Lefkas Trail Run: Τελικά αποτελέσματα

Πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 8 Οκτωβρίου 2017 για 4η συνεχή χρονιά με απόλυτη επιτυχία, ο αγώνας  Ορεινού Τρεξίματος “Lefkas Trail Run”,  με διαδρομές 23χλμ , 13χλμ, 5χλμ. , καθώς  και αγώνας για παιδιά 600 μέτρων, τα έσοδα του οποίου θα διατεθούν για φιλανθρωπικό σκοπό. Οι αγώνες διοργανώθηκαν από τον Σύλλογο Επαγγελματιών και Προστασίας Περιβάλλοντος Νικιάνας με συνδιοργανωτή τον Αθλητικό Σύλλογο Λευκάδας “ΦΙΛΑΝΔΡΟ” υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Συλλόγων Λαϊκού Μαζικού Αθλητισμού και Υπεραποστάσεων (ΕΟΣΛΜΑ-Υ), του Δήμου Λευκάδας και της Περιφερειακής Ενότητας Λευκάδας.

Ο καιρός τελικά μας έκανε το χατίρι και στο ηλιόλουστο πρωινό της Κυριακής σχεδόν  450 άτομα πήραν εκκίνηση  στις 4 διαδρομές του αγώνα, μένοντας με τις καλύτερες των εντυπώσεων.

Στη διαδρομή των 23 χιλιομέτρων, πρώτοι  τερμάτισαν παρέα ο Άρης Τσίπης της Inov8  και ο Χρήστος Παπαδογεώργος με χρόνο 2:12:28 ενώ πρώτη γυναίκα τερμάτισε η Θεοδώρα Αναστασιάδη  της ομάδας “Sky Women Running Team” με επίδοση  2:58:47.

Στη διαδρομή των 13 χιλιομέτρων, η οποία πραγματοποιήθηκε για πρώτη φορά,  πρώτος τερμάτισε ο Ηλίας Γεωργίου  της ομάδας “Go Run Δρομείς Σουλίου”  , με χρόνο 1:18:25 ενώ πρώτη γυναίκα τερμάτισε η  Δήμητρα Τσαλοκώστα με επίδοση  1:24:08.

Στον αγώνα των 5 χιλιομέτρων, πρώτος τερμάτισε ο Θεόδωρος Αντύπας από τον Αθλητικό Σύλλογο  Λευκάδας Φίλανδρο με χρόνο 20:18, ενώ πρώτη γυναίκα ήταν η Κωνσταντίνα Σταματέλου  από τον Αθλητικό Σύλλογο  Λευκάδας Φίλανδρο με χρόνο 24:04.

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τους αθλητές για την τιμή που μας έκαναν με τη συμμετοχή τους, τους χαμογελαστούς και ακούραστους εθελοντές που χωρίς την παρουσία τους ο αγώνας δε θα μπορούσε να πραγματοποιηθεί, τους υποστηρικτές, τους χορηγούς για την πολύτιμη υλική και χρηματική υποστήριξη τους και τέλος τους χορηγούς επικοινωνίας για την προώθηση του αγώνα μας.

Τέλος θα θέλαμε να ανανεώσουμε το ραντεβού μας για το φθινόπωρο του 2018, σε ημερομηνία που θα ανακοινωθεί σύντομα.

 

Η  ΟΡΓΑΝΩΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

Γεν .Κατ. Kατηγορία Φύλο ΒΙΒ Ονομ/νυμο ΥΟΒ Ομάδα/Σύλλογος Κολυβάτα 8km Χρ. Τερματισμού

