Νίκη για ΠΑΣ Θύελλα και το μυαλό στους Ίωνες

Διεξήχθη σήμερα Κυριακή 11/2 και ώρα 11:00 στο γήπεδο Παλαίρου σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της βροχής ο αγώνας της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας(Α Όμιλος) στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής ανάμεσα στον ΠΑΣ Θύελλα 2015 και τον ΠΑΣ Λευκατάς 2000, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με σκορ 5-1.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, στο 15ο λεπτό ο Γουρούνας με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-0 μετά από “συστημένο” κόρνερ του Μπρούμου. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν γρήγορα και με σουτ έξω από την περιοχή έκαναν το 1-1, με τον τερματοφύλακα Καραϊσκο να μη μπορεί να αντιδράσει. Οι παίχτες του Καράμπαλη όμως πήραν κεφάλι ξανά με τον Αρίδα να κάνει το 2-1, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, και να φτάνει τα 20 γκολ στο πρωτάθλημα!

Στην επανάληψη και ενώ η βροχή δυνάμωνε, η Θύελλα κυριαρχούσε στο γήπεδο και πολύ γρήγορα έκανε το 3-1, με τη “χρυσή” αλλαγή τον Παληογιάννη μετά από σέντρα του Χαϊδάκη. Ο Μπρούμος με δυνατό σουτ μετά από μπαλιά του Γότση έκανε το 4-1 και το τελικό 5-1 έγραψε ξανά ο Παληογιάννης με σουτ “ποίημα” από τη γραμμή του άουτ!

Το επόμενο παιχνίδι βρίσκει την ομάδα της Θύελλας αντιμέτωπη με τους πρωτοπόρους Ίωνες, σε ένα παιχνίδι που θα κρίνει την κορυφή.

Διαιτητής: ΣΟΛΔΑΤΟΣ Σ.

Βοηθοί: ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ Θ. ΚΟΛΙΤΣΗΣ Ι.

ΠΑΣ Θύελλα 2015(Καράμπαλης): ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ, ΠΑΤΣΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ, ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ(50’ ΦΟΥΡΛΗΣ), ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ, ΔΡΙΒΑΚΟΣ(70’ ΓΚΡΕΚΟΣ), ΧΑΙΔΑΚΗΣ(55΄ ΜΠΑΚΟΧΡΗΣΤΟΣ), ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ, ΑΡΙΔΑΣ(46’ ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ), ΓΟΤΣΗΣ, ΜΠΡΟΥΜΟΣ.

ΠΑΕ Λευκατάς 2000: ΚΑΝΤΑΡΑΚΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, ΘΕΡΙΑΝΟΣ, ΠΕΡΔΙΚΑΡΗΣ, ΘΕΟΧΑΡΗΣ, ΒΑΚΑ(46’ ΛΑΥΡΑΝΟΣ), ΤΖΟΛΟΣ, ΚΑΤΗΦΟΡΗΣ, ΔΕΥΤΕΡΑΙΟΣ, ΚΑΠΟΤΗΣ.