Διεξήχθη χθες Σάββατο 24 Μαρτίου 2018 στο ΔΑΚ Πρέβεζας ο αγώνας του 3ου ομίλου στο τουρνουά  μίνι 2004 της ΕΣΚΑΒΔΕ 2017-2018 ανάμεσα στον γηπεδούχο Σ.Κ. Νικόπολη και την φιλοξενούμενη Α.Ε. Δόξα Λευκάδας,  με τους γηπεδούχους να επικρατούν με τελικό σκορ 74-56,  κλείνοντας τον Α γύρο του τουρνουά αήττητη για 4 αγώνες και με ένα ρεπό στις 5 αγωνιστικές.

Η Νικόπολη μπήκε δυνατά στο παρκέ και  με την διαφορά στους 24 πόντους πήρε το πρώτο δεκάλεπτο (29-5), ενώ και το δεύτερο δεκάλεπτο επικράτησε πάλι εύκολα με διαφορά 14 πόντους από την Δόξα Λευκάδας (17-3).

Το τρίτο δεκάλεπτο η Δόξα Λευκάδας μπήκε δυνατά τόσο στην επίθεση αλλά και στην άμυνα σκοράροντας 21 πόντους ενώ η Νικόπολη μόνο 10 αλλά με την διαφορά να είναι ασφαλής για τους γηπεδούχους (56-29). Το ίδιο σκηνικό και στο τέταρτο δεκάλεπτο με την Δόξα να προσπαθεί να μειώσει το σκορ όπου πέτυχε 27 πόντους αλλά με την Νικόπολη μέσα από τους 17 πόντους του δεκαλέπτου να παίρνει την νίκη με τελικό σκορ 74-56.

Τα δεκάλεπτα: 29-5, 46-8, 56-29, 74-56.

Σ.Κ. ΝΙΚΟΠΟΛΗ (ΛΙΟΝΤΟΣ): ΒΑΣΙΛΗΣ, ΜΑΡΙΝΙ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ, ΤΖΙΜΑΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΣΑΛΙΧΟΣ, ΓΙΑΚΙΣΙΚΟΓΛΟΥ, ΖΗΚΑΣ, ΚΑΣΚΑΝΗΣ, ΜΠΑΜΗΣ.

Α.Ε. ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (ΚΟΓΚΑΣ): ΑΝΥΦΑΝΤΗΣ, ΡΟΜΠΟΤΗΣ, ΖΑΚΥΝΘΙΝΟΣ, ΚΟΚΟΛΗΣ, ΡΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΑΡΑΒΑΝΗΣ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, ΑΡΙΔΑΣ, ΓΡΑΨΑΣ, ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ, ΚΑΡΑΜΗΝΤΖΟΣ, ΒΟΥΚΕΛΑΤΟΣ.