  • 1 M18-39 Male 84   ΑΡΗΣ ΤΣΙΠΗΣ 1991 INOV8 00:54:43 02:12:28
  • 2 M18-39 Male 68   ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΠΑΔΟΓΕΩΡΓΟΣ 1994 – 00:54:46 02:12:28
  • 3 M18-39 Male 87   ΠΕΤΡΟΣ ΤΥΡΟΛΟΓΟΣ 1984 FUNCTIONAL DEPARTMENT TEAM 00:57:36 02:13:04
  • 4 M18-39 Male 57   ΛΑΜΠΡΟΣ ΜΠΑΣΙΑΔΗΜΑΣ 2001 00:57:37 02:14:28
  • 5 M18-39 Male 26   ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΓΚΙΖΛΗΣ 1990 TRG/Σ.Δ.ΤΡΙΚΑΛΩΝ 00:57:21 02:14:44
  • 6 M18-39 Male 65   ΑΡΗΣ ΠΑΛΜΟΣ 1981 00:57:25 02:18:10
  • 7 M40-49 Male 2   SYLVAIN GOBEL 1968 ZAPOUNIDIS MONOSIS 00:57:33 02:19:55
  • 8 M18-39 Male 78   ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ 1989 – 01:00:53 02:28:51
  • 9 M18-39 Male 101   ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΡΑΚΟΝΤΑΕΙΔΗΣ 1979 01:02:39 02:28:57
  • 10 M18-39 Male 95   ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΕΜΟΝΑΚΗΣ 1978 OLYMPUS TRT 01:03:49 02:30:25
  • 11 M40-49 Male 77   ΒΑΣΙΛΗΣ ΣΙΩΧΟΣ 1974 GO RUN ΔΡΟΜΕΙΣ ΣΟΥΛΙΟΥ 01:02:34 02:31:03
  • 12 M40-49 Male 91   ΝΙΚΟΣ ΧΑΜΑΛΟΓΛΟΥ 1970 ΝΑΥΤΙΚΌΣ ΌΜΙΛΟΣ ΠΆΡΓΑΣ 01:03:43 02:31:03
  • 13 M50-59 Male 11   ΜΙΧΑΗΛ ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ 1963 GORUN ΔΡΟΜΕΙΣ ΣΟΥΛΙΟΥ 01:02:36 02:31:05
  • 14 M18-39 Male 6   MORNE VAN ZYL 1979 01:04:55 02:31:13
  • 15 M18-39 Male 82   ΗΛΙΑΣ ΤΣΑΠΑΡΕΛΗΣ 1987 VOLTA RUNNING TEAM 01:06:25 02:32:46
  • 16 M40-49 Male 28   ΣΠΥΡΟΣ ΓΩΓΟΣ 1973 ΔΡΟΜΕΙΣ ΣΟΥΛΙΟΥ 01:03:59 02:33:05
  • 17 M40-49 Male 8   ΤΑΣΟΣ ΑΔΑΜΙΔΗΣ 1976 ΣΔΟΕ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ 01:03:47 02:34:15
  • 18 M40-49 Male 90   ΜΙΧΑΛΗΣ ΧΑΛΙΚΙΑΣ 1977 01:06:33 02:41:59
  • 19 M40-49 Male 100   NΙΚΟΛΑΟΣ ΒΑΓΙΑΣ 1969 01:04:51 02:42:33
  • 20 M40-49 Male 54   ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΜΑΚΡΗΣ 1973 01:06:17 02:43:25
  • 21 M18-39 Male 85   ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΣΙΡΙΜΙΑΓΚΟΣ 1979 KASSIOS DIAS 01:05:56 02:43:36
  • 22 M40-49 Male 24   ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Γ. ΓΙΩΤΗΣ 1972 3Π 01:03:55 02:44:39
  • 23 M40-49 Male 96   ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 1977 Α.Ο.Ξ. ΛΆΡΙΣΑΣ – ΣΥΒΑΣ ΛΆΡΙΣΑΣ 01:04:54 02:44:45
  • 24 M60+ Male 37   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΑΛΟΓΗΡΟΣ 1951 FIFTH ELEMENT 01:06:19 02:45:33
  • 25 M40-49 Male 109   ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΣΑΡΚΟΒΙΣΤΑΣ 1975 01:07:47 02:45:45
  • 26 M18-39 Male 18   ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΕΡΡΟΙΩΤΗΣ 1987 01:08:01 02:48:07
  • 27 M50-59 Male 62   ΜΙΧΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ 1966 3 Π–ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΉ ΔΡΆΣΗ Δ.Ε.ΒΡΑΧΝΕΙΚΩΝ 01:11:04 02:50:47
  • 28 M40-49 Male 92   ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΑΣΚΗΣ 1974 FIFTH ELEMENT 01:11:34 02:51:49
  • 29 M18-39 Male 16   ΧΡΗΣΤΟΣ ΒΑΣΔΕΚΗΣ 1982 TAILWIND BIKESHOP ARTA 01:07:12 02:52:34
  • 30 M18-39 Male 73   ΧΡΗΣΤΟΣ ΡΙΖΟΣ 1978 01:07:59 02:52:38
  • 31 M50-59 Male 31   ΜΙΧΑΛΗΣ ΔΙΟΝΥΣΟΠΟΥΛΟΣ 1963 Ο.Μ.Γ 01:12:30 02:52:42
  • 32 M40-49 Male 35   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΖΑΚΥΝΘΙΝΟΣ 1975 ΦΊΛΑΝΔΡΟΣ 01:12:05 02:53:01
