας της Χαλκηδόνας και των Τιτάνων Παλαμά αντίστοιχα.

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:

Τιτάνες Παλαμά-Χαρίλαος Τρικούπης 69-77

Καβάλα-Χαλκηδόνα 89-67

Ασπίς Ξάνθης-Στρατώνι 66-69

Αγρίνιο-Φάρσαλα 67-65

Ανατόλια-Ίκαροι Σερρών 69-76

Μαχητές Δόξας Πεύκων-Ερμής Λαγκαδά 62-51

Πευκοχώρι-Γέφυρα 79-40

Ρεπό: Ελίμεια

Τα φύλλα αγώνα

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ-ΓΕΦΥΡΑ 79-40

Διαιτητές: Μπακάλης – Ζαχαριάδης

Δεκάλεπτα: 25 – 14, 46 – 26, 64 – 38, 79 – 40

Πευκοχώρι (Μελετιάδης): Αμπατζιδης 13(3), Tσιμπής 7(1), Λαζαρίδης, Tζουβάρας 12 (2), Mαυρίδης 9 (1), Mυλωνίδης 11(1), Kιγμέτογλου 11(1),  Σικαλίδης 7, Θεοδωρίδης 9, Παπαδοπουλος

Γέφυρα (Ρόδας): Νικολαΐδης, Καζαμίας, Γιαμούκης 3(1), Κολοκοτρώνης 2, Γαρεζος 5, Παπαδόπουλος 14(4), Σιώπης 14(2), Ταουσάνης 2, Μπίσκας, Ευσταθιάδης

ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 62-51

Διαιτητές: Θεοδώρου-Φουτζήλας

Δεκάλεπτα: 15-8, 33-30, 48-45, 62-51

Μαχητές Δόξας Πεύκων (Γεροφώτης): Βογιατζής 7 (1), Ζαχάρης, Καραγιαννίδης 3 (1), Αρνίδης 6 (2), Δήμας 3, Παπαδόπουλος 8, Χατζημιχαηλίδης 14 (2), Στόλης 11 (1), Κωνσταντινίδης 3, Μπάκος 5 (1), Βαγιάτης 2, Βαντερλής.

Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Αμπατζάς 7, Μήνου, Ελευθεριάδης 2, Τοπουζίδης 14 (3), Μάρουσιτς 5 (1), Πιλκούδης, Δημητρακάς 5 (1), Γκαμούρας 7, Κοτσάνος 8, Χριστοδούλου 3

ΑΓΡΙΝΙΟ-ΦΑΡΣΑΛΑ 67-65

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Κοτσίρης

Δεκάλεπτα: 21-19, 33-31, 53-48, 67-65

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 10, Μπερερής 4, Κυριλής Θ. 3, Μουρατίδης 14 (1), Γκρέκας 5, Κυριλής Δ. 6 (2), Τάσσος 8, Κασαμπαλής 8, Μήτσου 6 (1), Σταύρου 2, Ρέντζιος, Τάγκας 1

Φάρσαλα (Πέρκος): Νικολόπουλος 15 (3), Σαββίδης, Αναγνωστόπουλος Χ. 6 (2), Σιόλογκας 17, Αναγνωστόπουλος Γ. 16 (2), Καραδήμας, Μακρής 4, Χαιρετίδης 7 (1), Σινετός, Λιούτας

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ-ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 69-77

Διαιτητές: 18-16, 33-38, 54-53, 69-77

Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας

Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 1, Τσούμας, Γεωργατζάς 19(2), Κατσαδούρος, Μακρής 9(3), Μούμογλου 12, Μανδαλάκης 20(2), Αποστολάκης 8.

Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Γυφτάκης 3, Βουρνάς 13(1), Ντόβας 6, Ξηρός, Μουράτογλου 16(1), Τριπολίδης Δ., Καραγκιολίδης 8(1), Αδαμόπουλος 9, Πολίτης 22(2).

ΚΑΒΑΛΑ-ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 89-67

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Εκίζογλου

Δεκάλεπτα: 23-19, 49-41, 74-50, 89-67

Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 20(2), Παντόπουλος 4, Μιχάλογλου 18(4), Καπινιάρης 12(1), Τάγαρης 4, Μπανάσας 2, Αθανασιάδης 3(1), Κουμλελής, Πιεβάλιτσα 7, Χονδρόπουλος 9(3), Παπάς 12(2).

Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Πετρίδης 12(1), Μαρκίδης, Μαραπίδης 12(3), Παπαδόπουλος, Λαΐδης 2, Πεταλωτής 8(1), Σεφερίδης 14(2), Μάντσος, Μπατακος 2, Παπας 17(2), Παναγιώτου.

ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 66-69

Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν.-Παπαδόπουλος Χαρ.

Δεκάλεπτα: 15-17, 30-36, 40-44, 66-69

Ασπίς Ξάνθης (Ιωαννίδης): Αμούτζιας, Παπαδάκης 8, Γρούδος 12, Σιόγκας 10 (2), Σαββίδης, Κλωνάρας 2, Ανθής, Κουτσογιάννης 11, Γκέλιος 15 (2), Απιδόπουλος 4, Θεοδωρίδης, Μασμανίδης 4.

Στρατώνι (Χατζούλης): Μητσάκης 6, Δελλίδης 7 (1), Σαμαράς 9 (2), Φλιάτης Ι. 17, Λευκαδίτης, Φλιάτης Γ. 17 (2), Πολιτόπουλος 2, Δασκαλόπουλος 11 (1).

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 69-76

Διαιτητές: Φακίτσας-Γερακίνης

Δεκάλεπτα: 19-20, 42-40, 52-62, 69-79

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πρωτούλης 2, Βλάχος 6(2), Γαλανίδης 7(1), Ζαφειρούδης 4(1), Συμεωνίδης 12, Σταματογιάννης 10(1), Ζώτος 12, Καραποστόλου 10(2)

Ικαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γρίψιος 20(3), Γεωργιανός 13(3), Γκάτζιας 17(2), Φωτογλου 2, Κακιούζης 24, Δαλαγκόζης, Σιδερίδης, Τράκας, Τσέλιος, Τοπάλης, Θολιώτης, Χαλκούσης

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες):

1. Καβάλα 31 (14-3)

2. Χαρίλαος Τρικούπης 31 (14-3)

——————————————–

3. Ίκαροι Σερρών 30 (13-4)

4. Ανατόλια 28 (11-6)

5. Ερμής Λαγκαδά 27 (10-7)

6. Πευκοχώρι 27 (11-5)*

7. Αγρίνιο 26 (9-8)

8. Στρατώνι 26 (9-8)

9. Φάρσαλα 26 (9-8)

10. Μαχητές Δόξας Πεύκων 25 (8-9)

11. Ασπίς Ξάνθης 23 (6-11)

——————————————–

12. Γέφυρα 22 (6-10)*

13. Χαλκηδόνα 21 (4-13)

14. Ελίμεια 18 (2-14)*

15. Τιτάνες Παλαμά 18 (1-16)

(*) Έχουν δώσει το ρεπό τους

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25/2):

Χαρίλαος Τρικούπης-Καβάλα

Χαλκηδόνα-Ασπίς Ξάνθης

Στρατώνι-Αγρίνιο

Φάρσαλα-Ανατόλια

Ίκαροι Σερρών-Μαχητές Δόξας Πεύκων

Γέφυρα-Ερμής Λαγκαδά

Πευκοχώρι-Ελίμεια

Ρεπό: Τιτάνες Παλαμά

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.