Το γκολ του Ευθυμίου λύτρωσε τη Φορτούνα Βαλανιδοράχης- Νίκη με μεγάλη ανατροπή για τους γηπεδούχους

Πραγματοποιήθηκε χθες Κυριακή 30 Οκτωβρίου στο γήπεδο Βαλανιδοράχης ο αγώνας της 7ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας ανάμεσα στην Α.Ε Φορτούνα Βαλανιδοράχης και στον Ηρακλή Αγίου Γεωργίου.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με χατ-τρικ του Κολιού και πριν προλάβουν οι γηπεδούχοι να αντιδράσουν μέσα σε τρία λεπτά(30’,32’, 33’) διαμόρφωσαν το 0-3, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι στο δεύτερο ημίχρονο να αλλάξουν την εις βάρος τους κατάσταση και μόλις στο 58’ μείωσαν σε 1-3 με τον Παππά. Στο 85’ έκαναν το 2-3 με τον Ευθυμίου, ενώ στο 87’ ισοφάρισαν το ματς με εύστοχο πέναλτι του Πέτρου Νόνα. Στις καθυστερήσεις διαμόρφωσαν το 4-3 με γκολ του Ευθυμίου, ο οποίος πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ, έφερε τα πάνω-κάτω στο ματς και με μεγάλη ανατροπή έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής: ΖΩΓΡΑΦΟΣ Σ.

Βοηθοί: ΣΟΥΦΗΣ Χ.- ΝΤΟΥΣΚΟΣ Σ.

Α.Ε ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΒΑΛΑΝΙΔΟΡΑΧΗΣ(ΚΑΣΚΑΝΗΣ): ΤΣΟΒΙΛΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΤΖΙΜΑΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΝΟΝΑΣ ΠΕΤ., ΝΟΝΑΣ ΔΗΜ.(65’ ΠΗΛΙΟΣ), ΜΗΤΟΣ-ΚΩΤΣΗΣ, ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΚΟΝΤΟΔΗΜΑΣ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ(71’ ΝΙΚΟΛΑΟΥ), ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ(51’ ΤΣΑΛΗΣ).

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ(ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ): ΤΣΑΙΜΟΣ, ΝΙΚΑΣ(62’ ΡΙΖΟΣ), SUKU, ΣΑΛΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΧΡΗΣΤΟΥ, ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ, ΠΑΝΟΥ Γ.(51’ ΠΑΝΟΥ Δ.), ΣΕΡΕΤΗΣ, ΚΑΤΣΑΝΟΣ, ΚΟΛΙΟΣ, ΔΗΜΟΛΙΤΣΑΣ.