Β’Εθνική: Αποτελέσματα 28ης Αγωνιστικής

Για την 28η Αγωνιστική της Β’ Εθνικής ο Διαγόρας Δρυοπιδέων κέρδισε με 82-81 τον Πανελευσινιακό και σε συνδυασμό με την ήττα του Ιπποκράτη Κω ανέβηκε στην Α2 Ανδρών.

Στον 2ο Ομιλο ο Χαρίλαος Τρικούπης εξασφάλισε την άνοδό του στην Α2 μετά την νίκη του με 74-63 επί της Χαλκηδόνας.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Πρωτέας Βούλας-Ιπποκράτης Κω 82-69

Πανερυθραϊκός-ΑΕΝ Κηφισιάς 71-67

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Πανελευσινιακός 82-81

ΚΑΟ Κορίνθου-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 73-64

ΑΟ Παγκρατίου-Ιωνικός Νίκαιας 77-104

Ηράκλειο-Δάφνη Δαφνίου 74-77

ΓΣ Μάνδρας-Τρίτων  77-63

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΓΣ Κορωπίου 82-85 (76-76 κ.α.)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 82-69

Δεκάλεπτα :  22-15,38-36,56-52,82-69

Διαιτητες : Λογοθέτης, Σταθόπουλος

Πρωτέας Βούλας  (Βλαχος,Τερζής) : Αγγελόπουλος 16(1), Βαρδαβάς 2, Αθηνιώτης 2, Ματαλιωτάκης 22, Μόρφης 11(3) , Μπάλας,  Τοπάλης 5(1) , Καματερός , Γάργαλης 12(3) , Αυγενικός 12(2) , Ματσάγγος  , Λάτσης.

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης) : Καραθωμάς 4 , Κουμπούρας 26(2) , Τρύπας 3(1) , Σκούφης 2 , Ασημακόπουλος 17(1) , Λεκάκης 1 , Χαρίσης 11 , Τσακαλέρης 5(1) , Καταβαίνης.

ΕΦΑΟΖ – ΚΟΡΩΠΙ 82-85

Δεκάλεπτα :  26-9, 43-37, 58-58, 76-76, 82-85 (παρ.)

Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος-Τσαχάκης

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας) : Παπαφλωράτος 11 (3), Γκόντγουϊν 16 (5), Γκαβασιάδης 16 (2), Κοψιάς 2, Ξύδης 15 (2), Σαμοθράκης 4, Στάθης 4, Τσιτσιγιάννης 9 (1), Γεωργιάδης 2, Παπαρέγκας 3.

Κορωπί (Παπαδόπουλος) : Δενδρινός 7 (1), Μπουρδάνος 10 (2), Γκοντόπουλος 19 (3), Αγόρης, Σιμιτζής 18 (2), Σπανός 21 (4), Μαλτέσιος 10, Πετς.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 82-81

Δεκάλεπτα : 19-13, 48-29, 63-53, 82-81

Διαιτητές :  Αργυρούδης-Τσολάκος

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης) :Μπιμπούδης, Κούκας 19 (5), Λυκογιάνης 7 (1), Καραλής 5 (1), Κωνσταντώνης 9 (3), Πέττας 20, Καρασταμάτης, Κατιάκος 15, Καλλίλας, Καραβανάς 7

Πανελευσινιακός (Χούμπαυλης) : Νικολακόπουλος 3 (1), Κελαϊδής 31 (7), Ηλιάδης 5, Ρόκκας 5 (1), Ζούμπος 16 (3), Τζιάλας 2, Στέφος 12, Φωτόπουλος 3 (1), Ματζιώρης 4.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 77-104

Δεκάλεπτα: 18-27, 41-57, 55-87, 77-104

Διαιτητές :  Φραγκούλη-Ουσταμπασίδης

Παγκράτι (Κουτσένης): Κούτρας 9(1), Καυκής 9(1), Χριστόπουλος 7(1), Γεωργοπαπαδάκος 14(2) , Γιαννίκος 3(1), Σφηκάκης, Τζάτζας 9(3), Λυτόπουλος 2, Φάσουρας 3, Ξιούρας 4, Μπένος 15, Γερονικος 2 .

