Παραμονή στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α ΕΠΣ Π-Λ με εφτάρα για τον Α.Ο Καρυάς

Νίκη παραμονής στην πρώτη θέση της βαθμολογίας πέτυχε σήμερα4 Νοεμβρίου  ο Α.Ο Καρυάς που επικράτησε στην έδρα του Ηρακλή Αγίου Γεωργίου για την 8η αγωνιστική της  Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας με σκορ 2-7.

Οι παίχτες του Βλασσόπουλου πέρασαν ένα εύκολο απόγευμα στην έδρα των γηπεδούχων και με τους τρεις αυτούς βαθμούς συνεχίζουν να παραμένουν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 19 βαθμούς, 6 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 μόλις ήττα από τον Οδυσσέα Νυδριού.

Το σκορ άνοιξε στο 13ο λεπτό ο Σταματέλος Ν. και το 0-2 διαμόρφωσε ο Κρητικός στο 28ο λεπτό. Στο 31ο λεπτό ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων ανέτρεψε τον Σταματέλο στη μεγάλη περιοχή με το διαιτητή του αγώνα κ.  να υποδεικνύει πέναλτι για τους φιλοξενουμένους που εκτέλεσε εύστοχα ο Φούντας για το 0-3, ενώ απέβαλλε με κόκκινη κάρτα (2η κίτρινη) τον Ρίζο. Ο Σταματέλος Ν. πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 44ο λεπτό διαμορφώνοντας το 0-4 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Το 0-5 ήρθε μόλις στο 50ο λεπτό από τον Χότζακαι στο 72ο λεπτό ο Σταματέλος με χατ-τρικ διαμόρφωσε το 0-6, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν πολύ εύκολα τα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 83ο λεπτό σε 1-6 με τον Πάνου, ενώ η Καρυά έμοιαζε σταμάτητη με τον Χότζα να κάνει το 1-7. Ο Ηρακλής με τον Πάνου και πάλι μείωσε σε 2-7 στο 91’ τοπτό, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ Π.

Βοηθοί: ΠΑΤΣΗΣ- ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ(ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ): ΡΙΖΟΣ, ΝΙΚΑΣ(ΠΑΝΟΥ 57’), SUKU, ΒΑΣΣΙΟΣ, ΣΑΛΤΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΧΡΗΣΤΟΥ(ΚΑΡΠΟΥΖΟΣ 46’), ΔΗΜΟΛΙΤΣΑΣ, ΣΕΡΕΤΗΣ, ΚΙΤΣΙΟΣ, ΚΟΛΙΟΣ(ΛΙΟΝΤΟΣ 57’), ΚΙΟΥΡΑ(ΜΟΥΤΑΣ 32’)

Α.Ο ΚΑΡΥΑΣ(ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ): ΒΕΝΕΤΗ(72’ ΜΑΡΙΝ), ΦΟΥΝΤΑΣ(ΒΛΑΧΟΣ 64’), GJOLENA, ΡΕΚΑΤΣΙΝΑΣ, ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΣ, ΧΟΤΖΑΣ, ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΣ, ΜΕΙΝΤΑΝΗΣ(ΓΙΑΠΛΕΣ 46’), ΝΑΖΕΡΛΙ, ΟΡΦΑΝΟΣ(ΚΑΚΟΥΛΑΝΤΩΝΑΚΗΣ 59’), ΚΡΗΤΙΚΟΣ.