Πέρασε νικηφόρα από Ερμή Καναλίου ο Α.Ο. Πλαγιάς

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 04 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Καναλίου ο αγώνας της 8ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Ερμή Καναλίου και τον φιλοξενούμενο Α.Ο. Πλαγιάς με το τελικό σκορ να είναι 0-2.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και μόλις στο 3΄είχαν καλή ευκαιρία με τον Θέμελη αλλά με τον τερματοφύλακα Καταγή να λέει όχι. Στο 7΄ο Δάρδας Τ. και στο 15΄ο Τσαρακλημάνης απείλησαν αλλά χωρίς κάποιο αποτέλεσμα. Στο 21΄οι φιλοξενούμενοι είχαν καλή ευκαιρία με τον Σταμουλάκη, ενώ στο 25΄ο Καπότης άνοιξε το σκορ σε 0-1 μετά από εκτέλεση φάουλ του Μωραΐτη.  Στο 41΄ο Σταμουλάκης διαμόρφωσε το 0-2  υπέρ της Πλαγιάς όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο δυνατές κόντρες και πολλά φάουλ επικράτησαν στο παιχνίδι αλλά και καλές φάσεις όπου στο 53΄ο Φερεντίνος για την Πλαγιά, στο 64΄ο Παπακίτσος για τον Ερμή, 67΄ο Κοντομίχης για Πλαγιά δίπλα από το δοκάρι, ενώ στο 75΄ο Σπυρόπουλος έσωσε  τον Ερμή από το 0-3 βγάζοντας την μπάλα πάνω από την γραμμή της εστίας. Στο 82΄πολλά σουτ μπροστά από την εστία της Πλαγιάς από τον Ερμή αλλά χωρίς κάποια αλλαγή στο σκορ, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα η Πλαγιά έχασε μια καλή ευκαιρία μπροστά από το τέρμα με τον Καταγή να στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι,  με το τελικό σκορ του παιχνιδιού να παραμένει 0-2.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΖΙΩΓΑΣ
ΒΟΗΘΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΚΕΦΗΣ – ΡΑΠΤΗΣ

ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ(ΘΩΔΗΣ): ΤΖΙΜΑΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΡΙΣΤΑΝΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ (ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ 51΄), ΔΑΡΔΑΣ Τ.(ΠΑΠΑΚΙΤΣΟΣ 46΄), ΤΣΟΚΑΣ, ΔΑΡΔΑΣ Χ., ΜΠΑΧΑ, ΤΣΑΡΑΚΛΗΜΑΝΗΣ, ΘΕΜΕΛΗΣ, ΚΑΡΑΚΗΣ.

Α.Ο. ΠΛΑΓΙΑΣ(ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ): ΚΑΤΑΓΗΣ, ΦΡΑΓΚΟΛΙΟΣ, ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ, ΚΑΠΟΤΗΣ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ(ΚΑΤΑΓΗΣ), ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ Γ, ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ Σ., ΜΩΡΑΙΤΗΣ, ΚΟΝΤΟΜΙΧΗΣ(ΚΑΤΑΓΗΣ 78΄).

Δείτε ΕΔΩ πλούσιο φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.