Τα αποτελέσματα στη 3η αγωνιστική της Γ΄Εθνικής

Στον 3ο όμιλο της Γ Εθνικής ο Τηλυκράτης γνώρισε βαριά ήττα στην έδρα του με 0-3 από τον Νέο Αμφίλοχο, ο Πανλευκάδιος προχώρησε στη τρίτη του ισοπαλία , ο Θεσπρωτός νίκησε με 4-0 τον Ερμή Αμυνταίου στην έδρα του,  ο Εθνικός κέρδισε 0-1 εκτός έδρας στον δεύτερο επίσημο ματς του για τη νέα σεζόν και ο Σκουφάς Κομποτίου λευκή ισοπαλία εκτός έδρας με την ΑΕ Λευκίμμης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα ανά όμιλο:

1ος όμιλος

ΑΕ Διδυμοτείχου – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 2-1
ΑΟ Καβάλας – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 4-0
Ορφέας Ξάνθης – Νέστος Χρυσούπολης 1-3
Ελπίδα Σκουτάρεως – Απόλλων Παραλιμνίου 2-2
Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Αετός Ορφανού 1-0
Δόξα Προσκυνητών – Άρης Αβάτου 0-0

2ος όμιλος

Άρης Παλαιοχωρίου – Εδεσσαϊκός 3-0
Αγροτικός Αστέρας – ΑΠΕ Λαγκαδά 0-1
Νάουσα – Πιερικός 3-0
ΑΕ Καρίτσας – Φίλιππος Αλεξάνδρειας 0-2
ΑΟ Καρδίας – Κιλκισιακός 2-0
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Ηρακλής 1-2
Αλμωπός Αριδαίας – Καμπανιακός 1-1

Ρεπό: Μακεδονικός

3ος όμιλος

ΑΕΠ Καραγιαννίων – Πανλευκάδιος 0-0
Καστοριά – Εθνικός Φιλιππιάδας 0-1
ΑΕ Λευκίμμης – Σκουφάς Κομποτίου 0-0
Τηλυκράτης Λευκάδας – Νέος Αμφίλοχος 0-3
Θεσπρωτός – Ερμής Αμυνταίου 4-0
Μακεδονικός Φούφα – Αστέρας Παραποτάμου 1-0

Ρεπό: Δόξα Κρανούλας

4ος όμιλος

Οπούντιος Μαρτίνου – ΑΟ Θήβα 2-4
Αμβρυσσέας – Ρήγας Φεραίος 1-2
Αστέρας Ιτέας – Ολυμπιακός Βόλου 0-0
ΑΠΟΚ Βελούχι – Αλμυρός ΓΣ 1-2
Βόλος ΝΠΣ – ΑΟ Σελλάνων 4-1
Νίκη Βόλου – Αχιλλέας Φαρσάλων 4-1

Ρεπό: Διγενής Νεοχωρίου

5ος όμιλος

Τσικλητήρας Πύλου – Αστέρας Βλαχιώτη 1-2
Λεωνίδιο – Παναρκαδικός 0-3
Ζάκυνθος – Πανηλειακός 0-3
Καλαμάτα – Παμβουπρασιακός 2-0
Αστέρας Αμαλιάδας – Διαγόρας Βραχνέικων 1-0
Αχαϊκή – Παλληξουριακός 3-1

6ος ομιλος

Προοδευτική – Εθνικός 0-0
Ιάλυσος – Ζευγολατιό 4-1
Ρόδος – ΑΟ Λουτράκι 1-0
Ασπρόπυργος – Ιωνικός 0-1
Πέλοπας Κιάτου – Διαγόρας Ρόδου 0-0

Ρεπό: Κερατσίνι

7ος όμιλος

Αήττητος Σπάτων – Πανθηραϊκός 2-1
Ταμυναϊκός – Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 0-0
Ερμιονίδα – Ερμής Κιβερίου 1-1
Τρίγλια Ραφήνας – ΑΟ Χαλκίς 1-2
Παναργειακός – Θύελλα Ραφήνας 1-0

Ρεπό: Αιολικός

8ος όμιλος

Ηρόδοτος – Άγιος Ιερόθεος 1-0
Φωστήρας – ΑΕ Μυλοποτάμου 3-0
Κηφισιά – Ατσαλένιου 0-0
Ερμής Ζωνιανών – Ηλυσιακός 1-1
Παλαιόχωρα – ΟΦ Ιεράπετρας 0-2

Ρεπό: Αιγάλεω

Πηγή: mikriliga.com

 

 

Please follow and like us:

Άντα Ζιώγα

Η Αλεξάνδρα Ζιώγα καλύπτει την επικαιρότητα για τo GoSports.gr και καθημερινά με τα ρεπορτάζ της παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *