Βροχή τα γκολ στο Θρίαμβος Λούρου- Αμβρακικός Βόνιτσας

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 17 Φεβρουαρίου στο δημοτικό στάδιο Λούρου ο αγώνας της 22ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον Θρίαμβο Λούρου και τον Αμβρακικό Βόνιτσας.

Ένας αγώνας με πολλά γκολ, ανατροπές στο σκορ που τελικά ήρθε ισόπαλος με σκορ 4-4. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 20’ με τον Νταλιάρδα, ενώ στο 35’ έκαναν το 2-0 με κεφαλιά του Μπεκιάρη, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κούτσικος σκόραρε για το 0-3, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-3 με τον Χαλάστρα. Στο 70΄ ο Κούτσικος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα έκανε το 1-4 και εκεί που έδειχνε ότι το ματς είχε κριθεί ο Γεωργίου με πέναλτι στο 80’ μείωσε σε 2-4 και στο 85’ με απευθείας φάουλ ο ίδιος παίχτης διαμόρφωσε το 3-4. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μάκης Δήμας με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 4-4.

Διαιτητής: Κωνσταντίνου Η.

Βοηθοί: Σίσκας Σ- Ράπτης Χ.

Θρίαμβος Λούρου(Μπαλάφας): ΠΕΤΡΟΥ, ΣΑΚΚΟΣ, ΚΩΣΤΑΣ(61’ ΚΟΛΙΟΣ Π.), ΔΗΜΑΣ, ΓΚΟΥΡΑΣ(46’ ΔΗΜΑΣ Θ.), ΠΑΝΟΥ, ΜΠΡΟΥΒΑΣ, ΤΖΑΦΕΡΗΣ(46’ ΚΑΡΠΟΥΖΟΣ), ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΚΟΛΙΟΣ Γ..

Αμβρακικός Βόνιτσας(Φίντζος): ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ, ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΟΣ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ, ΜΑΡΓΕΤΗΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ-ΣΑΡΤΖΗΣ, ΝΤΟΝΤΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΘΕΡΙΑΝΟΣ, ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ, ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ(ΡΕΠΠΑΣ), ΜΠΑΚΟΧΡΗΣΤΟΣ.