Νίκη της Α.Ε.Ν Σαμψούντας απέναντι στην Π.Σ Φιλιππιάδας

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 5/11 και ώρα 11:00 στο γήπεδο Ζαλόγγου το παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας Λευκάδας ανάμεσα στην ΑΕΝ Σαμψούντας και τον Π.Σ Φιλιππιάδας, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με 3-1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν πολύ νωρίς το σκορ αφού μόλις στο 7’ λεπτό ο Βαγγέλης σκόραρε για το 1-0. Στο 24ο λεπτό ο Καρανικόλας έκανε το 2-0, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι στο 33ο λεπτό από εκτέλεση φάουλ του Γεωργιάδη και στο 37ο λεπτό μετά από σουτ του Χαντζάρα η μπάλα βρήκε πάλι στο οριζόντιο δοκάρι του Κατραχούρα. Το ημίχρονο έληξε 2-0 με τους γηπεδούχους να υπερτερούν στο πρώτο μέρος πετυχαίνοντας 2 γκολ και δημιουργώντας πολλές φάσεις για γκολ και τους φιλοξενούμενους να μην έχουν βρει ακόμα τα πατήματα τους.
Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 64ο λεπτό με πέναλτι του Μηνά Κώστα σε 2-1 αλλά το τελικό 3-1 έγραψε ο Γεωργιάδης Σ.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ Ν.
Βοηθοί: ΜΠΑΚΟΣ Α. ΡΑΠΤΗΣ Χ.

ΑΕΝ ΣΑΜΨΟΥΝΤΑΣ(Μπρούβας Κ.): ΚΙΟΣΓΙΑ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ, ΧΑΝΤΖΑΡΑΣ, ΚΑΤΣΕΝΟΣ, ΠΟΛΑΤΙΔΗΣ, ΜΑΡΗΣ, ΚΑΠΠΑΣ, HYRIA, ΠΟΥΛΙΣΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑΣ.
Π.Σ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ: ΚΑΤΡΑΧΟΥΡΑΣ, ΚΑΛΙΑΚΑΤΣΟΣ, ΣΚΗΝΙΤΗΣ, ΝΤΑΚΟΥΛΑΣ, ΚΩΣΤΑΣ Μ., ΑΡΜΕΝΙΑΚΟΣ, ΣΙΟΡΕΝΤΑΣ, ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, ΝΑΣΤΟΣ, RAMAJ, ΚΩΣΤΑΣ .

*Δείτε ΕΔΩ  πλούσιου φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.