Το κακό επιθετικό ξεκίνημα για τον Αίαντα έδωσε την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να προηγηθούν στα δύο πρώτα δεκάλεπτα. Ο Αίας που αγωνίστηκε με απουσίες αντέδρασε και με ένα πολύ καλό αμυντικά τρίτο δεκάλεπτο (20-5) γύρισε το ματς και κατάφερε να πάρει τη νίκη με 55-51. Μπράμης με 15, Τσαμπάς με 12 και Σμύρης με 10π. ξεχώρισαν επιθετικά για τον Αίαντα ενώ για τους Αργοναύτες ξεχώρισε ο Μαρκουίζος με 20 και Αργυρίου με 12π.

Η καλή αμυντική λειτουργία όλων των παιχτών, το πάθος  και η κυριαρχία στα ριμπάουντ ήταν τα στοιχεία που έφεραν το ροζ φύλλο του αγώνα. Συγχαρητήρια αξίζουν και στο προπονητή Α.Λεμονιά που παρά το πολύ κακό πρώτο ημίχρονο παρέμεινε ήρεμος καθ’όλη τη διάρκεια του αγώνα και βοήθησε τους παίχτες του να φτάσουν στην 4η νίκη τους στο πρωτάθλημα της Α’ΕΣΚΑΒΔΕ.

Τα 10λεπτα: 4-10,18-25, 38-30, 55-51.
Διαιτητές: Μπιστιτζάνος, Γαλήνας.

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΙΑΣ ΑΡΤΑΣ (Λεμονιάς Απ.): Φούκας, Φορτοτήρας8(2), Σμύρης 10, Ζαγαλίκης 1, Τάτσης, Τσαμπάς 12, Ρόβας, Γάκης 9(1), Ζήκος, Μπράμης 15.

Α.Σ. ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ: Μουρκούσης, Κουτρουμάνος 4(1), Ξανθόπουλος 2, Αργυρίου 12(2), Μαρκουίζος 20(4), Καραμπέτσος, Βαγενάς, Παπαθανασόπουλος 4, Τραϊοφόρος 3(1), Δρακονταειδής 6(1).