“Παρέσυρε” τον Αμβρακικό ο Πας Πρέβεζα με γκολ Πανταζή και Ντέτσικα.

Τον Αμβρακικό στη Βόνιτσα αντιμετώπισε σήμερα Σάββατο 11 Νοεμβρίου και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Βόνιτσας για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου της Α’ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ο ΠΑΣ Πρέβεζα και πήρε ένα μεγάλο διπλό με σκορ 0-2.

Σε ένα δυνατό ματς με πολύ ένταση τόσο μέσα στον αγωνιστικό χώρο αλλά και με τους φιλάθλους και από τις δυο ομάδες να δίνουν το παρόν παρά τις δύσκολες καιρικές συνθήκες, χωρίς ιδιαίτερα πολλές φάσεις οι φιλοξενούμενοι έφυγαν με τη νίκη συνεχίζοντας το αήττητο για 9ο σερί ματς σε ένα παιχνίδι που ο αγωνιστικός χώρος δεν βοηθούσε πολύ αφού η βροχή ήταν έντονη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Οι γηπεδούχου απείλησαν στο 30ο λεπτό με τον Μπεκιάρη με τον Κώτση να αποκρούει και στη συνέχεια ο Γκίνι με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι στο δεύτερο μέρος και μόλις στο 55ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Δημουλιά, ο Καρδάνης έδιωξε την μπάλα με τον Πανταζή να πιάνει το σουτ και να ανοίγει το σκορ. Ο Ντέτσικας στο 71ο λεπτό με σουτ έγραψε το τελικό 0-2.

Διαιτητής: ΜΠΑΪΛΗΣ Ν.
Βοηθοί: ΤΣΟΓΚΑΣ Α- ΛΑΖΑΡΗΣ Γ.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ(ΦΙΝΤΖΟΣ): ΚΑΡΔΑΝΗΣ, ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ, ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ(71’ HASAJ), ΙΩΑΝΝΟΥ-ΣΑΡΤΖΗΣ, ΜΑΡΓΕΤΗΣ, ΓΚΟΛΑΚΟΥ(75’ ΡΕΠΠΑΣ), ΝΤΟΝΤΗΣ, ΓΚΙΝΙ(86’ ΤΣΑΒΑΛΑΣ), ΜΠΑΚΟΧΡΗΣΤΟΣ, ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ(86’ ΜΗΤΣΟΥΡΑΣ)

ΠΑΣ ΠΡΕΒΕΖΑ 2016(ΜΠΕΚΑΣ): ΚΩTΣΗΣ, ΠΑΝΤΑΖΗΣ, ΝΙΚΟΥ, DIAW, ΛΕΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, ΤΣΑΛΑ, ΝΤΕΤΣΙΚΑΣ(86’ ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ), ΚΑΤΣΟΥΛΑΣ, ΜΠΟΜΠΟΡΗΣ(82’ ΚΑΖΟΥΚΑΣ), ΜΟΥΤΣΑΙ(46’ ΔΗΜΟΥΛΙΑΣ- 77’ ΛΙΑΣΚΟΣ).

*Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.

You May Also Like

One thought on ““Παρέσυρε” τον Αμβρακικό ο Πας Πρέβεζα με γκολ Πανταζή και Ντέτσικα.