  • 33 M18-39 Male 108   ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΛΑΖΑΡΗΣ 1979 01:10:15 02:53:55
  • 34 M40-49 Male 48   ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΛΑΙΜΟΔΕΤΗΣ 1971 01:08:03 02:55:28
  • 35 W40-49 Female 10   ΘΕΟΔΩΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ 1973 3Π/SKYWOMEN RUNNING TEAM 01:13:44 02:58:47
  • 36 M40-49 Male 36   ΝΙΚΟΣ ΘΕΡΜΟΣ 1974 GSL ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 01:11:07 02:59:34
  • 37 M18-39 Male 44   ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 1978 01:11:31 02:59:52
  • 38 M18-39 Male 15   ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΚΑΤΣΑΣ 1982 IBC 01:11:40 03:00:24
  • 39 M18-39 Male 55   ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΥΡΩΝΑΣ 1978 KASSIOS DIAS 01:15:22 03:06:55
  • 40 M18-39 Male 107   ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΟΛΔΑΤΟΣ 1985 ΚΕΝΤΡΟ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ IQ 01:12:11 03:07:41
  • 41 W18-39 Female 3   SIMONE PEATE 1987 FILANDROS LEFKADA 01:14:30 03:07:56
  • 42 M50-59 Male 1   SIMON COLE 1967 FILANDROS LEFKADA 01:14:31 03:07:58
  • 43 W18-39 Female 76   ΓΕΩΡΓΙΑ ΣΙΩΖΙΟΥ 1978 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΡΟΜΕΩΝ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 01:16:18 03:12:58
  • 44 M40-49 Male 30   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ 1975 TYROLOGOS MULTISPORT TEAM 01:16:23 03:13:08
  • 45 M40-49 Male 89   ΙΩΑΝΝΗΣ ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ 1976 ΦΊΛΑΝΔΡΟΣ 01:17:10 03:13:57
  • 46 M50-59 Male 93   ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 1965 ΖΕΥΣ ΠΙΕΡΙΑΣ 01:17:19 03:14:14
  • 47 M18-39 Male 86   ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΥΡΟΛΟΓΟΣ 1980 ALEXTYROL SPORTS & LEISURE 01:19:12 03:14:17
  • 48 M18-39 Male 42   ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΜΙΝΑΤΟΣ 1987 – 01:16:21 03:16:11
  • 49 M50-59 Male 103   ΑΝΤΡΕΑΣ ΝΑΤΣΙΟΣ 1964 ΚΛΕΙΣΟΥΡΑ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ 01:20:13 03:19:51
  • 50 M40-49 Male 104   ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΡΙΦΤΗΣ 1973 ΚΑΣΣΙΟΣ ΔΙΑΣ CORFU 01:15:28 03:21:41
  • 51 M18-39 Male 34   ΑΓΗΣΙΛΑΟΣ ΕΦΡΑΙΜΙΔΗΣ 1983 VOLTA RUNNING TEAM 01:21:42 03:21:54
  • 52 M18-39 Male 20   ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ 1980 LEFKAS TRAIL RUN 01:13:15 03:23:59
  • 53 M40-49 Male 88   ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΦΟΝΙΑΔΑΚΗΣ 1975 ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ 01:16:45 03:25:11
  • 54 W18-39 Female 60   ΜΑΡΙΑ ΜΠΟΥΣΓΟΥΝΗ 1981 ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ 01:25:48 03:26:06
  • 55 M50-59 Male 75   ΧΡΗΣΤΟΣ ΣΕΡΒΟΣ 1967 01:20:17 03:27:58
  • 56 M50-59 Male 19   ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΟΛΛΑΣ 1962 ΣΔΙ 01:21:57 03:28:48
  • 57 M50-59 Male 21   ΣΠΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ-ΚΙΤΣΙΟΣ 1965 ΣΔΙ 01:21:47 03:28:52
  • 58 W40-49 Female 27   ΜΑΡΙΑ ΓΡΑΨΑ 1976 GSL LEFKAS RUNNERS (ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΎΛΛΟΓΟΣ ΛΕΥΚΆΔΑΣ) 01:22:55 03:32:23
