Με το δεξί ο ΠΑΣ Λευκατάς στην Β ΕΠΣ Π-Λ

Στο Δημοτικό Στάδιο Σφακιωτών πραγματοποιήθηκε σήμερα στις 11:30 π.μ ο αγώνας της Β ΕΠΣ Π-Λ(Α Όμιλος) ανάμεσα στην ομάδα ΠΑΣ ΛΕΥΚΑΤΑΣ 2000 και τον ΠΑΣ Παλιάμπελα με τους γηπεδούχους να παίρνουν τη νίκη με σκορ 4-0.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του ματς, είχαν τρεξίματα, οργανωμένες επιθέσεις και έβγαζαν ενέργεια. Στο 10ο λεπτό απείλησαν με τον Κατηφόρη, με τον Ντελή να αποκρούει νευρικά, ενώ ο ίδιος παίχτης στο 22 άνοιξε το σκορ με σουτ έξω από την περιοχή. Στο 25ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι είχαν διπλή ευκαιρία με τον Λύτρα Ν. μπροστά από το τέρμα να ισοφαρίσουν το παιχνίδι, με τον Αποστόλου να λέει όχι. Στο 26ο λεπτό ο Λευκατάς έκανε το 2-0 με γκολ του Αποστόλου Χ. και λάθος έξοδο του Ντελή. Στο 33ο λεπτό ο Λύτρας Ν. για τους φιλοξενούμενους με κεφαλιά έχασε κλασική ευκαιρία να κάνει το 2-1, ενώ στις καθυστερήσεις ο ίδιος παίχτης βρήκε το οριζόντιο δοκάρι, με το σκορ του ημιχρόνου να παραμένει στο 2-0.

Οι γηπεδούχοι σκόραραν ακόμη ένα γκολ στο 48ο λεπτό με τον Κοντογιώργο ενώ το 4-0 ήταν το κερασάκι στην τούρτα με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να βρουν δίχτυα.

Διαιτητής: ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ Π.

Βοηθοί:  ΧΟΥΛΙΑΡΑΣ Δ. ΠΑΠΠΑΣ Δ.

ΠΑΕ ΛΕΥΚΑΤΑΣ 2000: ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Σ., ΝΤΕΜΑΙ, TODO, ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ, ΤΡΥΦΩΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΘΕΟΧΑΡΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ Χ., ΘΕΡΙΑΝΟΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΗΣ Δ., ΚΑΤΗΦΟΡΗΣ, ΔΕΥΤΕΡΑΙΟΣ.

Αναπλ/κοι: ΤΖΟΛΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΒΑΚΑ, ΜΕΤΑΞΑΣ, ΤΣΙΠΗΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΩΡΓΗΣ Κ.

ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ: ΝΤΕΛΗΣ, ΚΟΥΡΚΟΥΛΑΣ, ΔΟΣΗΣ, ΝΤΑΛΑΣ, ΒΑΡΔΗΣ, ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ, ΠΟΓΙΑΤΖΗΣ, ΦΕΣΣΑΣ, ΛΥΤΡΑΣ, ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΟΣ, ΛΥΤΡΑΣ  Ν.

Αναπλ/κοι: ΖΙΑΒΡΑΣ, ΒΑΓΓΙΟΣ, ΒΕΤΤΑΣ, ΝΤΑΡΔΗΣ, ΜΑΝΤΖΟΥΤΣΟΣ.

Ομάδα Σύνταξης

To Gosports.gr είναι μια σύγχρονη αθλητική ιστοσελίδα . Με συνεχή ροή αθλητικών ειδήσεων, πλούσιο φωτορεπορτάζ, videos, αποκλειστικές συνεντεύξεις, μεταγραφές, πρόγραμμα αγώνων, live streaming, αφιερώματα και καθημερινό παρασκήνιο παρουσιάζει όσα συμβαίνουν στην Βορειοδυτική Ελλάδα και όχι μόνο, με στόχο την έγκαιρη και αξιόπιστη ενημέρωση.