Έπεσε με ψηλά το κεφάλι η Α.Ε. Πρέβεζας – Εξάρα στον Ερμή(φώτο)

Η Α.Ε. Πρέβεζας μπορεί να αγωνίζονταν απλά για τυπικούς λόγους εφόσον είχε ήδη κριθεί βαθμολογικά ο υποβιβασμός της στην Β ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας εδώ και δυο αγωνιστικές αλλά έπαιξε για την τιμή και το σήμα της φανέλας και κατατρόπωσε τον Ερμή Καναλίου με σκορ 6-3.

Το χθεσινό  ματς στον Άγιο Θωμά ήταν η 6η και τελευταία αγωνιστική των Play Out της Α ΕΠΣ Π-Λ αγωνιστικής περιόδου 2017-2018, με την Φουρτούνα Βαλανιδοράχης και τον Ερμή Καναλίου να παραμένουν στην κατηγορία ενώ η Α.Ε. Πρέβεζας και ο Ηρακλής Αγίου Γεωργίου όπου είχε αποχωρήσει από τα μπαράζ, υποβιβάστηκαν στην Β ΕΠΣ για την νέα αγωνιστική χρονιά 2018-2019.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι και οι δυο ομάδες μπήκαν δυνατά αλλά με την Α.Ε. να ανοίγει το σκορ πρώτη κάνοντας το 1-0 ενώ η απάντηση από τον Ερμή δεν άργησε για το 1-1. Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου έφερε τις δυο ομάδες ισόπαλες (2-2) μετά από καλές φάσεις και πιέσεις και των δυο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Α.Ε. δεν άφησε κανένα περιθώριο εφόσον κατάφερε να σκοράρει άλλες τέσσερις φορές φτάνοντας τα έξι γκολ ενώ από την μεριά ο Ερμής βρήκε δίχτυα μια φορά.

Τελικό σκορ 6-3.

Διαιτητής: ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΥ

Βοηθοί: ΝΤΟΜΑΡΗΣ-ΖΩΤΟΣ

Α.Ε. Πρέβεζας (Τάγγας): ΒΑΡΔΗΣ, ΒΑΛΑΡΗΣ, ΚΑΤΩΓΙΑΝΝΗΣ, ΤΣΑΤΣΟΣ, ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ, ΤΖΟΚΑ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΣΗΣ, ΖΗΣΗΣ, ΣΠΑΝΟΣ, ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ.

Αναπλ/κοί: ΒΑΝΙΩΤΗΣ, ΦΥΣΕΚΗΣ.

Ερμής Καναλίου: ΤΖΙΜΑΣ, ΚΑΡΑΚΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΡΙΤΣΙΜΑΣ, ΚΑΤΖΙΩΤΗΣ, ΤΣΟΥΤΣΗΣ, ΚΟΚΚΙΟΣ, ΤΣΙΑΠΗΣ Γ., ΤΣΙΑΠΗΣ Ν., ΚΡΗΤΙΚΟΣ, ΜΟΥΚΑΝΟΣ.

Αναπλ/κοί: ΚASHARI, ΤΣΟΚΑΣ.