Ένα βήμα πιο κοντά στο πρωτάθλημα ο ΠΑΣ Θύελλα- Νίκη με 5-1 επί του Αγίου Πέτρου

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 4 Μαρτίου 2018 και ώρα 11:00 στο γήπεδο Παλαίρου το παιχνίδι της 17ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας(Α Όμιλος) ανάμεσα στον ΠΑΣ Θύελλα και τον Α.Ο Αγίου Πέτρου, με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν τα νικηφόρα αποτελέσματα.

Με σεληνιασμένο Χαϊδάκη που πέτυχε 3 γκολ ο Πας Θύελλα πήρε και το ματς με τον Άγιο Πέτρο και με τη νίκη αυτή είναι ένα βήμα πιο κοντά στο πρωτάθλημα. Ο χαρισματικός παίχτης του ΠΑΣ Θύελλα σκόραρε στο 10ο λεπτό με κοντινό πλασέ. Στη συνέχεια ο Αρίδας πέτυχε το 21ο  γκολ του για φέτος με ωραία ενέργεια και σουτ από τα αριστερά. Το ημίχρονο τελείωσε με σκορ 2-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Στην επανάληψη ο Σπύρος Χαϊδάκης χτύπησε ξανά με μια ακόμη μαγική φάση με απευθείας εκτέλεση κόρνερ, κάνοντας το 3-1  για την ομάδα του ΠΑΣ Θύελλα. Στο 65ο λεπτό ο Χαϊδάκης έκανε το 4-1 με κοντινό πλασέ πετυχαίνοντας χατ τρικ. Στο 75ο λεπτό ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, που ήταν σε καλή μέρα έκανε εκπληκτική απόκρουση σε κεφαλιά του επιθετικού του Αγίου Πέτρου. Το τελικό 5-1 πέτυχε ο Παληογιάννης με τρομερή ενέργεια, που πέρασε τον τερματοφύλακα και τους αμυντικούς των αντιπάλων και μπήκε με την μπάλα στα δίχτυα.

Διαιτητής: ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Χ.

Βοηθοί: ΛΑΖΑΡΗΣ Γ.-ΣΟΛΔΑΤΟΣ Σ.

ΠΑΣ ΘΥΕΛΛΑ(ΚΑΡΑΜΠΑΛΗΣ):ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ, ΠΑΤΣΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ, ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ, ΔΡΙΒΑΚΟΣ(83’ ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ), ΧΑΙΔΑΚΗΣ(84’ ΦΟΥΡΛΗΣ), ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ(65’ ΤΣΟΥΚΑΣ), ΑΡΙΔΑΣ(68’ΓΚΡΕΚΟΣ), ΓΟΤΣΗΣ, ΜΠΡΟΥΜΟΣ.

Α.Ο ΑΓΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥ: ΦΑΤΟΥΡΟΣ, ΔΡΑΚΟΝΤΑΕΙΔΗΣ, ΚΟΛΥΒΑΣ(54’ ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ), ΑΡΓΥΡΟΣ, ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ, ΛΥΓΟΥΡΑΣ(85’ GLAB), ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ, ΚΑΤΗΦΟΡΗΣ, ΖΩΤΟΣ(64’ ΚΑΤΗΦΟΡΗΣ Γ.), ΜΠΕΛΕΓΡΙΝΟΣ(84’ ΓΚΟΥΡΑΣ), TUTU, BILANI.