Ανατροπή και λύτρωση με Σταύρο Μύτικα μέσα στους Τσουκαλάδες

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2018 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Τσουκαλάδων ο αγώνας της 15ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας(Α Όμιλος) ανάμεσα στην γηπεδούχο Αναγέννηση Τσουκαλάδων και τον Α.Ο Μύτικα, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν την ανατροπή και να φεύγουν με το διπλό από τους Τσουκαλάδες με σκορ 3-4.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0, με τον Βέρμπη να φέρνει το ματς στα ίσα (1-1). Ο Βέρμπης βρήκε ξανά δίχτυα για το 1-2 των φιλοξενούμενων, με τους γηπεδούχους να σκοράρουν για το 2-2 του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μύτικας πήρε πάλι το προβάδισμα με τον Βερύκιο που βρήκε και αυτός δίχτυα για το 2-3. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν για το 3-3 , με τον Σταύρο Μύτικα να σκοράρει για το τελικό 3-4 και να λυτρώνει την ομάδα του.

Διαιτητής: ΣΠΥΡΑΚΟΣ Α.

Βοηθοί: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ Π.- ΝΤΟΥΣΚΟΣ ΣΤ.

Αναγέννηση Τσουκαλάδων: ΠΙΤΣΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΖΗΣ, ΤΟΣΚΑ(72’ ΚΙΤΣΟΣ), ΡΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ(60’ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ), ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΝΗΣ Ν., ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ Π., ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ, ΤΣΟΥΤΣΗΣ, ΒΕΡΓΙΝΗΣ, ΒΛΑΧΟΣ(60’ ΒΑΓΕΝΑΣ).

Α.Ο Μύτικα (Βέρμπης): ΝΟΒΑΣ ΤΑΞ., ΜΥΤΙΚΑΣ, ΝΤΟΜΑΡΗΣ, ΒΕΡΜΠΗΣ, ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΟΥΤΣΚΟΥΝΗΣ, ΝΟΒΑΣ ΑΛ., ΚΑΤΩΓΙΑΝΝΗΣ(85’ ΒΡΥΩΝΗΣ), ΜΑΛΕΣΚΟΣ(73’ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ), ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ, ΚΩΛΕΤΣΗΣ.