Νίκη παραμονής για Αμβρακικό Βόνιτσας κόντρα στην Αναγέννηση Αχερουσίας

Betarades

Την παραμονή του στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας εξασφάλισε και μαθηματικά σήμερα Σάββατο 14 Απριλίου 2018 ο ΠΑΣ  Αμβρακικός μετά την σημερινή του νίκη στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Π-Λ με 7-1 επί της Αναγέννησης Αχερουσίας και την ήττα με 1-0 της Φουρτούνας Βαλανιδοράχης από τον θρίαμβο Λούρου.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 6ο λεπτό με τον Γεωργαλή να σκοράρει για το 1-0. Στο 9′ ο Νταλιάρδας με σουτ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους και ένα λεπτό αργότερα (10′) μετά από σέντρα του Μπεκιάρη από τα δεξιά, ο Ρέππας με κεφαλιά βρήκε τον Θεριανό ο οποίος με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσαβέλη για το 3-0. Στο 22΄ο Ρέππας με μονοκόμματο σουτ μετά από σέντρα του Κουτσογιώργου έκανε το 4-0 και στο 32′ ο Νταλιάρδας με κεφαλιά πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και πέμπτο για την ομάδα μας διαμορφώνοντας το τελικό σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Με γκολ ξεκίνησε και το δεύτερο 45λεπτο με τον Κουτσογιώργο στο 49′ με κοντινό πλασέ μετά από ασιστ του Κούτσικου να κάνει το 6-0. Στο 56′ οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ της τιμής με προβολή του Παππά, για να διαμορφώσει το τελικό 7-1 ο Κούτσικος με σουτ μετά από όμορφη ατομική προσπάθεια.

Διαιτητής: ΣΟΛΔΑΤΟΣ Σ.

Βοηθοί: ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ Δ.- ΚΟΛΙΤΣΗΣ Ι.

ΠΑΣ ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΒΟΝΙΤΣΑΣ (ΦΙΝΤΖΟΣ): ΣΕΛΦΟ, ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΟΣ, ΓΕΩΡΓΑΛΗΣ, ΜΑΡΓΕΤΗΣ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΤΑΛΙΑΡΔΑΣ, ΡΕΠΠΑΣ (54′ ΠΕΠΟΝΗΣ), ΚΟΥΤΣΙΚΟΣ, ΜΠΕΚΙΑΡΗΣ, ΘΕΡΙΑΝΟΣ (60′ ΚΑΜΠΕΡΗΣ).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΧΕΡΟΥΣΙΑΣ: ΤΣΑΒΕΛΗΣ, ΤΑΣΣΗΣ, ΜΠΑΡΚΑΜΠΑΣ, ΤΣΑΒΕΛΗΣ Κ., ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΠΛΙΑΚΑΣ, ΝΑΚΟΣ, ΤΖΙΜΟΥΛΗΣ, ΣΑΡΑΚΗΣ, ΠΑΠΠΑΣ, ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