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Κοντραφούρης, Καράμπουλας 23, Κατράνης, Πετροδημόπουλος 6, Παλαιοχωρίτης 3(1), Μπατής 7(1), Βασιλόπουλος 24(5 τριπ., 13 ασ.), Κανονίδης 19(2), Κατούφας 9, Βασιλόπουλος Θοδ., Παπαδόπουλος 7(1), Κουντουράς 3(1).

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 74-77

Δεκάλεπτα: 12-22, 23-38, 43-57, 74-77

Διαιτητές : Κωνσταντινίδου-Νάστος

Ηράκλειο (Μακράκης): Γουμενάκης, Λάκκας 8, Μηλαθιανάκης, Παπαδάκης 5, Λιανός 15 (1), Πρωτογεράκης 4, Καλατζής 2, Χάλαρης 26, Πετράκης 14 (1).

Δάφνη Δαφνίου (Σορώτος): Γεωργούτσος 8, Κουφόπουλος, Καπώνης 4, Χρυσός, Σώφρονας 6 (2), Γκίνης 17 (4), Μιχόπουλος 8 (1), Γκουζέλης 10 (1), Τσιάκος 15, Τσελεμπής 9 (1).

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 73-64

Δεκάλεπτα : 24-9, 40-29, 59-45, 73-64

Διαιτητές : Μακρής-Τσιμπούρης

KAO Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Πράτης 9 (3), Σακελλαράκης 12, Μακρής 11 (1), Κατσαμάκης 5, Κεφαλάς 8 (1), Δανίηλ 12 (2), Γεωργούλης 2, Αντωνόπουλος 5, Σκορδάς, Γιανναλέτσος 9

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Καρακώστας) : Γοργόνης 4, Μελισσουργός 6, Βελιζιώτης  (1), Γραμματικός 4, Σπυρόπουλος 3 (1), Βούζας 22 (1), Λαβάρης 5 (1), Δορκοφίκης 6 (1), Μιχαλόπουλος 2, Ζούκας 8.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 71-67

Δεκάλεπτα: 14-16, 31-36, 46-53, 71-67

Διαιτητές: Αναστασίου-Γιακείμμη

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Στεργίου, Καλλιανιώτης 21 (6/8 τρίπ., 12 ριμπ.), Δερμιτζάκης 2, Τσακίρης 2, Σκάνδαλος 4, Γιαουρτόγλου 18 (3), Λέπουρης, Αντωνίου 13 (2), Μακρόπουλος 6 (11 ριμπ.), Σταθόπουλος 5, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος.

ΑΕΝΚ (Λιόγας): Καμαριανός 16, Μοσχοβίτης 7, Κεφαλάς 7 (1), Μαρίνος, Μανούσος, Ντουζίδης, Χαϊκάλης 4, Χατζηνικόλας 9, Πρέκας 2, Ψαρόπουλος 22 (2).

ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 77-63

Δεκάλεπτα : 22-13, 41-37, 59-52, 77-63

Διαιτητές : Παπαθανασίου-Πλιάκας

ΓΣ Μάνδρας (Καλογήρου) : Τζιβελέκας 8 (2), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Κούσουλας 25 (2), Καραμπάτσος 6 (2), Παπαπέτρος, Γκαϊντάσοφ 4, Μουστόπουλος 14, Βαφειάς 2, Γεωργοπαπαδάκος 10 (1), Ψυλέας 8 (1).

Τριτωνας (Μιχελάκος) : Ευστρατίου, Κούτουλας 2, Φράγκος, Καλατζής, Ζησόπουλος, Ντίμπο 13 (1), Θυμνιός 21, Καραδολάμης 8, Δαμιανάκος, Γκαβανόπουλος 10 (1), Κουκουνιάς 6, Βερτούδος 3.

