Β΄ Εθνική: Αποτελέσματα 26ης αγωνιστικής

Ο Διαγόρας εκμεταλλεύτηκε την ήττα του Ιπποκράτη στο Μετς και αποσπάστηκε με δύο βαθμούς, αγκαλιάζοντας την άνοδο μαζί με τον εξασφαλισμένο πρωταθλητή Ιωνικό στον 1ο όμιλο της Β’ Εθνικής, όμως, το θρίλερ που εξελίσσεται στην μάχη της παραμονής δεν έχει προηγούμενο.

Στον 2ο όμιλο ο Χαρίλαος Τρικούπης πέρασε με άνεση από τα Φάρσαλα κερδίζοντας με 80-62 και έκανε ακόμη ένα βήμα προς την άνοδο, την ίδια στιγμή που η δεύτερη στη βαθμολογία Καβάλα έχανε στο Αγρίνιο με 66-62.

 

1ος όμιλος

Αποτελέσματα 26ης αγωνιστικής

Παγκράτι – Ιπποκράτης 89-81

ΚΑΟ Κορίνθου – ΑΕΝ Κηφισιάς 55-65

Πρωτέας Β. – Πανερυθραϊκός 79-61

Κορωπί – Πανελευσινιακός 85-73

Ηράκλειο – Ικαρος Ν. Σμ. 71-77

Νικηφόρος Μάνδρας – Ιωνικός Ν. 75-108

ΕΦΑΟΖ – Δάφνη Δ. 69-79

Διαγόρας Δρ. – Τρίτων 84-77

 

Αναλυτικά οι αγώνες

ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 71-77

Δεκάλεπτα: 15-16, 32-35, 47-61, 71-77

Διαιτητές: Καρακάσης, Καρπάνος

Ηράκλειο (Μακράκης): Αλεξάκης, Γουμενάκης, Μποχωρίδης 16(3), Λιανός 22(1), Πρωτογεράκης 6, Καλατζής 3 (1), Χάλαρης 8, Παπαδάκης 3, Στιβακτάκης, Λάκκας 13, Πετράκης.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Καρακώστας ): Γοργόνης 6, Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 5(1), Γραμματικός 21(5), Σπυρόπουλος, Βούζας 19(2), Σπυρόπουλος, Λάβαρης 2, Δορκοφίκης 8(2), Μιχαλόπουλος 4, Ανέστης, Ζούκας 8, Δαρμόγιαννης 2.

 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 84-77

Δεκάλεπτα: 16-27, 36-39, 68-57, 84-77

Διαιτητές: Στρέμπας, Λύρας

Διαγοράς Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Κουκάς 16(4), Καραλής 15(5), Κωνσταντώνης 5, Πέττας 28(1), Μαυροειδάκος 2, Καρασταμάτης 5(1), Λυκογιάννης 4, Κατιάκός 5, Καραβανάς 4.

Τρίτωνας (Μιχελάκος): Κούτουλας 4, Καλατζής, Ντίμπ 11(3), Καραδολάμης 19(3), Δαμιανάκος 2, Γκαβανόπουλος 23(3), Κουκουνιάς 5, Τασσόπουλος 13.

 

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 79-61

Δεκάλεπτα: 28-18, 45-36, 64-56, 79-61

Διαιτητές: Καραβίτης, Μηλαπίδης

Πρωτέας Βούλας (Βλάχος, Τερζής): Αγγελόπουλος 14 , Βαρδαβάς,  Αθηνιώτης 5(1), Ματαλιωτάκης 26, Μόρφης 3(1), Μπάλας,  Τοπάλης , Καματερός 4, Γάργαλης 14(3), Αυγενικός 12(1), Ματσάγγος 1, Λάτσης.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής, Νούσης): Κωνσταντινόπουλος, Στεργίου, Καλλιανιώτης 6(2), Μπακοδήμος, Τσακίρης 5(1), Σκάνδαλος 12(1), Γιαουρτόγλου 10(2), Τσικόπουλος, Λέπουρης, Αντωνίου 9(3), Μακρόπουλος 8, Σταθόπουλος 11(2).

