Με το διπλό έφυγε από την Πρέβεζα ο ΠΑΣ Θύελλα 2015(φώτο)

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 4 Φεβρουαρίου και ώρα 15:00 στο γήπεδο Αγίου Θωμά ο αγώνας της 14ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας, με τους φιλοξενούμενους να φεύγουν εύκολα με το διπλό με τελικό σκορ 1-5.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ματς στο 10’ μετά από λάθος εκτίμηση της άμυνας της Θύελλας. Στο 30’ μετά από λάθος του τερματοφύλακα του Άρη ο Αρίδας έκλεψε τη μπάλα και έκανε με κοντινό πλασέ το 1-1. Στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου ο Αποστολάκης Σ. έπιασε την κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Χαϊδάκη για να κάνει το 1-2 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά και μόλις στο 50’ ο Δριβάκος με ψιλοκρεμαστή κεφαλιά, σε εκτέλεση κόρνερ του Μπρούμου έκανε το 1-3. Στη συνέχεια στον αγώνα, υπήρχε μόνο η ομάδα της Θύελλας. Ο Άρης ελάχιστες φορές πέρασε το κέντρο. Στο 65’ σε ανατροπή του Κουτρουλού Α. στα όρια της περιοχής του Άρη ο διαιτητής έδωσε φάουλ και κόκκινη κάρτα στον αμυντικό της ομάδας από την Πρέβεζα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπρούμος Β. που έγραψε το 1-4. Στο 80’ με ατομική προσπάθεια και σουτ έξω από την περιοχή, ο Κουτρουλός Α. έγραψε το τελικό 1-5.

Διαιτητής: ΣΙΣΚΑΣ Σ.

Βοηθοί: ΛΑΖΑΡΟΥ Α. ΡΑΠΤΗΣ Χ

Άρης Πρέβεζας(Καρασαββίδης):ΓΚΟΤΖΟΣ, ΤΣΟΛΗΣ, ΝΤΕΝΤΙ(46’ ΜΠΟΚΙΑΣ), ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΧΑΛΚΗΣ(56’ ΚΑΤΣΑΡΑΝΗΣ), ΤΖΙΜΑΣ, ΚΥΡΙΑΖΗΣ(76’ ΜΑΡΗΣ), ΠΗΛΙΟΣ(72’ ΚΑΤΡΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ), ΜΠΑΜΠΗΣ.

ΠΑΣ Θύελλα 2015(Καράμπαλης): ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ, ΠΑΤΣΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ, ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ, ΔΡΙΒΑΚΟΣ, ΧΑΙΔΑΚΗΣ(76’ ΦΟΥΡΛΗΣ), ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ, ΑΡΙΔΑΣ(61’ ΝΤΑΛΑΓΙΑΝΝΗΣ), ΓΟΤΣΗΣ(66’ ΜΠΑΚΟΧΡΗΣΤΟΣ), ΜΠΡΟΥΜΟΣ(80’ ΚΥΡΙΤΣΗΣ).