  • 59 W18-39 Female 106   ΙΩΑΝΝΑ ΣΤΑΜΑΤΙΑΔΟΥ 1983 01:22:48 03:36:52
  • 60 W18-39 Female 12   ΦΩΤΕΙΝΗ ΑΝΤΩΝΗ 1978 DEREKAS ENDURANCE COACHING 01:27:21 03:37:38
  • 61 M18-39 Male 25   ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΙΩΤΗΣ 1984 I.B.C 01:25:10 03:40:07
  • 62 M18-39 Male 47   ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΑΖΑΡΗΣ 1980 01:19:07 03:40:11
  • 63 M50-59 Male 69   ΣΠΥΡΟΣ ΠΑΠΠΑΣ 1967 ΠΡΕΒΕΖΑ 01:29:41 03:43:35
  • 64 M18-39 Male 99   ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΧΡΥΣΟΒΙΤΣΑΝΟΣ 1984 – 01:25:06 03:46:34
  • 65 W40-49 Female 22   ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ ΓΙΑΤΡΑΚΟΥ 1970 SKY WOMEN RUNNING TEAM 01:30:04 03:49:39
  • 66 M18-39 Male 66   ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΑΝΤΑΖΗΣ 1978 ΛΥΚΕΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 01:13:12 03:49:47
  • 67 W40-49 Female 79   ΜΑΡΙΑ ΣΟΥΝΔΙΑ 1976 01:32:35 03:51:04
  • 68 W50+ Female 5   MANDY TRUSLER 1963 FUNCTIONAL DEPARTMENT TEAM 01:29:48 03:54:19
  • 69 M40-49 Male 7   ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ 1976 ΛΥΚΕΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 01:32:38 04:02:41
  • 70 W18-39 Female 41   ΑΝΙΚΑ ΚΟΛΠΟΝΔΙΝΟΥ 1980 01:32:30 04:02:42
  • 71 M40-49 Male 51   ΙΩΑΝΝΗΣ ΛΟΓΑΡΑΣ 1973 01:30:07 04:11:57
  • 72 M50-59 Male 102   ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΖΕΓΚΙΝΟΓΛΟΥ 1959 01:38:42 04:17:45
  • 73 M18-39 Male 72   ΝΙΚΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ 1991 ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ 01:25:00 04:21:02
  • 74 W40-49 Female 56   ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΥ 1974 OLYMPUS MARATHON RT 01:41:44 04:21:08
  • 75 W18-39 Female 59   ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ ΜΠΙΖΟΥ 1981 ΛΥΚΕΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 01:41:38 04:21:27
  • 76 M40-49 Male 71   ΣΩΤΗΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ 1976 ΛΥΚΕΙΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 01:41:33 04:21:28
  • 77 M50-59 Male 64   ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΝΤΑΚΟΥΛΑΣ 1960 01:38:54 04:29:34
  • 78 M18-39 Male 80   ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ ΤΖΙΝΕΡΟΣ 1987 01:45:10 04:47:54
  • 79 W18-39 Female 29   ΕΙΡΗΝΗ ΔΕΜΕΡΤΖΗ 1981 01:45:14 04:47:55
  • 80 W40-49 Female 14   ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΒΑΓΕΝΑ 1971 SKY WOMAN RUNNING TEAM -Α.Σ ΦΙΛΑΝΔΡΟΣ 01:49:18 04:49:12
  • 81 M40-49 Male 33   ΦΩΤΗΣ ΕΞΑΡΧΟΥ DNF KOLYVATA 1977 – –
  • 82 M60+ Male 32   ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΕΞΑΡΧΟΥ DNF KOLYVATA 1945 – –
Please follow and like us:

Ομάδα Σύνταξης

To Gosports.gr είναι μια σύγχρονη αθλητική ιστοσελίδα . Με συνεχή ροή αθλητικών ειδήσεων, πλούσιο φωτορεπορτάζ, videos, αποκλειστικές συνεντεύξεις, μεταγραφές, πρόγραμμα αγώνων, live streaming, αφιερώματα και καθημερινό παρασκήνιο παρουσιάζει όσα συμβαίνουν στην Βορειοδυτική Ελλάδα και όχι μόνο, με στόχο την έγκαιρη και αξιόπιστη ενημέρωση.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *