Έφυγε με το διπλό ο Θρίαμβος Λούρου από την έδρα του Οδυσσέα Νυδριού

Στο γήπεδο Σφακιωτών πραγματοποιήθηκε σήμερα Τετάρτη 20/12 και ώρα 15:00 η 15η και τελευταία αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Οδυσσέα Νυδριού και τον Θρίαμβο Λούρου, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με το διπλό πετυχαίνοντας μια σπουδαία νίκη με τελικό σκορ 1-4.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι ο Θρίαμβος Λούρου προηγήθηκε μόλις στο 6’ με γκολ του Κολιού Γ., ενώ ο Μπρούβας διαμόρφωσε στο 37’ το 0-2, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν δυο ακόμη γκολ στο 2ο ημίχρονο ένα με τον Γεωργίου στο 58’ και ένα με τον Μπρούβα στο 70΄ όπου με δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το 0-4. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 85’ με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Σταύρου για το 1-4.

Διαιτητής: ΡΙΠΠΗΣ Μ.

Βοηθοί: ΤΣΟΓΚΑΣ Α.- ΠΑΤΣΗΣ Ι.

ΕΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΝΥΔΡΙΟΥ(ΒΑΝΝΑΣ):ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ Σ., ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ Β., ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ, ΠΟΛΙΤΗΣ(40’ ΓΑΖΗΣ Ν.), ΑΡΓΥΡΟΣ, ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ, ΘΕΙΑΚΟΣ, ΘΕΡΑΠΟΣ, ΓΑΖΗΣ Ι., ΣΤΑΥΡΟΥ, ΚΑΡΤΑΝΟΣ(65’ ΖΟΥΡΙΔΑΚΗΣ).

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ(ΜΠΑΛΑΦΑΣ): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΣΑΚΚΟΣ, ΤΖΙΑΚΟΣ, ΠΑΝΟΥ, ΓΟΓΟΛΟΣ, ΚΟΛΙΟΣ Π.(82’ ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ), ΜΠΡΟΥΒΑΣ, ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ, ΚΩΣΤΑΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΚΟΛΙΟΣ Γ.