Τρίτη συνεχόμενη νίκη της Α.Ε Πρέβεζας στο πρωτάθλημα- 5-0 την Αχερουσία

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2017 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας << Αθανασία Τσουμελέκα>> ο αγώνας της 12ης αγωνιστικής της  Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας ανάμεσα στην Α.Ε Πρέβεζας και την Αναγέννηση Αχερουσίας με το παιχνίδι να λήγει 5-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Οι παίχτες της Ένωσης ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του ματς και εκτός από τα 5 τέρματα που σημείωσαν είχαν πολλές τελικές ευκαιρίες. Να σημειώσουμε πώς είναι η τρίτη συνεχόμενη νίκη για τους παίχτες του Αμάραντου στο πρωτάθλημα.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι ο Ζέρης έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι μόλις στο 6ο λεπτό, ενώ στο 8ο λεπτό ο Σκάρπος έχασε κλασική ευκαιρία για γκολ με τον Τσαβέλη να αποκρούει με τα πόδια. Στο 16ο λεπτό ο Σκάρπος σκόραρε για το 1-0, ενώ δυο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι έχασαν κλασική ευκαιρία να ισοφαρίσουν όταν ο Λίτσιος βρέθηκε μόνος με τον Μπαλάφα, με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ. Στο 22ο λεπτό ο Γεωργόπουλος έχασε ευκαιρία για το 2-0 των γηπεδούχων, με το ημίχρονο να τελειώνει 1-0 υπέρ των γηπεδούχων.

Στο 46’ ο Γεωργόπουλος μόνος απέναντι από τον Τσαβέλη δε μπόρεσε να σκοράρει, ενώ στο 52ο λεπτό οι γηπεδούχοι έχασαν κλασική ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματα τους αυτή τη φορά με το Ζιώγκα. Στο 67΄ ο Καρασαββίδης σκόραρε για το 2-0, ενώ στο 73΄ο Ζέρης τριπλασίασε τα τέρματα της Ένωσης. Ο επιθετικός οίστρος των παιχτών του Αμάραντου συνεχίστηκε με τον Γεωργόπουλο να διαμορφώνει το 4-0 ενώ το τελικό 5-0 ήρθε με γκολ του Ζιώγκα.  Οι φιλοξενούμενοι έχασαν στο 76’ ευκαιρία να μειώσουν με τον Λίτσιο.

Διαιτητής: ΣΟΛΔΑΤΟΣ Σ.

Βοηθοί: ΛΑΖΑΡΗΣ Γ. ΚΩΤΣΗΣ Θ.

Α.Ε ΠΡΕΒΕΖΑΣ(ΑΜΑΡΑΝΤΟΣ Κ.): ΜΠΑΛΑΦΑΣ(75’ ΒΑΡΔΗΣ), ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, ΔΗΜΑΣ, ΣΠΑΝΟΣ, ΜΠΟΥΚΟΥΡΑΣ, ΔΑΡΔΑΜΑΝΗΣ(66’ ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ), ΖΙΩΓΚΑΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ(73’ ΝΤΕΝΤΕΣ), ΖΕΡΗΣ, ΣΚΑΡΠΟΣ(53’ ΒΑΛΑΡΗΣ).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΧΕΡΟΥΣΙΑΣ(ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ): ΤΣΑΒΕΛΗΣ Δ.(60’ ΦΑΡΜΑΚΗΣ), ΤΑΣΣΗΣ, ΤΖΙΜΟΥΛΗΣ, ΤΣΑΒΕΛΗΣ Σ., ΚΟΝΤΟΔΗΜΑΣ, ΜΠΑΡΚΑΜΠΑΣ, ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ(65’ ΝΑΣΤΑΣ), ΛΙΤΣΙΟΣ, ΤΖΙΜΑΣ, ΤΣΑΒΟΣ, ΠΛΙΑΚΑΣ(53’ ΝΑΚΟΣ).

Άντα Ζιώγα

Η Αλεξάνδρα Ζιώγα καλύπτει την επικαιρότητα για τo GoSports.gr και καθημερινά με τα ρεπορτάζ της παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

You May Also Like

One thought on “Τρίτη συνεχόμενη νίκη της Α.Ε Πρέβεζας στο πρωτάθλημα- 5-0 την Αχερουσία