Βαθμολογία (σε 28 αγώνες):

1. Ιωνικός Νικαίας 55 (27-1)

2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 50 (22-6)

3. Ιπποκράτης Κω 47 (19-9)

4. Τρίτων 44 (16-12)

5. Πρωτέας Βούλας 43 (15-13)

6. ΓΣ Μάνδρας/Νικηφόρος 43 (15-13)

7. Πανερυθραϊκός 43 (15-13)

8. ΚΑΟΚ Κορίνθου 40 (12-16)

9. Ηράκλειο 40 (12-16)

10.Παγκράτι 40 (12-16)

11. Δάφνη Δαφνίου 40 (12-16)

12. Κορωπί 38 (10-18)

13. Κηφισιά 38 (10-18)

14. Πανελευσινιακός 38 (10-18)

15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 37 (9-19)

16. ΕΦΑΟΖ 36 (8-20)

Η επόμενη αγωνιστική (29η, 13/5)

Ιπποκράτης Κω-Πανερυθραϊκός

Πανελευσινιακός-ΑΕ Ν. Κηφισιάς

Ικαρος Νέας Σμύρνης-Πρωτέας Βούλας

Ιωνικός Νίκαιας-ΚΑΟ Κορίνθου

Δάφνη Δαφνίου-Παγκράτι

Τρίτωνας-Ηράκλειο

Κορωπί-ΓΣ Μάνδρας/Νικηφόρος

Διαγόρας Δρυοπιδέων-ΕΦΑΟΖ

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Χαρίλαος Τρικούπης 63-74

ΓΣ Φαρσάλων-Πευκοχώρι 70-84

Ίκαροι Σερρών-ΓΣ Ελίμειας 85-64

Ερμής Λαγκαδά-Τιτάνες Παλαμά 81-76

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΕΚ Καβάλας 58-71

Ανατόλια-Ασπίδα Ξάνθης 100-65

ΑΟ Αγρινίου-ΚΣ Γέφυρας 78-61 (5/5)

Ρεπό : Στρατώνι

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

ΧΑΛΚΔΗΔΟΝΑ – ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 63-74

Διαιτητές: Παγώνης, Ευφραιμίδης

Δεκάλεπτα: 22-20, 39-37, 47-56, 63-74

Γ.Α.Σ Χαλκδόνας (Τουλούμης): Πετρίδης 9(1), Μαρκίδης 4, Μαραπίδης 6(1), Παπαδόπουλος, Λαιδης, Πεταλωτής 20, Σεφερίδης 1, Μάντσος 3(1), Μπατάκας 5, Κουζογιάννης 10, Παναγιώτου 5(1).

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης): Βουρνάς 2, Ντόβας 11(2), Ξηρός 2, Μουράτογλου 12(1), Σταυρόπουλος 7, Περρωτής 8, Καραγκιολίδης 8, Αδαμόπουλος 10, Πολίτης 14(1).

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 70-84

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Θεοδώρου

Δεκάλεπτα: 24 – 31, 49 – 52, 54 – 67, 70 – 84

Φάρσαλα (Φόρος): Νικολόπουλος 13(2), Ντίνος 2, Σαββίδης, Χαιρετίδης 11(2), Αναγνωστόπουλος Χ 18(4), Συνετός, Αναγνωστόπουλος Γ. 13(1), Λούτας, Λιούπης 2, Καραδημας 1, Μακρής 10

Πευκοχώρι (Μελετιάδης): Αμπατζιδης 6(2), Tσιμπής  3, Λαζαρίδης, Tζουβάρας 6, Mαυρίδης 13,Καραμπέκης 4 , Kιγμέτογλου 22(1)  Σικαλίδης , Θεοδωρίδης 12, Δανάκης 18(3)

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΚΑΒΑΛΑ 58-71

Δεκάλεπτα:  8-20, 31-42, 45-53, 58-71

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Φακίτσας

Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Γεροφωτης): Βογιατζής 6(2), Καραγιαννίδης, Αρνίδης 3 , Δήμας 7, Χατζημιχαηλίδης 11(2), Στόλης 10, Κωνσταντινίδης 2, Μπάκος 9(2), Βαγιάτης ,Βαιντερλής, Βελισσαρίου 10(2).

Καβάλα (Καραπιπεριδης): Ερεμπενάζιε , Παντόπουλος, Μιχάλογλου 9(1),  Καπινιάρης 7(1), Τάγαρης , Αθανασάαδης 22(5), Κουμλ’ελης 13, Πιεβάλιτσα 5(1), Καραθανάσης , Παππάς 9(1), Χονδρόπουλος 6(2)

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΕΛΙΜΕΙΑ 85-54

Δεκάλεπτα: 27-14, 43-27, 62-43, 85-54

Διαιτητές: Αγραφιώτης-Πράττος

Ίκαροι Σ. (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης 2, Γρίψιος 10(1), Σιδερίδης 11(3), Γεωργιανός 6(2), Τράκας 5(1), Γκάτζιας 22(2), Φώτογλου 8, Γκούτζιας 2, Τοπάλης, Τσέλιος 2, Κακιούζης 17.

