Τεσσάρα και πρωτιά για τον Κεραυνό Θεσπρωτικού κόντρα στον Ερμή Καναλίου.

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 21 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 16:00 στο Δημοτικό Στάδιο Καναλίου ο αγώνας για την 5η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Ερμή Καναλίου και τον φιλοξενούμενο Κεραυνό Θεσπρωτικού με τον σκορ να λήγει 1-4 υπέρ των φιλοξενούμενων, με χατ τρικ του Μπόταρη.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στον αγώνα και από τα πρώτα λεπτά είχαν μια καλή ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ του αγώνα,  με τον τερματοφύλακα του Ερμή να λέει «όχι». Στο 16΄ο Μπότσαρης έκανε το 0-1 και στο 21΄ο Φέκκας διαμόρφωσε το 0-2. Στο 36΄ο Σιώρος μετά από δυνατή κόντρα με παίχτη του Ερμή βγαίνει για αλλαγή με τραυματισμό στο αυτί και μεταφέρεται στο Γ.Ν. Πρέβεζας .Στο 43΄μετά από ωραία εκτέλεση φάουλ του Θέμελη η μπάλα περνά δίπλα από το δοκάρι με τους γηπεδούχους να έχουν μια καλή ευκαιρία να μειώσουν, χωρίς όμως αποτέλεσμα με το σκορ του ημιχρόνου να παραμένει 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο πολλά σκληρά μαρκαρίσματα και φάουλ με τις ευκαιρίες να είναι λίγες και από τις δυο ομάδες. Στο 66΄ο διαιτητής του παιχνιδιού κ. Ρούσος Ν. έδειξε την άσπρη βούλα υπέρ του Ερμή με  δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Λαϊνά από τον  Κεραυνό, με τον Τσαρακλημάνη να εκτελεί για το 1-2. Στο 77΄ο Μπότσαρης έκανε το 1-3  και στο 85΄ο ίδιος παίχτης σημείωσε το τελικό 1-4.

Διαιτητής: Νίκος Ρούσος

Βοηθοί: Σφονδύλη-Ντόμαρης

Ερμής Καναλίου (Δ. Θώδης): ΤΖΙΜΑΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΡΙΣΤΑΝΗΣ (ΤΣΟΥΤΣΗΣ), ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ (ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ), ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ (ΚΑΡΑΚΗΣ), ΤΣΟΚΑΣ, ΔΑΡΔΑΣ, ΜΠΑΧΑ, ΤΣΑΡΑΚΛΗΜΑΝΗΣ (ΜΟΥΚΑΝΟΣ), ΘΕΜΕΛΗΣ, ΠΑΠΑΚΙΤΣΟΣ

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Α. Κολιός): ΚΑΤΣΕΝΟΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ Α., ΜΑΛΕΣΚΟΣ, ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ, ΚΟΥΣΗΣ ΣΠ., ΛΑΪΝΑΣ, ΣΙΩΡΟΣ (Λ.ΤΡ. ΝΤΟΒΑΣ), ΚΟΥΣΗΣ ΣΤ., ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ (ΤΖΙΜΑΣ), ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ (ΠΑΦΙΛΑΣ), ΦΕΚΚΑΣ (ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ).

*Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.