Ο ΠΑΣ Πρέβεζα διατήρησε και στο σημερινό ματς στις 15:00 μμ στο δημοτικό στάδιο Πρέβεζας « Αθανασία Τσουμελέκα» με αντίπαλο τον Κεραυνό Θεσπρωτικού για την 11η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας το αήττητό του στην διοργάνωση, συνεχίζοντας το επιτυχημένο σερί του στο πρωτάθλημα και πλέον βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από τον πρωτοπόρο του βαθμολογικού πίνακα Α.Ο Καρυάς.

Οι παίχτες του Άγγελου Μπέκα που βελτιώνονται αγωνιστικά παιχνίδι με παιχνίδι, είχαν κλασικές ευκαιρίες σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Στο 19ο λεπτό σουτ του Καρίπογλου μετά από πάσα του Μπόμπορη βρήκε το οριζόντιο δοκάρι. Οι γηπεδούχοι απείλησαν και στο 28ο λεπτό με κεφαλιά του Καρίπογλου με τον τερματοφύλακα του Θεσπρωτικού να μπλοκάρει, ενώ στο 33ο λεπτό σου του Δημουλιά πέρασε λίγο άουτ. Στο 43ο λεπτό ο Ντέτσικας μετά από πάσα ακριβείας του Καρίπογλου πέρασε και τον τερματοφύλακα και με πλασέ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, διαμορφώνοντας το 1-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με σουτ του Φέκκα στο 48ο λεπτό για την ισοφάριση, χωρίς όμως να αλλάζει τίποτα στο ματς. Ο Μπόμπορης στο 50ο λεπτό έχασε ευκαιρία για να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, ενώ λίγο αργότερα ο Φέκκας μετά από ασθενή απόκρουση του Κώτση πήγε να εκμεταλλευτεί τη φάση και πλάσαρε στέλνοντας τη μπάλα λίγο άουτ. Στο 6Oo λεπτό το Θεσπρωτικό έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση με τον Κούση Στ. να πλασάρει μέσα στη μεγάλη περιοχή, με τον Κώτση όμως να λέει όχι. Στο 66ο λεπτό ο αρχηγός της ομάδας Κώστας Δημουλιάς μετά από πάσα του Τσάλα με δυνατό σουτ σκόραρε για το 2-0, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΖΙΩΓΑΣ Α.

ΒΟΗΘΟΙ: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Κ.- ΛΑΙΝΑΣ Χ.

ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ 2016(ΜΠΕΚΑΣ): KΩΤΣΗΣ, ΠΑΝΤΑΖΗΣ(80’ ΤΟΥΡΓΕΛΗΣ), ΝΙΚΟΥ, ΜΟΥΡΕΧΙΔΗΣ, DIAW, ΛΕΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ(73’ ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ), ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, ΝΤΕΤΣΙΚΑΣ(60’ ΤΣΑΛΑΣ), ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ, ΔΗΜΟΥΛΙΑΣ(84’ ΚΑΖΟΥΚΑΣ).

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΚΟΥ(ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ): ΚΑΤΣΕΝΟΣ, ΝΤΑΦΛΟΣ, ΜΑΛΕΣΚΟΣ(82’ ΠΑΠΑΡΟΥΝΗΣ), ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ, ΚΟΥΣΗΣ ΣΠ(51’ ΝΤΟΒΑΣ), ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ(72’ ΤΖΙΜΑΣ), ΛΑΙΝΑΣ, ΚΟΥΣΗΣ ΣΤ., ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ, ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ, ΦΕΚΚΑΣ(80’ ΠΑΝΟΥΣΗΣ).

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.

2 ΣΧΟΛΙΑ

1. […] Δηλώσεις απέστειλε το γραφείο τύπου του Πας Πρέβεζα μετά τον αγώνα με τον Κεραυνό Θεσπρωτικού όπου ο Πας Πρέβεζα επικράτησε με σκορ 2-0 (Δείτε ρεπορτάζ και φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα ΕΔΩ). […]