Ελίμεια (Δημόπουλος): Τσιρέκας,  Μαλούτας, Σαπούρας 3(1), Τσιάμης 6(2), Πεχλιβανίδης, Τσούκας 11(3), Μαλλιούρας 11(1), Μακρής 18(6), Τσιμίδης 5.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ-ΚΑΒΑΛΑ 58-71

Δεκάλεπτα: 8-20, 31-42, 45-53, 58-71

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ., Φακίτσας

Μαχητές (Γεροφωτης): Βογιατζής 6(2), Καραγιαννίδης, Αρνίδης 3, Δήμας 7, Χατζημιχαηλίδης 11(2), Στόλης 10, Κωνσταντινίδης 2, Μπάκος 9(2), Βαγιάτης , Βαϊντερλής, Βελισσαρίου 10(2).

Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε, Παντόπουλος, Μιχάλογλου 9(1), Καπινιάρης 7(1), Τάγαρης , Αθανασιάδης 22(5), Κουμλελής 13, Πιεβάλιτσα 5(1), Καραθανάσης , Παππάς 9(1), Χονδρόπουλος 6(2).

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 81-76

Δεκάλεπτα: 27-18, 45-38, 60-55, 81-76

Διαιτητές: Δημάδης, Ζαχαριάδης

Ερμής Λ. (Τσούρμας): Μήνου 11 (1), Αμπατζάς 5 (1), Δημητρακάς 4, Ελευθεριάδης 8, Τοπουζίδης 6, Μάρουσιτς 11 (1), Παρίτσης 4, Χριστοδούλου 8, Αβοκάτος 7 (1), Γκαμούρας 12, Μέλλιος 3 (1), Κοτσάνος 2.

Τιτάνες Π. (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 7 (1), Τσούμας, Γεωργαντζάς, Κατσαδούρος 2, Τσιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής 12 (4), Μούμογλου 19 (2), Μανδαλάκης 25 (2), Αποστολάκης 11.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΓΕΦΥΡΑ 78-61

Δεκάλεπτα: 28-18, 46-38, 56-50, 78-61

Διαιτητές: Μακρόπουλος – Γεράνιος.

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 6, Κυριλής Θ. 11(1), Μουρατίδης 10(1), Γκρέκας 4(1), Κυριλής Δ. 7(1), Τάσσος 7, Κασαμπαλής 20, Μήτσου 10(2), Ρέντζιος, Τάγκας 3(1).

Γέφυρα (Ροδάς): Νικολαΐδης 12, Καζαμίας, Κολοκοτρώνης 17(5), Γαρέζος 16(4), Παπαδόπουλος 3, Σιώπης 11(2), Σαραντίδης, Ταουσάνης 2, Μπίσκας, Ευσταθιάδης, Αζίζης.

Βαθμολογία (28 αγώνες)

1. Χαρίλαος Τρικούπης 49 (22-5)

2. Καβάλα 46 (20-6)*

3. Ίκαροι Σερρών 45 (19-7)

4. Πευκοχώρι 45 (19-7)*

5. Ανατόλια 44 (18-8)*

6. Αγρίνιο 41 (15-11)*

7. Στρατώνι 40 (14-12)*

8. Ερμής Λαγκάδα 40 (14-12)*

9. Μαχητές Πειραματικό Πευκών 38 (12-14)*

10. Φάρσαλα 37 (11-15)*

11. Χαλκηδόνα 36 (9-18)

12. Γέφυρα 35 (9-17)*

13. Ασπίδα Ξάνθης 34 (8-18)*

14. Ελίμεια 31 (5-21)*

15. Τιτάνες Παλαμά 27 (1-25)*

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (29η, 13/5)

Γέφυρα-Χαρίλαος Τρικούπης

Πευκοχώρι-Στρατώνι

Ελίμεια-Φάρσαλα

Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Σερρών

Καβάλα -Ερμής Λαγκαδά

Ασπίδα Ξάνθης-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων

Αγρίνιο-Ανατόλια

Ρεπό : Χαλκηδόνα

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.