Νίκησαν με 76-64 τα κορίτσια τον Αθηναϊκό

Ένα εύκολο μεσημέρι είχε η ομάδα μπάσκετ του Πανιώνιου όπου κέρδισε με 76-64 τον Αθηναϊκό στο κλειστό της Αρτάκης

Οι γυναίκες του Τσίκληρα σήμερα έπαιζαν ένα δύσκολο παιχνίδι με τον Αθηναϊκό όπου στο πρώτο δεκάλεπτο δεν ξεκίνησαν καλά και ο Αθηναϊκός κατάφερε να βρεθεί μπροστά με 12-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Πανθηρίνες κατάφεραν και έλεγξαν τον αγώνα και πέρασαν μπροστά στο σκορ με ένα πόντο (29-28)

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος έπιασε ρυθμό και με καλή άμυνα αλλά και να έχουν καλή παρουσία κάτω από την ρακέτα του αντίπαλου κατάφερε και ήταν μπροστά στο τρίτο δεκάλεπτο με 54-48.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ενώ ξεκίνησαν καλά οι παίκτριες του Πανιώνιου και έκαναν και διαφορά 16 πόντων στο τέλος χαλάρωσαν. Ο Αθηναϊκός δεν μπόρεσε ούτε στα τελευταία λεπτά να απειλήσει τον Πανιώνιο και έτσι νίκησαν τα κορίτσια με 76-64

Πανιώνιος – Αθηναϊκός: 76-64

Τα δεκάλεπτα: 12-15, 29-28, 54-48, 76-64
Πανιώνιος(Τσίκληρας): Johnson 17, Σπαθάρου 19(5), Healy 10, Θεοδωρομανωλάκη 6(1), Στεφανίδου 8(2), Γρηγορίου 3(1), Μπόνη 3(1), Σεμανιάκου 10(1), Τσιαδή, Παπαδοπούλου, Τσίκα

Διαιτητές: Λύρας, Σκαλτσής

Πηγή: panionia-idea.gr