 

ΚΟΡΩΠΙ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 85-73

Δεκάλεπτα: 19-16, 45-41, 59-54, 85-73

Διαιτητές : Αποστολίδης Β., Σκαλτσής

Κορωπί (Παπαδόπουλος): Δενδρινός 11(1), Μπουρδάνος 11(3), Γκοντόπουλος 9(1), Αγόρης 2, Σιμιτζής 16(4), Σπανός 15(2), Μαλτέσιος 7, Παπαθεοδώρου, Πετς 14(2).

Πανελευσινιακός (Χούμπαυλης) : Αβραμίδης 23(1), Νικολόπουλος 11(2), Κελαϊδής 15(3), Ζούμπος 2, Τζιάλλας 2, Στέφος 10, Φωτόπουλος 5(1), Μαντζιώρης 5(1).

 

ΓΣ ΜΑΔΝΡΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 75-108

Δεκάλεπτα: 20-30, 38-58, 56-80, 75-108

Διαιτητές : Φραγκούλη, Πολυχρόνης

ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος (Στρατικόπουλος): Τζιβελέκας 18, Κοτσόπουλος 1, Παπανικολάου 4, Γούσουλας 16, Γεωργοπαπαδάκος 7(1), Γκαϊτάσοφ 10(3), Παπαπέτρος, Μουστόπουλος 7, Βαφιάς 8(2), Ψυλέας 4.

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Κοντραφούρης, Καράμπουλας 24(3), Βουγιούκας 16, Πετροδημόπουλος 3, Παλαιοχωρίτης 3(1), Μπατής 4(1), Βασιλόπουλος 22(5), Κανονίδης 19(1), Λεκάκης 2, Κατούφας 10(1), Βασιλόπουλος Θοδ., Παπαδόπουλος 5(1).

 

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 89-81

Δεκάλεπτα : 27-26, 45-46, 71-62, 89-81

Διαιτητές: Λιότσιος, Μαντήλας

Παγκράτι (Κουστένης): Κούτρας, Καυκής 23(2), Γιαννίκος 3(1), Γεωργοπαπαδάκος 35(3), Λυτόπουλος 2, Τζατζάς, Χριστόπουλος 5(1), Ξιούρας, Μπένος 19, Φάσουρας 2.

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 20, Τρύπας 2, Ονάσογλου 6(2), Σκούφης, Καταβαίνης 3(1), Ασημακόπουλος 12, Λεκάκης 12(1), Χαρίσης 13(3), Τσακαλέρης 13.

 

Βαθμολογία

1. Ιωνικός Νικ. 51 (25-1)

2. Διαγόρας Δρ. 46 (20-6)

3. Ιπποκράτης 44 (18-8)

4. Τρίτων 41 (15-11)

5. Πανερυθραϊκός 40 (14-12)

6. Πρωτέας Β. 39 (13-13)

7. Νικηφόρος Μάνδρας 39 (13-13)

8. Ηράκλειο 39 (12-14)

9. ΚΑΟ Κορίνθου 37 (11-15)

10. Παγκράτι 37 (11-15)

11. Δάφνη Δ. 37 (11-15)

12. ΑΕΝ Κηφισιάς 36 (10-16)

13. Κορωπί 35 (9-17)

14. Ικαρος Ν. Σμ. 35 (9-17)

15. Πανελευσινιακός 35 (9-17)

16. ΕΦΑΟΖ 34 (8-18)

 

Επόμενη αγωνιστική (27η, 29/4)

Ιπποκράτης – ΚΑΟ Κορίνθου

ΑΕΝ Κηφισιάς – Πρωτέας Β.

