Στο κλείσιμο του πρώτου γύρου ο Αίας κατάφερε να κάμψει την μαχητική Δόξα Λευκάδας Β.

Το παιχνίδι είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ με την ομάδα της Άρτας να προηγείτε στο ημίχρονο με ένα πόντο (34-35).

Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό δεκάλεπτο αλλά στα τελευταία λεπτά η εμπειρία της Αρτινής ομάδας φάνηκε αποκτώντας μία διαφορά ασφαλείας που της έδωσε και την 5η της νίκη εδραιώνοντας την στην τετράδα του πρωταθλήματος.

Για τον Αίαντα,που όλοι όσοι αγωνίστηκαν ήταν θετικοί,ξεχώρισε ο Σμύρης με 18 και οι Παπαμιχαήλ,Φορτωτήρας με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα και αρκετές ασίστ και από τους δύο.

Πολύ καλή παρουσία σε άμυνα και επίθεση είχε και ο νεαρός Ζαγαλίκης. Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Τσαουσίδης με 22 και ο Σολδάτος με 18.

Τα δεκάλεπτα: 19-18, 34-35 , 46-46, 62-68.

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ Β’ (Κόγκας): Σολδάτος 18(1), Λάζαρης 10, Λάμπρης 6, Κοντοπρίας 2, Φέτσης, Καμπουρίδης 3(1), Κτενάς, Κονιδάρης 7(1), Τσαουσίδης 22(4), Κελάριου.

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΙΑΣ ΑΡΤΑΣ (Λεμονιάς Απ.): Φούκας 2, Φορτοτήρας 14, Ζαγαλίκης 11(1), Τσιμούρας, Γάκης, Ζαβερδινός 6, Μπράμης 2, Σμύρης 18, Παπαμιχαήλ 15(1).