Ο ΠΑΣ Πρέβεζα επικράτησε σήμερα Σάββατο 2/12 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Καναλίου του τοπικού Ερμή στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας και μετά την ήττα της Καρυάς στην έδρα της, πλέον συγκατοικεί στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με τον Α.Ο Καρυάς με 28 βαθμούς.

Οι παίχτες του Άγγελου Μπέκα με το σημερινό διπλό στο Κανάλι βρίσκονται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, αήττητοι μέχρι στιγμής μετά από 12 αγωνιστικές, έχοντας πετύχει 21 τέρματα ενώ έχουν δεχθεί μόλις τρία.

Ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ στο 37’ όταν μετά από απόκρουση του Τζίμα, ο Diaw με σουτ την έστειλε στα δίχτυα για το 0-1. Στο 41’ ο Ερμής ισοφάρισε το ματς με τον Παπακίτσο. Οι γηπεδούχοι δεν πρόλαβαν να χαρούν αφού δυο λεπτά αργότερα ο Λεόπουλος σκόραρε για το 1-2, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 56’ σε σέντρα του Χουλιάρα η μπάλα βρήκε στο χέρι του Κουτρούμπα με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα και τον αρχηγό του ΠΑΣ Δημουλιά να σκοράρει διαμορφώνοντας το 1-3. Στο 66’ ο Παπακίτσος σούταρε απειλώντας την εστία του Κώτση που έδιωξε νευρικά σε κόρνερ.

Στο 85’ ο Σκαμνέλος αποβλήθηκε από το ματς με κόκκινη(δεύτερη κίτρινη), αφήνοντας τους φιλοξενούμενους με 10. Στο 89’ ο Ερμής Καναλίου απείλησε με τον Καράκη όταν κεφαλιά του παίχτη πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Κώτση, ενώ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Παπακίτσος βρέθηκε μόνος με τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ με τον παίχτη να σουτάρει και τον Κώτση να λέει «ΟΧΙ», κρατώντας το 1-3, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: Φραγκούλης Παύλος

Βοηθοί: Ποντίκης – Σφονδύλη

ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ (ΘΩΔΗΣ): ΤΖΙΜΑΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΡΙΣΤΑΝΗΣ (62’ ΓΚΙΟΚΑ), ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ, ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ (79’ ΒΛΑΧΟΣ), ΜΑΝΕ, ΔΑΡΔΑΣ (75’ ΜΟΥΚΑΝΟΣ), ΤΣΟΚΑΣ, ΜΠΑΧΑ, ΠΑΠΑΚΙΤΣΟΣ, ΚΑΡΑΚΗΣ.

ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ (ΜΠΕΚΑΣ): ΚΩΤΣΗΣ, ΤΟΥΡΓΕΛΗΣ (69’ ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ), ΝΙΚΟΥ, ΜΟΥΡΕΧΙΔΗΣ, ΝΤΙΟ, ΛΕΟΠΟΥΛΟΣ (60’ ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ), ΤΣΑΛΑΣ, ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ, ΔΗΜΟΥΛΙΑΣ (86’ ΠΑΝΤΑΖΗΣ), ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ (78’ ΛΙΑΣΚΟΣ).

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα

You May Also Like

3 thoughts on “Σκαρφάλωσε στην κορυφή ο ΠΑΣ Πρέβεζα και συνεχίζει αήττητος- Νίκη επί του Ερμή Καναλίου