Διεξήχθη σήμερα Τετάρτη 11 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 15:30 στο Δημοτικό Στάδιο Αγίου Γεωργίου  ο αγώνας της Β φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Ηρακλή Αγίου Γεωργίου και τον φιλοξενούμενο Πας Αμβρακικό Βόνιτσας όπου οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με σκορ 3-7 και πήραν το εισιτήριο για τους 8 του Κυπέλλου.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν από νωρίς το σκορ στον αγώνα με τον Γκολάκο στο 10΄ ενώ στο 27’ ο Ρέππας διαμόρφωσε το 0-2 και στο 35΄ο Hasaj σκόραρε για το 0-3 δίνοντας ένα καλό προβάδισμα αλλά με τους γηπεδούχους να έχουν την πρώτη καλή ευκαιρία στο 37΄ με τον Κολιό όπου η μπάλα βρήκε στο δοκάρι, ενώ στο 40΄ο Κολιός βρίσκει δίχτυα με μακρινό σουτ και κάνει το 1-3. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Σερέτης έστειλε τη μπάλα μέσα στην εστία με δυνατό μακρινό σουτ μειώνοντας την διαφορά σε 2-3 όπου ήταν και το τελικό σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 47΄οι γηπεδούχοι απείλησαν την εστία με τον Κολιό να στέλνει την μπάλα στο γάμα αλλά χωρίς κάποιο αποτέλεσμα και στο 49΄ο Hasaj έκανε το 2-4 υπέρ των φιλοξενουμένων. Η απάντηση δεν άργησε να έρθει από τους γηπεδούχους όπου στο 56΄ο Πανταλίδης διαμόρφωσε το 3-4 μετά από σέντρα του Ζάβαλη.  Στο 67΄ο Μπεκιάρης δέχεται φάουλ από τον τερματοφύλακα του Ηρακλή όπου ο διαιτητής Σπυράκος δείχνει την άσπρη βούλα και με εκτελεστή τον Γκολάκο κάνει το 3-5. Στο 81΄ο Ντόντης βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι και στο 84΄ο Γκολάκος  με χατ τρικ διαμόρφωσε το 3-6 ενώ τρία λεπτά αργότερα στο 87΄ο Νταλάρδας βάζει την δικιά του υπογραφή κάνοντας το 3-7 όπου ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα με τους φιλοξενούμενους να περνάνε στους «8» του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΣΠΥΡΑΚΟΣ

ΒΟΗΘΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ – ΝΤΟΜΑΡΗΣ

ΗΡΑΚΛΗΣ Αγ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ (ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ): ΡΙΖΟΣ, SUKU (ΓΑΚΗΣ 46΄), ΚΙΟΥΡΑ, ΒΛΑΧΟΣ, ΛΙΟΝΤΟΣ, ΖΑΒΑΛΗΣ (ΤΣΑΠΗΣ 61΄), ΛΙΟΝΤΟΣ Π., ΣΕΡΕΤΗΣ (ΕΞΑΡΧΟΣ 85΄), ΚΑΤΣΑΝΟΣ (ΣΑΛΤΟΓΙΑΝΝΗΣ 46΄), ΚΟΛΙΟΣ, ΠΑΝΤΑΛΙΔΗΣ.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ (ΦΙΝΤΖΟΣ): ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ, ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΤΣΗΣ, ΤΣΑΒΑΛΑΣ (ΝΤΑΛΑΡΔΑΣ 46΄), ΓΚΟΛΑΚΟΥ, ΝΤΟΝΤΗΣ, HASAJ (ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ 61΄), ΡΕΠΠΑΣ (ΤΣΩΛΗΣ 52΄), ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΣ (ΜΑΡΓΕΤΗΣ 65΄).

*Δείτε ΕΔΩ πλούσιο φωτορεπορτάζ απο τον αγώνα.

You May Also Like

One thought on “Πήρε το εισιτήριο για τους «8» ο ΠΑΣ Αμβρακικός – Νίκη επί του Ηρακλή Αγ. Γεωργίου