«Σεφτέ» στις νίκες έκανε ο Α.Ο. Παλαίρου.

Διεξήχθη χθες σήμερα Κυριακή 29 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Αγίου Θωμά ο αγώνας ανάμεσα στον γηπεδούχο Α.Ο. Ρία και τον φιλοξενούμενο Α.Ο. Παλαίρου με τους φιλοξενούμενους να κρατάνε το σκορ στο 2-3 και να κάνουν «σεφτέ» στις νίκες σε αυτό το πρωτάθλημα μιας και ως στιγμή είχαν μόνο ισοπαλίες και μια ήττα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι φιλοξενούμενοι  μπήκαν πιο δυνατά και μόλις στο 6΄του αγώνα ο Ματσίνγκος άνοιξε το σκορ μετά από πάσα του Dedi κάνοντας το 0-1. Η Πάλαιρος είχε την απόλυτη κατοχή αλλά στο 26΄ο Babi ισοφάρισε σε  1-1 και έφερε το ματς ξανά στα ίσια. Στο 37΄ο Βουλγαρίδης έκανε το 1-2 υπέρ των φιλοξενουμένων και στο 40΄ο Ζέλος μεγάλωσε την διαφορά υπέρ της Παλαίρου σε 1-3 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν μουδιασμένοι, με τους φιλοξενούμενους να έχουν την κατοχή της μπάλας και σε αυτό το ημίχρονο. Στο 56΄ο διαιτητής του αγώνα κ. Σπυράκος έδειξε  την άσπρη βούλα υπέρ του Α.Ο. Ρία με τον Μπέκα να ανατρέπεται μέσα στην περιοχή και με εκτελεστή τον Babi διαμόρφωσε με δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα το 2-3  όπου ήταν και το τελικό σκορ.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΣΠΥΡΑΚΟΣ

ΒΟΗΘΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ – ΖΗΚΑΣ
Α.Ο. ΡΙΑ(ΟΡΦΑΝΟΣ): ΜΠΑΛΑΦΑΣ, KACAJ, ΚΑΡΑΜΟΥΤΣΙΟΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΝΙΤΣΑΣ, ΠΑΝΟΥ, BABI, MIFTIOU, ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΕΚΑΣ, ΟΥΤΣΚΟΥΝΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: SHTEMBARI, ΝΑΣΗ, ΜΙΧΑΗΛΟΓΛΟΥ, ΣΥΓΓΚΟΥΝΑΣ, ΛΑΟΠΟΔΗΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ.

Α.Ο. ΠΑΛΑΙΡΟΥ(ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ): ΣΚΙΑΔΑΣ, ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗΣ, ΣΤΡΙΦΤΑΡΗΣ, ΛΙΟΤΣΟΣ, ΖΕΛΟΣ, ΜΑΓΚΑΝΑΚΗΣ, DEDI, ΜΑΤΣΙΝΓΚΟΣ, ZACE, ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΧΑΣΑΚΗΣ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ, ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ, ΣΙΔΕΡΑΣ, ΤΣΑΚΑΛΗΣ, ΜΠΑΤΣΟΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ.

*Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.