Ο Αντετοκούνμπο «καθάρισε» και τους Χοκς

Την 4η νίκη τους σε έξι αγώνες του ΝΒΑ σημείωσαν οι Μιλγουόκι Μπακς περνώντας μέσα από την Ατλάντα με το 117-106 επί των Χοκς. Κορυφαίος τους για μία ακόμη βραδιά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο. Ο Έλληνας φόργουορντ συνέχισε τις μεγαλειώδεις εμφανίσεις του στην αρχή της σεζόν έχοντας 33 πόντους σε 38 λεπτά με 4/6 βολές, 13/18 δίποντα, 1/3 τρίποντα κι ακόμη 11 ριμπάουντ, πέντε ασίστ και μόνο ένα λάθος.

Σε έξι ματς πλέον, ο σούπερ σταρ των «ελαφιών» έχει μέσους όρους 34,7 πόντων (με 63,1% εντός παιδιάς), 10,7 ριμπάουντ, 5,5 ασίστ, 2 κλεψιμάτων και 1 κοψίματος.

Στο Σακραμέντο, οι Κινγκς έχασαν από την πρώτη περίοδο την επαφή με το σκορ (16-35) και τελικά υποχρεώθηκαν στην 5η ήττα τους σε έξι ματς από τους Ουίζαρντς με 83-110. Πολύ καλός πάντως στο διάστημα στο οποίο αγωνίστηκε (17΄) ήταν ο Κώστας Κουφός. Ο διεθνής μας σέντερ είχε επτά πόντους με 3/4 βολές, 2/4 δίποντα και 10 ριμπάουντ. Χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Γιώργος Παπαγιάννης (7΄) που δεν επιχείρησε σουτ και μάζεψε ένα ριμπάουντ.

Πηγή: esake.gr

Ομάδα Σύνταξης

To Gosports.gr είναι μια σύγχρονη αθλητική ιστοσελίδα . Με συνεχή ροή αθλητικών ειδήσεων, πλούσιο φωτορεπορτάζ, videos, αποκλειστικές συνεντεύξεις, μεταγραφές, πρόγραμμα αγώνων, live streaming, αφιερώματα και καθημερινό παρασκήνιο παρουσιάζει όσα συμβαίνουν στην Βορειοδυτική Ελλάδα και όχι μόνο, με στόχο την έγκαιρη και αξιόπιστη ενημέρωση.