Ένας διαφορετικός ποδοσφαιρικός αγώνας διεξήχθη χθες το απόγευμα της Κυριακή (03/06/18) στις 18:00 στο Αγρίνιο, ανάμεσα στους διαιτητές της τοπικής ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας και τους διαιτητές της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας.

Οι διαιτητές και των δυο Ενώσεων άφησαν για λίγο τις σφυρίχτρες και τα σημαιάκια κατά μέρος και πρόσφεραν ποδοσφαιρικό θέαμα.

Η διεξαγωγή του αγώνα πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο των εξαιρετικών σχέσεων που διέπουν τους διαιτητές των δύο Ενώσεων, δίνοντας παράλληλα την δυνατότητα να βρεθούν από κοντά συνάδελφοι οι οποίοι έχουν συνυπάρξει ή και αγωνίζονται μέχρι σήμερα στα εθνικά πρωταθλήματα σαν διαιτητές ή παρατηρητές αλλά και να γνωριστούν μεταξύ τους όσοι προσφέρουν τις υπηρεσίες τους στα τοπικά πρωταθλήματα.

Το σκορ του αγώνα διαμορφώθηκε ως εξής:

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να περάσουν μπροστά στο σκορ του πρώτου ημιχρόνου με τον Ασημάκη να βρίσκει τα δίχτυα του Μαζαράκη αλλά με τους φιλοξενουμένους παρότι είχαν κάποιες καλές ευκαιρίες να μην μπορούν να αντιδράσουν, με το σκορ να παραμένει στο 1-0 για το τέλος του 1ου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά ψάχνοντας το γκολ. Ο Ποντίκης λύτρωσε την ομάδα του, πετυχαίνοντας δυο γκολ και έδωσε το προβάδισμα διαμορφώνοντας το 1-2. Και εκεί που όλα έδειχναν ότι το ματς ήταν  υπέρ των διαιτητών της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ένα φάουλ στην περιοχή έστειλε την ομάδα των διαιτητών της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας στην άσπρη βούλα όπου ο Τσοπλάκος ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε την Μαυροκεφάλου διαμορφώνοντας  το τελικό 2-2.

Για τους διαιτητές της Ε.Π.Σ. Αιτωλοακαρνανίας έπαιξαν οι: ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΘΕΟΦΙΛΗΣ Ν., ΘΕΟΦΙΛΗΣ Α., ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΛΑΘΥΡΗΣ, ΚΑΨΑΛΗΣ, ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ, ΤΣΟΠΛΑΚΟΣ, ΓΟΥΜΕΝΟΣ, ΚΑΛΑΜΑΡΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ, ΒΑΙΝΑΣ, ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΣΗΜΑΚΗΣ, ΚΑΛΥΒΟΠΟΥΛΟΣ.

Για τους διαιτητές της ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας έπαιξαν οι: ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ, ΖΙΩΓΑΣ, ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, ΝΤΙΤΣΟΣ, ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ, ΜΠΑΪΛΗΣ, ΤΣΟΓΚΑΣ, ΣΙΣΚΑΣ, ΛΥΤΡΑΣ, ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ, ΚΕΦΗΣ, ΡΟΥΣΟΣ Ν., ΡΟΥΣΟΣ Γ., ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ, ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Κ., ΠΟΝΤΙΚΗΣ, ΠΑΤΣΗΣ, ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΥ, ΚΩΤΣΗΣ, ΜΑΓΚΛΑΡΑΣ, ΜΑΓΚΛΑΡΑΣ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΜΙΖΑΛΟΥ-ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ-ΚΟΤΡΟΤΣΟΥ

Βέβαια οι διαιτητές των δυο Ενώσεων δεν έμειναν μόνο στην ποδοσφαιρική αναμέτρηση με την συνέχεια να δίνεται σε γνωστή ταβέρνα του Αγρινίου όπου οι δύο ομάδες γευμάτισαν μαζί και είχαν την ευκαιρία να χαλαρώσουν, ενώ τόσο ο πρόεδρος του Συνδέσμου Διαιτητών Ποδοσφαίρου Ν. Αιτωλοακαρνανίας κ. Παναγιώτης Καψάλης αλλά και ο Αρχιδιαιτητής της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας κ. Ηλίας Φίτσας ανανέωσαν το ραντεβού τόσο σε ποδοσφαιρική αναμέτρηση αλλά και σε άλλα θέματα τα οποία θα ωφελήσουν και τις δυο Ενώσεις.

Ευχαριστήριο μήνυμα του ΣΔΠ Αιτ/νίας

« 1 of 4 »

One thought on “Άφησαν τις σφυρίχτρες και έπαιξαν ποδόσφαιρο οι διαιτητές της ΕΠΣ Αιτ/νίας και της ΕΠΣ Π-Λ (Photo).