Πανελευσινιακός – Πανερυθραϊκός

Ικαρος Ν. Σμ. – Παγκράτι

Ιωνικός Ν. – Ηράκλειο

Δάφνη Δ. – Νικηφόρος Μάνδρας

Τρίτων – ΕΦΑΟΖ

Κορωπί – Διαγόρας Δρ.

 

 

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα 26ης αγωνιστικής

Φάρσαλα – Χαρίλαος Τρικούπης 62-80

Στρατώνι – Χαλκηδόνα 69-73

Ασπίδα Ξάνθης – Γέφυρα 53-67

Ερμής Λαγκαδά – Πευκοχώρι  59-64

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Ελίμεια 79-72

Ανατόλια – Τιτάνες Παλαμά 104-78

Αγρίνιο – Καβάλα 66-62

Ρεπό: Ικαροι Σερρών

 

Αναλυτικά οι αγώνες

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 59-64

Δεκάλεπτα : 13-14, 31-34, 45-53, 59-64

Διαιτητές : Φακίτσας, Ξέρας

Ερμής Λαγκάδα (Τσούρμας): Μήνου 5(1), Αμπατζάς 15, Ελευθεριάδης 5(1), Τοπουζίδης 15(2), Μάρουσιτς, Παρίτσης 5(1), Γκάμουρας 6, Κοτσάνος 8.

Πευκοχώρι (Μελετιάδης): Αμπατζιδης, Tσιμπής 7, Λαζαρίδης,Tζουβάρας, Mαυρίδης 7, Καραμπέκης, Mυλωνίδης 11(3), Kιγμέτογλου 13, Σικαλίδης 13(1), Θεοδωρίδης 3, Δανάκης 10(1).

 

Γ.Σ.ΦΑΡΣΑΛΩΝ – Γ.Σ.ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 62-80

Δεκάλεπτα: 8-28, 34-46, 47-65, 62-80

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Τζίμα

Γ.Σ. Φαρσάλων (Φόρος): Νικολόπουλος, Ντίνος, Σαββίδης 2, Χαιρετίδης, Αναγνωστόπουλος Χ. 9(2), Σιόλογκας 15, Συνετός, Αναγνωστόπουλος Γ. 18, Λιούπης 5(1), Καραδήμας, Μακρής 13.

Γ.Σ. Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης): Γυφτάκης, Βουρνάς 8, Ντόβας 9(2), Ξηρός 2, Μουράτογλου 1, Σταυρόπουλος 8, Περρωτής 22, Καραγκιολίδης 7, Αδαμόπουλος 6, Πολίτης 17(3).

 

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 104-78

Δεκάλεπτα: 21-16, 52-42, 76-55, 104-78

Διαιτητές: Μελανίδης, Χατζηχαρίσης

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης 6, Πρωτούλης 6, Ψυχίδης, Γαλανίδης 16(2), Ζαφειρούδης 10(1), Συμεωνίδης 14, Ξενιτίδης 5(1), Σταματογιάννης 18, Ζώτος 9, Βεργίνης 4, Καραποστόλου 16(2).

Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης, Τσούμας 2, Γεωργαντζάς 20(2), Κατσαδούρος 3(1), Τσικούρτος, Αρχοντούλης 2, Μακρής 8(2), Μούμογλου 8, Μανδαλάκης 28(1), Αποστολάκης 7.

 

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ – ΕΛΙΜΕΙΑ 79-72

Δεκάλεπτα: 22-12, 48-30, 62-48, 79-72

Διαιτητές: Ντόγκας, Παζώλης

Πεύκα (Γεροφωτης): Βογιατζής 9(2),Καραγιαννίδης 3(1), Αρνίδης 6(2),Δημας 13,Παπαδόπουλος 11,Χατζημιχαηλιδης , Στολης 20(2),Μπάκος , Βαγιάτης 4,Βαιντερλης 2 Βελισσαρίου 11(3).

