Ολική ανατροπή ο Α.Ο Μύτικας, 5-4 την Κατούνα

Σε ένα ματς ολικής ανατροπής ο Α.Ο Μύτικα με θέληση και πείσμα στο 2ο ημίχρονο πήρε τη νίκη σήμερα Κυριακή 4 Φεβρουαρίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Μύτικα στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας (Α Όμιλος), αφού ενώ βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο 1-3, γύρισε το ματς και πήρε τη νίκη με σκορ 5-4.

Στο 50’ του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1-4 και εκεί ο Μύτικας ανέβασε στροφές και με γκολ του Ντόμαρη με φάουλ μείωσε σε 2-4. Το 3-4 έγινε με αυτογκόλ της Κατούνας. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι με τον Βερύκιο αλλά δεν πτοήθηκαν. Το πίστεψαν και με πέναλτι του Ντόμαρη ισοφάρισαν το ματς σε 4-4, ενώ το τελικό 5-4 έκανε ο Βερύκιος.

Οι παίχτες του Κώστα Βέρμπη αφιέρωσαν τη σημερινή νίκη στο Γιάννη Παππά που σκοτώθηκε πέρυσι σε τροχαίο και σήμερα ήταν το ετήσιο μνημόσυνο.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ-ΜΠΕΚΕΡΤΖΗΣ Γ.

Βοηθοί: ΣΦΟΝΔΥΛΗ Θ.- ΝΑΣΤΟΣ Ζ.

Α.Ο Μύτικα(Βέρμπης): ΝΤΙΤΣΟΣ(46’ ΝΟΒΑΣ), ΜΥΤΙΚΑΣ, ΝΤΟΜΑΡΗΣ, ΒΕΡΜΠΗΣ, ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ(46’ ΟΥΤΣΚΟΥΝΗΣ), ΝΟΒΑΣ, ΚΑΤΩΓΙΑΝΝΗΣ(79’ ΤΣΟΥΚΗΣ), ΜΑΛΕΣΚΟΣ, ΤΑΣΟΥΛΗΣ(79’ ΚΩΛΕΤΣΗΣ), ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ.

Πέας Κατούνας: ΒΛΑΧΟΣ, ΚΑΠΟΤΗΣ, ΦΩΤΕΙΝΟΣ Ε.(62’ ΖΑΒΕΡΔΙΝΟΣ), ΒΕΝΕΤΗΣ, ΚΑΒΒΑΔΑΣ, ΦΩΤΕΙΝΟΣ Π., ΖΑΚΥΝΘΙΝΟΣ, ΜΠΑΛΤΣΑΣ Π., ΜΠΑΛΤΣΑΣ ΣΠ., ΚΑΡΥΔΗΣ, ΜΑΛΦΑΣ.