Χωρίς νικητή το ματς ΠΑΣ Θύελλα- ΠΑΣΠ Λευκ. Οι Ίωνες

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 3/12 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Παλαίρου ο αγώνας της 7ης αγωνιστικής του Α Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο ΠΑΣ Θύελλα 2015 και τον ΠΑΣΠ Λευκ. Οι Ίωνες, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 10’ με γκολ του Χριστοδούλου με εκτέλεση φάουλ πίσω από το κέντρο του γηπέδου μετά από λάθος του τερματοφύλακα του ΠΑΣ Θύελλα Καραίσκου. Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε από τον συνήθη ύποπτο Αρίδα, ο οποίος στο 55’ με ωραίο σουτ μέσα στην περιοχή μετά από σέντρα του Χαϊδάκη διαμόρφωσε το 1-1.

Οι γηπεδούχοι πίεζαν για τη νίκη και δημιούργησαν φάσεις τα τελευταία λεπτά με κορυφαίες του Κουτρουλού που από κοντά έστειλε την μπάλα άουτ μετά από προβολή και στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Κυρίτσης πάνω στη γραμμή δεν πρόλαβε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να δείχνει τις ομάδες ισόπαλες με σκορ 1-1.

Διαιτητής: ΜΠΑΙΛΗΣ Ν.

Βοηθοί: ΣΟΛΔΑΤΟΣ- ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ

ΠΑΣ ΘΥΕΛΛΑ 2015: ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ, ΠΑΤΣΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ Α., ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ Χ.(75’ ΑΨΟΜΩΤΟΣ), ΧΑΙΔΑΚΗΣ, ΔΡΙΒΑΚΟΣ, ΑΡΙΔΑΣ, ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ(91’ ΚΥΡΙΤΣΗΣ), ΓΟΤΣΗΣ.

ΠΑΣΠ ΛΕΥΚ. ΟΙ ΙΩΝΕΣ: ΚΑΤΑΓΗΣ Π., ΦΟΥΝΤΟΓΛΟΥ, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ, ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ(89’ ΣΠΑΝΟΣ), ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ, ΠΑΞΙΝΟΣ, ΡΕΤΣΙΣ, ΘΕΡΙΑΝΟΣ(93΄ΣΟΥΜΠΟΥΛΗΣ), ΚΑΤΣΑΒΡΙΑΣ, ΛΑΥΡΑΝΟΣ(58’ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Γ.), ΜΙΧΑΛΑΤΟΣ(76’ ΚΑΤΑΓΗΣ Σ.).