Ελίμεια (Δημόπουλος): Μαλουτάς 18(4), Σούπουρας, Μάκρης 15(5),Τσιμίδης 12, Τσίρκας 2, Μαλλιούρας 4,Τσούκας 7(1),Πεχλιβανίδης 3(1), Τσιάμης 3(1),Κούβελας 8(2).

 

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ – ΓΕΦΥΡΑ 53-67

Δεκάλεπτα: 11-15, 27-24, 41-50, 53-67

Διαιτητές: Δημάδης, Εκιζόγλου

Ασπίδα (Ιωαννίδης): Αμούτζιας, Παπαδάκης 5(1), Γρούδος 2, Τσιόγκας 6(2), Στεφανίδης 3(1), Σαββίδης 2, Κλωναράς 11(1), Κουτσογιάννης 9, Γκέλιος 12(1), Απιδόπουλος 1, Θεοδωρίδης, Μασμανίδης 2.

Γέφυρα (Ροδάς): Νικολαῒδης, Καζαμίας, Κολοκοτρώνης 1, Γαρέζης 16(2), Παπαδόπουλος 2, Σιώπης 25(6), Σαραντίδης, Ταουσάνης, Σιώμος 17, Μπίσκας 6, Ευσταθιάδης.

 

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΚΑΒΑΛΑ 66-62

Δεκάλεπτα: 19-15, 34-34, 50-50, 66-62.

Διαιτητές: Καμήτσος, Κανελλόπουλος.

Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου (Διαμαντάκος): Τασόπουλος, Μπερερής 10, Κυριλής Θ., Μουρατίδης 15(3), Γκρέκας 4, Κυριλής Δ., Τάσσος 6, Κασαμπαλής 12, Μήτσου 11(1), Σταύρου 2, Ρέντζιος, Τάγκας 6(2).

Ε.Κ. Καβάλας (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάζιε 20, Παντόπουλος, Μιχάλογλου 23(3), Καπινιάρης 10(1), Τάγαρης 1, Αθανασιάδης, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης 3(1), Παππάς, Χονδρόπουλος 5(1).

 

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 69-73

Δεκάλεπτα: 18-20, 36-33, 56-53, 69-73

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Ταρενίδης Κ.

Στρατώνι (Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 8 (1), Καραμανώλης 3(1), Βελλίδης 8(2), Φλίατης Ι. 6(2), Λευκαδίτης 17(2), Φλιάτης Γ. 9(1), Δασκαλόπουλος 18.

Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Πετρίδης 2, Μαρκίδης 5, Μαραπίδης 10(2), Παπαδόπουλος, Πεταλωτής 16, Σεφερίδης 5, Μάντσος 21(3) Ματάκος 6, Κοτζαγιάννης 8, Παναγιώτου.

 

Βαθμολογία

1. Χαρίλαος Τρικούπης 45 (20-5)

2. Καβάλα 43 (19-5)*

3. Πευκοχώρι 42 (18-6)*

4. Ίκαροι Σερρών 41 (17-7)*

5. Ανατόλια 40 (16-8)*

6. Στρατώνι 39 (14-11)

7. Αγρίνιο 38 (14-10)*

8. Ερμής Λαγκαδά 36 (12-12)*

9. Φάρσαλα 36 (11-14)

10. Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 35 (11-13)*

11. Γέφυρα 33 (9-15)*

12. Χαλκηδόνα 33 (8-17)

13. Ασπίς Ξάνθης 31 (7-17)*

14. Ελίμεια 29 (5-19)*

15. Τιτάνες Παλαμά 25 (1-23)*

(*) Έχουν κάνει τα ρεπό τους

 

Επόμενη αγωνιστική (27η, 29/4) 

Χαρίλαος Τρικούπης – Στρατώνι

Γέφυρα – Χαλκηδόνα

Πευκοχώρι – Ικαροι Σερρών

Ελίμεια – Ερμής Λαγκαδά

Τιτάνες Παλαμά – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων

Καβάλα – Ανατόλια

Ασπίδα Ξάνθης – Αγρίνιο

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.