Έξι γκολ και χατ τρικ του Τσομπάϊ στον αγώνα Αμβρακικός vs Αχέρων

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 10 Μαρτίου 2018 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Βόνιτσας ο αγώνας της 25ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Πας Αμβρακικό Βόνιτσας και τον φιλοξενούμενο Πας Αχέρων Καναλακίου με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το τρίποντο με τελικό σκορ 0-6.

Στο αγωνιστικό κομμάτι και οι δυο ομάδες μπήκαν για την νίκη αλλά με τους φιλοξενούμενους να είναι πιο απειλητικοί και με πιο πολύ κατοχή της μπάλας. Ο Αμβρακικός με αυτογκόλ άνοιξε το σκορ  (0-1) ενώ πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ο Ντουτζιάρης διαμόρφωσε το 0-2 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά, με τον Ζάκκα να κάνει το 0-3 μετά από πάσα του Τσομπάϊ.  Στη συνέχεια ο Τσομπάϊ πήρε το ματς στις πλάτες του πετυχαίνοντας τρία γκολ και ανέβασε τον πήχη του σκορ σε 0-6 όπου ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Π.

ΒΟΗΘΟΙ: ΝΤΟΜΑΡΗΣ Α. – ΖΩΤΟΣ Δ.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ (ΦΙΝΤΖΟΣ): ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ, ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΟΣ (ΖΗΚΑΣ 74΄), ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ, ΜΑΡΓΕΤΗΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ-ΣΑΡΤΖΗΣ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ, ΡΕΠΠΑΣ (ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ 61’ ), ΘΕΡΙΑΝΟΣ, ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ (ΜΠΑΡΑΚΟΣ 81΄), ΜΠΑΚΟΧΡΗΣΤΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ.

ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (ΤΖΙΜΑΣ): ΛΙΑΣΚΟΣ, ΜΥΖΕΚΙΑΡΙ, ΝΤΟΥΤΖΙΑΡΗΣ, ΜΠΑΚΑΣ (ΞΕΝΟΣ 72΄), ΤΖΙΜΑΣ, ΜΟΧΗΑ, ΖΗΣΗΣ (ΤΣΟΜΠΑΙ 45’ ), ΠΑΠΠΑΣ, ΖΑΚΚΑΣ (ΚΟΛΙΟΣ 73΄), ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ (ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 69΄).

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.

One thought on “Έξι γκολ και χατ τρικ του Τσομπάϊ στον αγώνα Αμβρακικός vs Αχέρων